+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu devirde evlilik hakkında bir sorum var? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. efser_16
  Üye
  Reklam

  Cevap: Bu devirde evlilik hakkında bir sorum var?

  Reklam  Cevap: Bu devirde evlilik hakkında bir sorum var? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Bu devirde evlilik hakkında bir sorum var?
  nişanlımla kendimiz tanıştık ve ailelerimiz arkadaş çıktı 1 yıldır nişanlıyız 3 yıldır görüşüyoruz bu yanlış mı şuan askerde aralıkta gelecek temmuz gibi düğün yaparız diyor yani 1.5 sene var çok mu uzatılmış oluyor çok kafam karışık ben günah işlemek istemiyorm herşeyde pişman oluyorum

 2. _Kul
  Emekli

  Cevap: Bu devirde evlilik hakkında bir sorum var?


  Reklam


  Sizde baya uzatmışsınız.İslamda nişanlanınca birşey değişmiyor sadece başkasıyla nişanlanılamıyor,bir nevi işaret gibi.Yani nişanlansan dahi o sana yabancı durumunda şuanda aranızda nikah yok ki.Nişanlı olsanız dahi yalnız kalamazsınız.Sen en iyisi söyle istemeye gelsinler askerden sonra evlenin.


 3. efser_16
  Üye
  istemeye geldiler zaten ondan sonra nişan oldu ama işte durum mu malesef askerden gelecek sınava girecek ondan sonra diyor

 4. BİRDÜNYAUMUT
  Devamlı Üye
  Değerli Kardeşim.
  Allah (C.C.) Tertemiz düşünceleriniz ve Peygamberlerin övgüsüne mazhar hassasiyetinizden ötürü sizi hayırla istihdam eylesin ve hüsn-ü hatime nasib etsin. Ben de bu hususta yeni açtığım bir konunun linkini vermek istiyorum. İnşallah faydalı olur.
  Allah(C.C.)'a emanet olun.

 5. mechul_1
  Emekli
  yorumlarınızı okudum Allah hepinizden gani gani razı olsun. iyi geldi bunlar.çıkmaya özenmiyorum şahsen. o ilgilenen kişi de teklif bile etse kabul etmeyeceğim.

  aslında ben belki de müslüman erkeklere kızdım. sözüm meclisten dışarı, onlar da böyle yaparlarsa...

  neyse tekrardan teşekkürler Allah da zor zamanınızda sizin yanınızda olsun. dualarınızda eksik etmeyin nefsimle mücadele içindeyim

 6. _Kul
  Emekli
  Sen müslüman erkeklere kızıyosun da ben 19 yaşındayım izmirdeyim.Bu zamana kadar tanıdığım insanlardan kaçı kızlara iyi bir gözle bakıyodu acaba.3 kişi sayamam herhalde.Devir böyle çok fazla yapcak bişey yok.Ben de izmirli kızlara bakıyorum da yani güvenip nasıl evlenicem?Nasıl eş,anne olcaklar bunlar?.Müslüman erkek içinde zor anlıcağın.En iyisi Allah'a güvenip hayırlısını dilemek.Zamanı gelince birşekilde olur herhalde.

 7. mechul_1
  Emekli
  ben kendi açımdan baktım sen kendi açından kardeşim.Allah hepimize hayırlısını versin.

 8. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  AMİİN KARDEŞLERİM Hayat dardır, doğru, ama umut da geniştir unutmayalım...

 9. zeynep_im
  Devamlı Üye
  HUD112 müslüman kardeşim herşeyi ne kadar da doğru ve net anlatmışsınız....

  gerçekten de bayanların bugün ki durumda olmamız da payları maalesef ki oldukça fazla...
  herşeye rağmen önemli olan Rahman'ın bizlere yar olması...


  selam ve dua ile

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
bu devirde görücü usulü olur mu