+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamber efendimiz kelimesi sizce uygunmudur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. layemud
  Üye
  Reklam

  Peygamber efendimiz kelimesi sizce uygunmudur

  Reklam

  Peygamber efendimiz kelimesi sizce uygunmudur Mumsema Peygamber efendimiz kelimesi sizce uygunmudur.. kuranda genelde rab anlamında kullanıldığı malumunuzdur.. sanırım 2 yerden birisinde koca (eş) Hz.Yusuf a denmişti diğerinide tam hatırlamıyorum.. ayrıca Rabia nın allaha duası var Allahım,Efendim bana vereceğin ihasanı sana inanmayanlara ver ..... oda allaha efendim diye seslendiği halde bizde neden peygamber efendimiz yaygınlaştırılmaya çalışıyor görüşünüzü merak ediyorum.. saygılar..

 2. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Cevap: efendimiz


  Reklam


  Madem görüş istediniz.Bende görüşümü söyleyeyim.
  Kur'an da Rab diye söylenen Allah'dır.
  Bizim peygambere efendi dememizin sebebi ise O'nun kainatın efendisi olmasıdır.Kainatın efendisi olmasının sebebide Allah'ın son peygamberi olmasıdır.Ve en fazla ümmete sahip peygamberdir.Ve en çok doğru yola getiren peygamberdir.Bu kadar insanın inanması O'nun payındandır.Efendimiz deme sebebi de onu yüce görmemiz.Bizim gözümüzde mükemmel olmasıdır.Peygamberler günah işlememiştir.Sadece hataları vardır.Eğer bizde günah ve sevap çerçevesinden bakarsak olaya onun günahsız olması ve çokça kişiyi doğru yola getirmesi, bizler için ümmeti için, en çok da Allah için acılar çekmesi bizim O'na efendi dememizi gerektirir.

  Benim düşüncelerim budur.

  Selametle...

+ Yorum Gönder