+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum

  Reklam

  Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum Mumsema Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum..

  Acaba diyorum sıktığım sprey burnumun içinde katma oluşturur mu ?
  Buna da kendimce önlem aldım 2-3 kere burnuma su aldım püskürttüm. Hatta burnumdan çektim ağzımdan su geldi tam temizlensin diye ama yine şüphe geçmedi. İçimdeki ses ne yapsam sanki bu gusülü alamacık mışım gibi gösteriyor.  Allah rızası için bana bu konuda engel olmuyorsa kaynak gösterir misiniz ? Ya da özel mesajla adınızı soyadınızı yazıp kefil olur musunuz ? Desteğe ihtiyacım var hiçbir yoruma inanamaz hale geldim .  Ben şimdi tüm cesaretimle yine giriyorum banyoya umarım engel değildir. Allah'ım yardımcı ol bana


 2. mechul_1
  Emekli

  Cevap: Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum


  Reklam


  Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum..
  Burun spreyi burnuma sıktım şimdi gusül alacam şüphe oluştu alamıyorum
  Acaba diyorum sıktığım sprey burnumun içinde katma oluşturur mu ?
  Buna da kendimce önlem aldım 2-3 kere burnuma su aldım püskürttüm. Hatta burnumdan çektim ağzımdan su geldi tam temizlensin diye ama yine şüphe geçmedi. İçimdeki ses ne yapsam sanki bu gusülü alamacık mışım gibi gösteriyor.  Allah rızası için bana bu konuda engel olmuyorsa kaynak gösterir misiniz ? Ya da özel mesajla adınızı soyadınızı yazıp kefil olur musunuz ? Desteğe ihtiyacım var hiçbir yoruma inanamaz hale geldim .  Ben şimdi tüm cesaretimle yine giriyorum banyoya umarım engel değildir. Allah'ım yardımcı ol bana  fetva verecek ilimde değilim ama vesvese gibi geldi sıvı değil mi o?

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  bir sorunu hallediyorum diğer bir sorun ortaya çıkıyor.

  Burun spreyi gusüle mani değil sınıvı olduğu için sorunu hallettim galiba

  Burna su verirken yanlışıkla veya bilerek az da olsa ağızdan su gelmesi gusüle mani mi? Ne alaka demeyin böyle sorular aklıma geliyor gelmiyor değil...

 4. _Kul
  Emekli
  Kardeşim sen vesveseye çok önem veriyosun önem verdikce şişmiş vesvesen.Link vercem onuda veremiyorum izlesen sorunun kalmıcak.
  En iyisi google a şunu yaz ilk çıkan linkdeki videoları izle xD
  ''vesvese ve kurtuluş videoları''


 5. ziya3400
  Devamlı Üye
  kul kardeş sonuç olarak şuan güsulumu engelleyece durum yok dimi ? Vesvese bunlar ( ağızdan su gelme olayı, burun sprey damlası)

 6. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  yanlış hatırlamıyorsam buna benzer konular daha öncede açmıştın? aşağıda ki konuları mutlaka oku kardeşim.vesveseye çok önem verdiğin için her seferinde başka başka konularda yanıltmaya çalışmış şeytan seni.

  >> http://www.mumsema.org/islamda-temiz...i-vesvese.html

  >> Vesvese ve kalbe gelen düşünceler

  >> http://www.mumsema.org/kuran-arapca-...i-ayetler.html

  Onları -ne olursa olsun- şaşırtıp-saptıracağım en olmadık kuruntulara düşüreceğim ve onlara kesin olarak davarların kulaklarını kesmelerini emredeceğim ve Allah'ın yarattıklarını değiştirmelerini emredeceğim." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost (veli) edinirse kuşkusuz o apaçık bir hüsrana uğramıştır. (4/119)
  vesvese ile ilgili ayetler
  (Şeytan) Onlara vaadler ediyor onları en olmadık kuruntulara düşürüyor. Oysa şeytan onlara bir aldanıştan başka bir şey va'detmez. (4/120)

  Şeytan, kendilerinden 'örtülüp gizlenen çirkin yerlerini' açığa çıkarmak için onlara vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbinizin size bu ağacı yasaklaması, yalnızca, sizin iki melek olmamanız veya ebedi yaşayanlardan kılınmamanız içindir." (7/20)

  (Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (7/201)

  Sonunda şeytan ona vesvese verdi; dedi ki: "Sana sonsuzluk ağacını ve yok olmayacak bir mülkü haber vereyim mi?" (20/120)

  Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız. (50/16)

  'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden. (114/4)

  Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar); (114/5)


 7. ziya3400
  Devamlı Üye
  sağolun arkadaşlar fakat ben sizden özellikle cevap bekliyorum. Gusüle mani değil veya mani şeklinde. İçim rahatlayacak direk cevaplasınız.


  Ağzımdan su gelme olayı burna su verirken veya
  burun damlası mani mi ? Sonuç olarak

+ Yorum Gönder