+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin kefareti için neden 3 gün oruç tutmamız lazım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Yemin kefareti için neden 3 gün oruç tutmamız lazım?

  Reklam  Cevap: Yemin kefareti için neden 3 gün oruç tutmamız lazım? isimli konu Mumsema.com Cevap: Yemin kefareti için neden 3 gün oruç tutmamız lazım?
  1 - Üç gün oruç tuttuktan sonra o yemin kalkar mi , o yemin ettiğimiz şeyi gerçekleştirebilirsiniz?


  2- Selam,ben bilmek istiyorumki eyer yemini bozdukdan sonra 3 gun oruc tutarsam tekrar yemin etmem gereklimi? Yoksa 3 gun oruc tutdukdan sonra gunahlarim aff edilir ve yeniden yemin etmeme gerek kalmazmi? Lutfen bana bir cevap soylersiz. Ben defalarla kurana el basarak yemin etdim ama ne yazikki her defasinda bozdum ve cok pismanim.

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Yemin kefareti için neden 3 gün oruç tutmamız lazım?


  Reklam


  1- Bir yemin kefareti verildikten sonra artık o yemin bozulmuş olur.

  1- Yemin bozulup kefareti de verildikten sonra artık bir hükmü kalmamış olur. Her ayrı bir yemin için eğer bozulmuşsa ayrı bir kefaret gerekir.

 3. Misafir
  men hicabdayam amma nefsime guc gele bilmedim zina ettim orucum var namazim var hicabim var ikinci defedir men nece bu gunahdan qurtula biletem

 4. Misafir
  Bi konuda yemin edip o yemini bozduktan sonra kefaretini ödemeden tekrar aynı konuda yemin edilir mi

  Ya bu yemin orucunu normal oruc gibi sahura kalkip aksam ezanlami bozucaz

  Yemin orucunu normal oruc gibi sahurdan aksam ezanina kadarmi tutucaz

 5. arifselim
  Yönetici
  - Evet yemin edilebilir yani geçerli olur. Ancak ilk fırsatta yemin kefareti yerine getirilmelidir.

  - Evet kefaret orucu aynen farz orucu gibi tutulur imsaktan iftara kadar sürer.

  - Nafile kefaret veya farz oruçların süresi imsak ile iftar vakti arasıdır.

 6. Misafir
  - Ben yemın ettım ama o yemının kefaretını tutmadan yada yapmadan yemınımı bozsam sonra kefaretını versem olurmu

  - Selamunaleykum yemin kefareti olarak 3 gun oruc tutacagim ancak yeminimi bozduktan 3 gun sonra tutacagim gunahi buyuk mudur ?

 7. arifselim
  Yönetici
  - Kefaret yemin bozulduktan sonra verilir yerine getirilir. Yemin her ne şekilde bozulursa o zaman kefaret yerine gelmesi lazımdır.

  - Aleykum selam. Evet kardeşim. Yemini bozduktan sonra eğer fakir doyurmaya gücün yoksa 3 gün oruç tutarsın. Ayrıca tövbe etmelisin.

 8. Misafir
  Ben yemin ettim fakat bozmak zorunda kaldim bir nedenden dolayi ve üç gün oruç tutmam lazim miş doğrumu peki sonra yani 3 gun oruç tuttuktan sonra ne yapmaliyiz?

 9. arifselim
  Yönetici
  Yeminini bozan kişi 10 fakiri bir gün doyurmalıdır veya bir fakiri 10 gün boyunca sabah ve akşam öğünleri şeklinde doyurması gerekir. Buna gücü yetmeyen kişi arka arkaya 3 gün oruç tutar. Tövbe eder ve Başka bir şey yapması gerekmez.

 10. #UguR
  mumsema ressamı
  Yemin kefareti ile sırası ile yapılması gerekenler konusuna buradan ulaşabilirsiniz: Yemin keffareti sırası ile yapılması gerekenler! 11. Misafir
  Tövbe ettim namazda ama yemin etmedim ama yeminimi bozdum ve çok agladim ve oruç tutmak istiyorum ve tekrar namaz klimaya yüzüm yok rabbim mahcup oldum kendimi çok kötü hissdiyorum

 12. afsarbeyi
  Üye

  Reklam


  Şeytanın açığını yakaladığı yere bakarmısın "Namaz kılmaya yüzüm yok" diye farz olan bir namazı kılmıyorsun. O namaz zaten sana farzdır müslümanın keyfine kalmış bir şey değildir. ne durumda olursan ol ne günah işlersen işle yine de namazı kılacaksın.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
yemin orucu nasıl tutulur,  yemin orucu kaç gün,  yemin keffaret orucu nasıl tutulur,  yemin orucu,  yemin kefareti,  yemin kefareti orucu nasıl tutulur,  yemin kefareti orucu