+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tefriciyeden önce okunacak dua varmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. -smyye-
  Yola DeVam...
  Reklam

  Tefriciyeden önce okunacak dua varmı?

  Reklam
 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Tefriciyeden önce okunacak dua varmı?


  Reklam


  Buyur smyye kardeşim konuyla ilgili*
  arşivden eklediğim yazıyı okuyabilirsin.
  __________________
  Hocalarımızın bize aktardığı bilgilerden öğrendiğimize göre salat-ı tefriciyeyi gerçekten inanarak okuduğumuz vakit Allah’ın izni ile dualarımız kabul olacaktır.Bu demek değil ki kesinlikle kabul olacak.Burada mühim olan niyettir.
  . Sizce sizin için çok zor olan şeyler Allah’a hiç zor gelir mi? en imkansızı yaratan Allah’ımız bu dua vesilesi ile inşallah dualarınızı kabul eder.
  Peki nasıl okunur.????
  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”
  Latin harfleri ile:
  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”
  DUANIN manası
  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
  Gerçekten inanarak yapılmış bir duanın kabul olmayacağını kim söyleyebilir.
  tefriciyeyi okumayı bilmeyen arkadaşlarım olabilir varsa şayet; onlarda burdan hergün bikaç sefer okurlarsa bikaç günde ezberliyceklerdir
  arşivden.

 3. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Salavatı şerifeye başlamadan önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa "Estağfirullah el aziıym ve etubü ileyh" diye istiğfar getirin ve ne için okunuyorsa kalben ona niyet ediniz. Mesela Borcumdan, fakirlikten, şu muradımı erdir gibi
  >>>Salatı Tefriciyye

 4. -smyye-
  Yola DeVam...
  Allah razı olsun sizlerden

+ Yorum Gönder
tefriciyeden önce okunacak dua,  tefriciyeye başlamadan önce okunacak dua,  salatı tefriciyeden önce okunacak dua,  salatı tefriciyeye başlamadan önce okunacak dua,  tefriciyeden önce,  salati tefriciyeden önce okunacak dua