+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkek doktora muayene olan kadınların gusül abdesti almaları gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yuzarsif
  YAKIŞIKLI
  Reklam

  Erkek doktora muayene olan kadınların gusül abdesti almaları gerekir mi?

  Reklam

  Erkek doktora muayene olan kadınların gusül abdesti almaları gerekir mi? Mumsema Erkek doktora muayene olan kadınların gusül abdesti almaları gerekir mi?

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Erkek doktora muayene olan kadınların gusül abdesti almaları gerekir mi?


  Reklam


  Bir bayanın diz kapağı ile göbeği arasına, erkekler gibi bayanların bakması da haramdır. Fakat zaruret halinde, sadece bakılması zorunlu olan yerlere bakılabilir. Ama bayanın bakması ile erkeğin bakması aynı olmayacağı için bayan doktor tercih edilmiştir. Erkek doktoru tercih ettirecek güçlü gerekçeler varsa erkek doktor da bakabilir.

  Jinekolojik muayeneden sonra gusül abdesti almak şart değildir. Namaz kılınacağı zaman abdest alınması yeterlidir. Guslü gerektiren durumlar; cinsel ilişki, rüyada veya uyanıkken boşalma ve kadınların adet ve lohusalık bitimidir.

 3. Misafir
  Erkek doktora muayene olduktan sonra Gusül abdesti almak gerekmez.

 4. Misafir
  Erkek doktor mueyene ederken haz oluşursa gusül alınmalımı

+ Yorum Gönder
doktor muayenesinden sonra gusül gerekir mi,  kadin doktoru muayenesinden sonra abdest,  erkek doktora muayene olmak,  jinekolojik muayene gusül gerektirir mi,  erkek doktor muayenesinden sonra gusül gerekir mi,  alttan muayene gusül gerektirirmi,  normal muayene abdesti bozarmı