+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Süleymaniye Vakfı (A.Aziz Bayındır) Selefi mi, Vehhabi mi, Süleymancı mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yuzarsif
  YAKIŞIKLI
  Reklam

  Süleymaniye Vakfı (A.Aziz Bayındır) Selefi mi, Vehhabi mi, Süleymancı mı?

  Reklam
 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Süleymaniye Vakfı (A.Aziz Bayındır) Selefi mi, Vehhabi mi, Süleymancı mı?


  Reklam


  Biz kendimizi “şucu bucu” değil sadece Allah’ın bizi isimlendirdiği şekilde MÜSLÜMAN olarak kabul ediyoruz.
  Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:
  “Allah uğrunda gerektiği gibi savaşın. Sizi seçkin kılan Odur. Din işinde size hiçbir güçlük göstermemiştir. Atanız İbrahim’in tuttuğu yolu tutun. Elçisi size örnek olsun, siz de başkalarına örnek olasınız diye size bundan önce de bu Kur’ân’da “MÜSLÜMAN” adını o verdi. Öyleyse namazı kılın, zekâtı verin ve Allah’a sımsıkı sarılın. O sizin koruyucunuzdur. Ne güzel koruyucudur, ne güzel yardımcıdır o.” (Hac, 22/78)
  Hangi mezhep Allah’ın kitabına uygun fetva vermişse biz ona uyarız. Ama Allah’ın ayetlerine ters gördüğümüz durumlarda da hiçbir mezhebin görüşü ile amel etmeyiz. Nitekim yaptığımız çalışmalarda bu açık bir şekilde görülmektedir. sitemizi inceleyebilirseniz bunu görebilirsiniz.
  “Dinlerini bölük bölük edip her biri bir kişinin taraftarı olmuş olanlar var ya, sen hiçbir konuda onlardan olamazsın. Onların işi Allah’a kalmıştır. Daha sonra Allah, onların yaptıklarını kendilerine bildirecektir.” (En’âm, 6/159)

 3. Misafir
  Kişiler her ne mezhepten olursa olsun Müslüman olduktan sonra O İslam üzeredir.

+ Yorum Gönder
süleymaniye vakfı süleymancıların mı,  abdülaziz bayındır vehhabi mi,  abdülaziz bayındır vahhabi,  süleymaniye vakfı süleymancılar