+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslüman olduğumuz halde neden Allah’tan hala hidayet istiyoruz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yuzarsif
  YAKIŞIKLI
  Reklam

  Müslüman olduğumuz halde neden Allah’tan hala hidayet istiyoruz?

  Reklam
 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Müslüman olduğumuz halde neden Allah’tan hala hidayet istiyoruz?


  Reklam


  İslam bir bütündür. Bu bütünlüğü bozucu inanç ve uygulamalar kişiyi yoldan çıkarır. En tehlikeli günah ise şirktir. Namaz kıldığı halde başı sıkışınca “Yetiş ya falan” diye Allah’tan başkasını yardıma çağırarak şirke düşenlerin sayısı az değildir. Bu sebeple doğru yolda sürekli kalabilmek büyük bir dikkat ve gayret ister.
  Eğer vaktiniz olur da sitemizde yer alan “Kur’an Işığında Tarikatçılığa Bakış” ve “Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk” adlı kitaplarımızı okursanız sizin dediğiniz ibadetleri yaptığı halde ne vahim durumlara düşenler olduğunu görürsünüz. Bu açıdan Fatiha Suresindeki “Bizi doğru yola eriştir” duası oldukça önemlidir.

 3. NuuR_
  Devamlı Üye
  Hani araya araci koymak sirk degildi? Dualarimiz daha cabuk ulassin diye ..

 4. Hud112
  Kâria.! Nedir Kâria?!
  Hayatta bir çok kez yemek yediğimiz, su içtiğimiz halde neden hala yiyoruz ve içiyoruz? Artık yeter! deme noktamız yok mu? El cevap; yok. Hidayet te böyle. Allah'tan istenir. Ve eğer ona ihtimam göstermez üzerinde titremezseniz azalır, azalır ve yitip gider.

  Neticei kelam; mü'min olarak her daim Allah'tan (C.C.) hidayeti isteyeceğiz. İstamekle de kalmayacak, yitiririz diye üstüne titreyeceğiz. Vesselam.


 5. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Allah c.c cümlemizi şirke düşmekten korusun.amin

 6. Mürid74
  Devamlı Üye
  Müslüman olduğumuz halde neden Allah’tan hala hidayet istiyoruz?
  29/ANKEBÛT-2

  İnsanlar, îmân ettik demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar?


  1/FÂTİHA-6

  Bize doğru yolu (hidayete) göster (ilet).


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 7. -UGUR-
  Emekli
  Yetiş ya Muhammed demek şirk degildir Muhammed kardeş. Allah bana ulaşmak için vesile arayın demektedir. zaten sizlerle hiç anlaşamadıgım konu budur. Eyyub sultanada gitsem bu zatın yüzü suyu hürmetime dualarımı kabul et derim. kesinliklede şirk olmaz. Yetiş ya Abulkadir Geylani hazretleri desem şirk olmaz.. o zaman dirilerdende yardım istemek şirk olur. Allah sebep yaratır. Birisi yardım etse zaten onuda Allah vesile etmiştir... yaratmak Allaha mahsustur. kim Beni Peygamber yarattı dese şirke düşmüş olur.. Kardeşim Ruhlar ölmez. Allahın sevdigi kulları ölmez. Şehitlere bile öldü diyemiyoruz. ya ben zaten bu konu üzerinde cok durmuştum. 15 e yakın hadisi şerifle cevap verdim.. bu konu uzadıkca uzar. en sonundada konu kilitlenir. ama bu konu her cıktıgında cevabını vermek benim boynumun borcudur..

 8. _Kul
  Emekli
  İyyake nabudü yu okuyoruz da,
  Ihdinas-sirâtal müstakîm i de okuduğumuzu hatırlatmak isterim.
  “her türlü aşırılıktan uzak olan orta yol”
  Ne çok fazla ne de çok az.
  Dünyada mesut olmanın yolu da istikametten geçer. Bedenimiz bütün organlarıyla, kalbimiz bütün his dünyasıyla hep istikamet üzere bulunmadıkça saadete ermemiz mümkün olmaz. Gözümüz ne miyop olacak, ne hipermetrop. Tansiyonumuz ne yüksek olacak ne düşük... Beynimizi çalıştıran mekanizmanın elektrik akımı ne düşük olacak ne yüksek. Kalp atışlarımız belli sınırlar arasında gerçekleşecek. Vücut ısımız da öyle..


+ Yorum Gönder