+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bayanların cinsel yaşantılarını aralarında konuşmaları günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yuzarsif
  YAKIŞIKLI
  Reklam

  Bayanların cinsel yaşantılarını aralarında konuşmaları günah mıdır?

  Reklam
 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Bayanların cinsel yaşantılarını aralarında konuşmaları günah mıdır?


  Reklam


  Evli bayanların (aynı şekilde erkeklerin) özel mahremiyetlerini, kocaları ile olan ilişkilerini birbirlerine anlatmaları caiz değildir. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

  “Şüphesiz ki, kıyamet gününde Allah katında mevkii en kötü olacak insanlardan biri, karısı ile haşır neşir olup da sonra onun sırrını yayandır.” (Müslim, Nikâh, 123 (1437)
  “Şüphesiz ki kıyamet gününde Allah katında emanete hıyanetin en büyüklerinden biri, karı ile koca beraberce haşır neşir olduktan sonra, ko­casının kadının sırrını yaymasıdır.” (Müslim, Nikâh, 124; Ebû Dâvûd, Edep, 32; Ahmed b. Hanbel, 3/69)
  Erkek ve kadınların bir arada bulunduğu bir gün Resûlullah erkeklere yönelerek şöyle dedi:
  “İçinizden karısıyla ilişkide bulunmak istediği zaman kapıyı üstüne kapayıp üzerine (bir örtüyle) örtüp, Allah’ın örtüsüyle örtüneniniz var mı?”
  Onlar da “evet” dediler. (Resul-i Ekrem sözlerine devam ederek):
  “Sonra (o kimse) bu işten sonra (bir meclise) oturup ben (bu­gün hanımımla) şöyle şöyle, yaptım diye anlatır mı?” dedi.
  Onlar da sustular. (Resul-i Ekrem) biraz sonra da kadın­lara yönelerek:
  “Sizin içinizde de (bu gibi sırları başkalarına) anlatan kimse var mı?” dedi.
  Onlar da sustular. Bunun üzerine bir genç kız dizlerinin biri üzerine çöktü ve sözünü (iyi) işitmesi ve kendisini gör­mesi için boynunu Resûlullah’a (doğru) uzatarak:
  “Ey Allah’ın Resulü! Bu erkekler de bunu anlatıyorlar ve kadın­lar da” dedi. Resûlullah da:
  “Bu neye benzer bilir misiniz? Bu bir şeytanın bir şeytanla yolda karşılaşıp halk kendilerine bakarken onunla cinsi münasebette bulunmasına benzer (…)” (Ebû Dâvûd, Nikâh, 48-49)
  Bu hadislerde de geçtiği üzere karı koca arasında cereyan eden cinsel münasebetlerin üçüncü şahıslara anlatılması günah sayılmıştır.

+ Yorum Gönder