+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılarken şaşırınca ne yapmalıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şema
  el-âsa limen âsa
  Reklam

  Cevap: Namaz kılarken şaşırınca ne yapmalıyız?

  Reklam  Cevap: Namaz kılarken şaşırınca ne yapmalıyız? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Namaz kılarken şaşırınca ne yapmalıyız?
  abdest yeniden alayımmı
  Namazda şaşırmak abdesti bozmaz. Mutlaka diyanet namaz ilmihali alın ve okuyun

 2. Misafir

  Cevap: Namaz kılarken şaşırınca ne yapmalıyız?


  Reklam


  Sabah namazının farzının 2. rekatinda salliyi yanlış okuduğunu fark ettim bu duruma gore namazımın kazasını mı kılmalıyım ??

 3. arifselim
  Yönetici
  Tehiyattan sonra okunan salli barik dualarında yapılan yanlış veya hatalardan dolayı namazı yeniden kılmanız gerekmez veya sehiv secdesi de gerekmez.

 4. #UguR
  Devamlı Üye
  Namazda 2.rekat mı yoksa 3.rekattamıyım diye şaşırırsanız bu 2. olarak kabul edip devam edin ve son oturuşta sehiv secdesi yapınız.

  Hangi rekattayım diye aklına gelirse en azını seç sonra son oturuşta sehiv secdesi yap

 5. Misafir
  Salâtı Vitr namazı esnasında Kunut Dualarının ikinci kısmı olan Allahumme İyyake kısmını okurken bir an devamını unutup bastan tekrar Allahumme İyyake bölümune başlayıp bitirdim. Bu durumda sehiv secdesi gerekir mi?

 6. arifselim
  Yönetici
  Kunut duasını tekrar baştan alıp okuman sehiv secdesini yapman gerektirmez. Allah kabul etsin.

 7. hokucu
  Üye
  hocam sehiv secdesinden sonra hata yapılırsa namazın tekrarlanması gerektiğini duymuştum.doğru mudur?

 8. arifselim
  Yönetici
  Sehiv secdesi ile artık zaten namaz bitmiş olur. Sehiv secdesinden sonra hanefide tahiyat ve diğer dualar okunur ve selam verilir. Artık namazı bozacak bir durum kalmamış olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
namazda şaşırınca ne yapılır,  namazda sasirinca ne yapmali,  namazda şaşırınca ne yapmalı,  namazı şaşırınca ne yapmalı,  namazda şaşırınca,  namazda şaşırınca ne yapmalıyız,  namazda sasirinca ne yapmak gerekir