+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz. Adem a.s ile ilgili sorum olacaktı inşaAllah Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeineb
  Küllinefsin zaikatül mevt
  Reklam

  Hz. Adem a.s ile ilgili sorum olacaktı inşaAllah

  Reklam

  Hz. Adem a.s ile ilgili sorum olacaktı inşaAllah Mumsema Esselamun Aleyküm.
  Geçen gün kardeşimle konuşuyorduk da, kardeşim bir soru sordu, cevaplayamadım.
  Şimdi hepimiz Hz. Adem ve Hz. Havvadan ürediğimize göre, Hz. Adem ile Hz. Havva annemizin çocukları birbiriyle cinsi münasebette bulunarak mı , yani kardeş kardeşe mi türedik?
  Af buyurun cahilliğimi, aklıma takıldı.

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: Hz. Adem a.s ile ilgili sorum olacaktı inşaAllah


  Reklam


  ve aleykumusselam ve rahmetullah  Hz. Adem'in çocukları nasıl çoğaldı?
  Hz. Adem'in çocukları nasıl çoğaldı?
  Hz Adem'in birçok ikiz çocuğu oldu. Bu ikizler her seferinde biri kız, biri erkek oluyordu. Bir ikizin erkeği ile diğer ikizin kızı evleniyordu. Arada yalnız bu mesafe bulunması şart idi. Allah nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz. Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir. Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı.

  Bunun meşruiyeti ise temelde Allah'ın emriyle alakalıdır. Çünkü bir işin kötü olması Allah'ın yasaklamasından dolayı, iyi olması da emretmesinden yada serbest bırakmasından dolayıdır. Yani Allah emreder güzel olur, Allah yasak eder kötü olur.

 3. Zeineb
  Küllinefsin zaikatül mevt
  Hımm şimdi daha iyi anlıyorum.
  Hani dedim belki, Hz Adem ile Hz Havva anne babamızdan başka, gökyüzünden kendi kendine bir erkek ya da kadın indirerek mi oldu acaba diye sorguluyordum.
  Merakımı giderip, bilgilendirdiğiniz için Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder