+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Öğrenci evleri nedir? Niye var? Ne yaparlar? Maddi olarak kaynakları nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ozayir
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Öğrenci evleri nedir? Niye var? Ne yaparlar? Maddi olarak kaynakları nedir?

  Reklam  Cevap: Öğrenci evleri nedir? Niye var? Ne yaparlar? Maddi olarak kaynakları nedir? ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Öğrenci evleri nedir? Niye var? Ne yaparlar? Maddi olarak kaynakları nedir?
  Tamam ben seni çözdüm kardeş gözlük takma bence o kadar diyim...

 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Cevap: Öğrenci evleri nedir? Niye var? Ne yaparlar? Maddi olarak kaynakları nedir?


  Reklam


  cevap veremeyince seni çözdüm oluyor değil mi? Verecek cevabınız yok hala kimin peşinden gidiyorsunuz, Allah akıl fikir versin size.

 3. VanLi*
  Devamlı Üye
  Konu bu değil adamımızda hoca efendi değil bu maksatla ele alalım tamamen bağımsız şekilde sadece bir noktaya değineceğiz bırak kim ne yaparsa yapsın !


  Sence! bu söylediğin doğru birşeymi mümine yakışır mı

  Alıntı bahadır emin Nickli Üyeden Alıntı
  şimdi de pensylvanyada villada bilmem kaç hizmetçisiyle beraber abd koruması altında lüks içinde yaşıyor
  soruma ben cevap vereyim yakışmaz !!! Kim olursa olsun neci olursa olsun elimde kanıt delil yada kendin görmemişsen bu söylersen bu apaçık iftiraya girer Allah muhafaza burada iftiranın ne demek olduğuna değinmeme gerek yok fevkalade ne olduğunu biliyorsundur Görmeden delil kanıt olmadan bu gibi cümleleri sarf etmek çok kolay olmasa gerek Ha varsa delilin bizi de aydınlatman için senden ricada bulunacağım


 4. nonick
  Üye
  O gözlük nye çıkıyor arkadaşı dövmeyi mi düşünüyorsunuz?!
  Yani müslümanın müslümanı dövmesi gerekir hele de hoca efendiye laf ediyorsa.
  Bu durumda hoca efendiyi sevmeyenler de sizi döve bilir galiba. Ama bu müslümana eziyettir öyle mi?!
  İnsanlar sizden haklı cevaplar bekliyor.

  Neden hoca efendi İran'a Türk cumhuriyetlerine yada ehli müslüm bir ülkeye iltica etmedi?! Örnek alınan Saidi Nursi gibi neden Allah (c.c) yolunda ölmeyi seçmedi. Böyle bir lider bundan korkmamalıdır. İnsanların kafasında bu sorular var. Bunları da sormakta haklılar. Çünkü din başka bir konuya benzemez. Onun özelliği Allahtan başka kimseden korkmamaktır. Dinde mertebe dini şekilde elde edilir Hoca efendinin dini bütünlüğünü sorsak hepimizden daha iyidir denir. Dolayısıyla cemaatten herhangi birisi ölmekten korkar ama mertebesi yüksek olan korkmaz. Bu sebeple hoca efendinin her ne sebeple olursa olsun Amerikaya gitmesi merak uyandırıyor.

  Hatta benim kafama takılan bir şeyde hoca efendi neden umreye yada hacca her sene gitmiyor?! Bunlar hoca efendinin konumundan dolayı olan meraklar beklentiler. Bunları sorarız.

  Neden Amerikada okullar açamıyor. Neden Libya da olan olaylara dur demiyor. Bakın Amerikaya demesin amenna. Ama size bu konuda seslendimi?

  Eğer sizde hakkat yahu neden diye soramıyorsanız. O cemaat nasıl islam yolunda olabilir. İslamda sorgulanamayan lider var mıdır?

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
öğrenci apart nedir,  nur cemaati evleri