+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimdeki Kuşku ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  İçimdeki Kuşku ?

  Reklam

  İçimdeki Kuşku ? Mumsema SelamunAleyküm

  Bu bende uzun zamandan beri malesef var mesela hep aklıma şu düşünce geliyor Tövbe Haşa ya bizim dinimiz asıl din değilse ben öldükten sonra ne yapacağım ama kesinlikle ağzımla söylemiyorum yani aklımdan geçen düşünce o normalde hep duamı ederim bu düşünceler geldiği zaman kelimei şehadet getiririm sizce bu durumun sebebi nedir bu kuşku nasıl geçecek mesela bir örnek daha veriyim namaz kılanları görünce bunlar tövbe haşa boşa kılıyorlarmı acaba diye geçiyor içimden bu illet düşüncenin sebebi nedir ve nasıl kurtulurum ama yine diyorum ben duamı yaparım bunlar sadece aklımdan geçen düşünceler yardım edin lütfen şimdiden Allah Razı olsun...

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: İçimdeki Kuşku ?


  Reklam


  Aleykümüsselam,
  Bunlar şeytanın size yönelttiği vesveselerdir.


  Vesvese Hakkında.
  Küfürlü Vesveseler


 3. rana
  Aciz Kul
  Kardesim bu seytanin bir vesvesesidir, senin gücsüz bir yanini yakalamis..
  Imanini kuvvetlendirecek islerle mesgul ol insaAllah..

  farzlari yerine getir,
  Kuran oku, mealini oku. tefsirini oku,
  nafile namazlari kil

  Allahi zikret
  ilim ile mesgul ol.. vs


 4. _müberra_
  Devamlı Üye
  hani bir misal var hz. ali hakkındaaynn müşrikler sormuşlar ya ahiret yoksa diye...cevaben demişki "ben ibadetimi yapıyorsam hiç bir kaybım yok ,ya sen asıl ahiret varsa ya senin halin ne olacak "
  diyeceğim şu yani içine böyle vesvese geliyorsa dahi .....diyeceksinki ben şu alemde en doğru ve vicdanımın kabul ettiği dine inanıyorum,öyleki "elhamdulillah müslümanım "lafını boşa söylemiyoruz...vede amentü duası....hem ki Allah için yaptığım hiç bir şey boşa çıkmaz diye düşün .
  2. side üzerinde durma aklına geldiğinde kendine başka bir uğraş bul ,üstüne durdukca artacakdır

 5. komite
  Devamlı Üye
  Kardeş bende ağzımla demiyorum ama içimden devamlı soru geliyor kafir soruları gibi ama bugün bir haber aldım mahallemizde oturan bir çocuk vardı hastaydı küçüklükten beri ölcek diyorlardı ve yaşadı 18 19 yaşına kadar fakat demin öğrendim ki kardeşimiz ölmüş ve bugün gömülüyor bile. Annesi ev temizliğine gidip istediği herşeyi yapardı ona oğlunu çok severdi. Şunu anladım ki hayat vesveselere yer verilmeyecek kadar kısa içimdeki saçma sapan soruları örtpas etmeye çalışacağım devam edersede etsin ağzımla söylemedikte dinden çıkmam inşallah Allah yardımcın olsun.. Canım arkadaşım Kubilay'ın da mekanı cennet olsun !!

 6. EarthQuake®
  Yolcu
  Amin kardeşim, Allah (c.c.) bizi doğru yoldan ayırmasın inşallah.

 7. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Amin inşaallah...

+ Yorum Gönder