+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirk konusu kafamı çok karıştırıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Okan
  Üye
  Reklam

  Yorum: Şirk konusu kafamı çok karıştırıyor

  Reklam  Yorum: Şirk konusu kafamı çok karıştırıyor isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Şirk konusu kafamı çok karıştırıyor
  Arkadaslar ALLAH C.C kur'anda hristiyanlardan yahudilerden ve sabiilerden iyi amel işleyip ahirete kesinkes inananlarin cennete gidecegi ve ahirette üzuntu cekmeyeceklerini söyluyor hristiyanlar hz.isa icin yahudilerde uzeyir icin haşa ALLAH'ın oğludur diyip onlarada haşa ALLAH diyorlar peki bu ALLAH'a şirk olmuyormu oysa ALLAH şirki asla affetmeyecegini soyluyor.

 2. 14
  Misafir

  Yorum: Şirk konusu kafamı çok karıştırıyor


  Reklam


  Ben gizli şirki öğrendikten sonra korkmaya başladm dua etsem acaba duyar mı duyarsa acaba yavaş okuduysm şirk olduysa vb... Vesvese gbi birşey oluyor korkuyorum ama şirk yapmıyorum sonra yine oldu aklıma geldi acaba yapıyormuyumdiye o an mesela evet şirk koşuyorum /yapıyorum desem ne olur yanii bu sözle olacak birdurum mu?
  2.mesela kişi besmeleyi yavaş çekiyor sırf yanındaki dalga geçmesin diye hızlı çekiyor ama hoşuna gitsin diye değil dalga geçmesin diye amaç sadece bu bu da gizli şirk mi?

 3. 15
  arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Seninde dediğin gibi bütün bu anlattıklarının tamamı vesveseden oluyor. Ve hiç birisinden dolayı insana ne günah vardır nede insan şirk koşmuş olur. Boş yere bunları düşünerek canını sıkıyorsun.

 4. 16
  Misafir
  Muskalar şirk olabiliyormuş bunlar büyü muskaları mı yoksa cevşen, ümmü sübyan vb mi? Şirk ne olursa olur yani ondn medet umunca ona yalvarıp ona dua edince mi?? Bunu detaylıca anlatabilir misiniz??

 5. 17
  arifselim
  Yönetici
  Eğer Allah'tan değilde herhangi bir şeyden medet ve yardım umulursa bu şirk olur. Bu şey muska veya adı başka bir şeyde olabilir farketmez. Haram olmayan muskalar ancak içinde ayet ve hadislerle çeşitli duaların yazılanlarıdır. Bu caiz olanlarda ancak Allah'tan ümit edilerek taşınabilir.

 6. 18
  Misafir
  selamun aleykum. Kac zamandir icim icimi yiyo. Ben ' yok ne yapayaim, yaratimmi' dedim. Bu sirkmidir ? Cok korkuyorum. Ödüm kopuyo sirk diye. Ama ben kimimki tovbe hasa oyle demek istemedim. O anda aklima sihir baz lar vaya o geldi ama agzimdan oyle cikti(hocus pocus diyipte birsey yapiyolar ya cocukca) ve ayrica buna inandigim icin demedim. Imkansiz oldugu icin dedim valalhi cok korkuyorum sirke girerim diye lutfen bilen varsa cevap yazsin (

 7. 19
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu söz şirke düşürmez ama bu tür sözleri söylemek asla caiz değildir ve tehlikelidir. Bundan tövbe etmelisin ve alsa tekrar dememelisin.

 8. 20
  Misafir
  Arkadaşlar lütfen cevaplayın
  Arkadaşlarla otururken agnostik bir arkadaş düşünsene ölüyorsun bir bakmışsın bunca ibadetin boşa gidiyor bende hafif güldüm Allah affetsin bende vesvesemidir nedir nadiren düşündügüm oldu bir kaç kez istemsiz düşünce oldu.
  Neyse bende harbi düşünsene ölüyorsun karanlık dedim ALLAH affetsin inşallah bu şirke girer mi beynim yandı düşünün hiç forumlara birşey yazmam ama bunu yazdım o haldeyim tövbe ettim istemsiz şirki düşünmedim o an sonradan geldi aklıma 'acaba şirk mi koştum istemeden ' diye nedir bir cevap verin acil şimdiden ALLAH razı olur inşallah hepinizden.

 9. 21
  yusufcekici
  Üye
  Es Selemu Aleykum. Sorularınızın 2 Tanesini Okuyabildim 2 Tanesine Cevap Veriyorum.
  Şirke Bulaşmak Değil Aklınıza Gelecek Yada Gelemeyecek Herşeyi Düşünün İnsanlar Asla Bunlardan Dolayı Cehenneme Gitmez.
  Tevbe Etmediklerinden Dolayı Cehenneme Gider. Tevbe Ettikten Sonra Hiçbir Günah İstisnasız Yoktur Ki Affolmasın. ALLAH'ın Merhameti Sosuzdur. Evet İyi Okuyun Sonsuzdur Sonu Yoktur Kim İçin? O Rahmeti Talep Edenler İçin Yani Tevbe Edenler İçin. Ayetlerdeki Affolmayacaklar İfadesi Şirk Üzere Ölenler (Pişman Olmadan Tevbe Etmeden).

  2.si Hıristiyan, Yahudi, Ejnebii, Satanist, Ateist Fark Etmez ALLAH'a Dönüp Onun Sözünü Tastik Etmeden Onun Emirlerini İtikadi Noktada Kabullenmeyen Hiçkimse (ALLAH'ım Bizleri Muhafaza Eylesin, Tüm Müslüman Kardeşlerimizide) Cehennemden Çıkmayacak. Lakin İşin Güzel Tarafı Şu:
  Hıristiyan, Yahudi, Ejnebii, Satanist, Ateist Fark Etmez ALLAH'a Dönüp Onun Sözünü Tastik Eden Onun Emirlerini İtikadi Noktalarda Kabullenen İnsanlar Müslümandır. Tevbe Edilmeyip Affolmayan Günahlarından Dolayı Cehennemde Yansalar Bile Belli (Lakin Küçümsenmeyecek) Bir Süre Sonra Cehennemden Çıkacaktır İnşALLAH. Hanifi Fıkhına Göre Durum Böyledir.
  Velhamdulillehi Rabbil Alemin.

 10. 22
  Misafir
  Ben gaflet animda azimda şirk iceren bi soz cikti ama isteyerek soylemedim sonra cak pisman oldum tovbe ettim benim durumum nolcak

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

bilmeden şirke düşmek

bilmeden şirk içinde ölmek

bilmeyerek şirke düşmek

yanlışlıkla şirk koşmak