+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birini kınadığımız takdirde tövbe etsek, yine de o kınadığımız başımıza gelir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mechul_1
  Emekli
  Reklam

  Birini kınadığımız takdirde tövbe etsek, yine de o kınadığımız başımıza gelir mi?

  Reklam

  Birini kınadığımız takdirde tövbe etsek, yine de o kınadığımız başımıza gelir mi? Mumsema Selamun aleyküm kardeşlerim.

  Sorum şu:Birini kınadığımız takdirde tövbe etsek, yine de o kınadığımız başımıza gelir mi?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Birini kınadığımız takdirde tövbe etsek, yine de o kınadığımız başımıza gelir mi?


  Reklam


  İnşaallah kınadığınız kişiyi bir başkasıyla birlikte, O'nu da şahit tutarak kınamamış olunuz. Zira tövbeniz kendiniz içindir. Bir başkasını şahit tutarak yaptığınız kınamadan dolayı oluşacak olan sorumluluk ise bir başkasınıda günaha sevk edeceğinden, birde üzerinize kul hakkı almış olursunuz ki; bundan da daha ileri olmak üzere kınamayla birlikte eğer bir fitneyede müsebbib olmuşsanız Allah muhafaza.

  Kınamanın daha nerelere kadar gidebileceği hususunu sanırım anlamışsınızdır. Eğer kendi kendinize söylemiş ve kınamışsanız. Rab'binizle kendi aranızdadır. İnşaallah nasuh bir tövbe ile kurtuluşunuz mümkün olacaktır. Rab'bim tövbeleri çokça kabul edendir. İnşaallah tövbenizi de kabul edilenler sınıfında değerlendirir. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 3. mechul_1
  Emekli
  amin. bir olayın başka boyutlarını düşünmeden sadece bir boyutunu kınadım galiba. ama şu an kalbim kesinlikle razı değil bundan. diğer boyutları hakkında birşey demedim.

  Allah muhafaza buyursun. amin.

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Pişmanlık seziyorum.... İnşaallah, rab'bim hakkınızda hayırlara vesile kılarda, şer gibi gördüğünüz bu husus, hakkınızda hayra vesile olur. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 5. mechul_1
  Emekli
  amin kardeşim. düşünmeden konuşmasaydım iyi olurdu. vicdanım biraz rahatsız. ama Allah ne niyetle söylediğimi biliyor belki de vesvese yapıyorum

+ Yorum Gönder