+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hz. Mehdi (as) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hanne_65
  Üye
  Reklam

  Hz. Mehdi (as)

  Reklam

  Hz. Mehdi (as) Mumsema mısır basbakanı ıcın ınternette bırsey dolasıyor.burda mehdi gelecek ve hersey duzelecek dıye hadısler gosterılıyor. sızınle paylasmak ıstedıgım hrıstıyanlarda bır ınanıs var mehdi (hz isa)gelecek ve onları kurtaracak. bızım ınsanların coguda buna ınanıyor. sıze sormak ıstedıgım su mehdi kım. ve eger mehdi gelecekse bu bızım dınımıze aykırı degılmı cunku son peygamber hz. muhammed(sas)ve ondan sonra kımse gelmeyecek yonunde...

 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  Cevap: mehdi


  Reklam


  Mehdi Kurtarıcıdır.Hadislerde geleceği bildirilmiştir.İslamiyete aykırı olmamakla beraber tam aksine İslam dinini kurtaran ve diğer dinleride islam dini çerçevesine almaktır.Deccalı öldürecek kişidir.Deccal ise kötülük ve zülüm eden olacaktır.Detaylı bilgileri aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...-hadisler.html

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...-hadisler.html

  http://www.mumsema.com/m-n/20968-meh...ik-edilen.html

  http://www.mumsema.com/dini-guzel-ya...mehdi-kim.html

  http://www.mumsema.com/bizi-ilgilend...mehdi-kim.html

  http://www.mumsema.com/dini-guzel-ya...gorusleri.html


 3. Qusai
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  İsa peygamber ile mehdi ayni kişi degel.Hrıstıyanlar mayıs 2011de mehdinin gelecene inanıyorlar

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Hane_65 kardeşim. Zaten cevabı sorunun içerisinde vermişsin.

  Mehdi kimmiş....???

  Bu asırda mı gelecek derseniz eğer. Hayır. Bu hususda bu asırda gelmeyeceğine dair kuvvetli ittifak var.

  Hazreti İsa'da gelecekmi derseniz. Evet. Ancak bunu ne siz ve ne de biz göremeyeceğiz maalesef. Torunlarımız dahi zor görürler. Şu an önümüzde bir kutbul aktab birde kutbul azam dönemi var. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 5. bahadır emin
  Devamlı Üye
  bu asırda gelmeyeceğine dair kuvvetli ittifak filan yok. Hz. İsa gelince de herkes tanıyacak onu. Hadisleri okumuyo musunuz? Kafanıza göre hüküm vermeyin. İnsanları rehavete sevketmeyin. 3. dünya savaşı çıktı çıkacak zaten.

 6. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Birde bu linke bakın faydalı olacaktır inşaAllah...

  http://www.mumsema.com/m-n/20968-mehdi.html

 7. hanne_65
  Üye
  bakın mehdi hz isa ise ınancımız yanlıs olur son peygamber hz muhammed. ama su vıdeoyu sızınle paylasmak ıstıyorum http://www.facebook.com/video/video....73983&comments suna bır bakın.

 8. bahadır emin
  Devamlı Üye
  2011 ve 2012 yılları çok önemli

 9. HAMMADUN
  Emekli
  Mehdi A.S. Kim....???

  Her şeyden önce Peygamber Efendimizin Soyundan geleceği, Adının Ahmed, Babasının adının ve annesinin adının da kendi ana ve baba adıyla eş olacağı, Hazreti Fatıma'nın sülpünden zuhur edeceği, bize hadis kitapları vasıtasıyla bildirilmiştir.

  Hazreti Mehdi bizzat Peygamber Efendimizin kendisidir.

  MU'MİN SURESİ 11'nci Ayeti Kerime.

  Diyanet Tefsiri: Onlar da şöyle derler: "Ey Rab'bimiz! Bizi iki defa öldürdün, iki defa da dirilttin. Günahlarımızı kabulleniyoruz. Şimdi (Bu Ateşten) bir çıkış yolu varmı..??"

  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) diridir. Zahiren öldü denilsede, batınen diridir. O tıpkı şehitler gibi rabbi katında rızıklananlardandır. O Alemlere rahmet olması hasebiyle de aramızda ve diridir. O hatemen nebi, peygamberliği sona erdirici'dir. Ondan sonra da herhangi bir peygamber gelmeyecektir. Allah'u Taala Peygamber efendimizin gelmiş, geçmiş ve gelecek tüm günahlarını bağışladığından, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Ayette geçen İKİ DEFA ÖLÜP, İKİ DEFA DİRİLME için ve bedeninin ahirette ona şahitlik yapmasına gerek olmadığından, İlk dirilmesi yer yüzünde, İlk ölümü, Yer yüzünde, İkinci kez vücut bulup gelmesi yer yüzünde ve ikinci kez ölümü'de yer yüzünde olacak ve bu ayetin karşılığı olan İKİ DEFA ÖLÜP, İKİ DEFA DİRİLMEYİ burada yaşıyacaktır. Zira o'nun bedeninin şahitliğine ihtiyacı yoktur. O bedeniyle birlikte Rab'bine hesap verici de değildir. Rab'bi O'nün gelmiş, geçmiş ve gelecek tüm günahlarını affetmiştir. O'nun bedeninin mahkeme-i kübra'da dirilerek şahitlik yapmasına ihtiyacı da yoktur.

  Peki DUHAN SURESİ 56'ncı Ayeti Kerime'si ne oluyor O zaman..??

  DUHAN SURESİ 56'ncı Ayeti Kerime.

  Diyanet Tefsiri: Orada ilk ölümden başka bir ölüm tatmazlar. Allah, onları cehennem azabından da korumuştur.

  Dünyada ilk ölüm, Ten ile Ruh, Can ve Nefsin ayrılmasıdır. Ruh, Can ve nefs dünyada Ten'den ayrılırken ilk ölüm gerçekleşir. Ancak mahkeme-i Kübra'da Ruh,Can ve Nefs kendilerine şahit olarak gelecek olan Ten'i karşılarında bulurlar. Tenden ayrıdırlar. Ten ile bir değildirler. Orada ölüm yine Ten üzerinedir. Ruh'lar ölesi değildir. Canlar da öyle, Nefs de öyle. Hüküm cennet veya cehennem olarak biçildiğinde, Rab'bi en güzel suret dediği bu bedenlerimizi öldürüp, cehennem ehline, cehenneme yakışır bir esbab giydirecektir ki; O esbab can'ı Yakacak, Nefsi azaba uğratacak ve Ruh'a da bunu hissettirecektir. O ne kötü bir döşek ve o ne kötü bir geri dönüş yeridir.

  Peygamber Efendimizin Günahları Olurmu.?

  İnsanlara ve insanlığa karşı işlenmiş bir günahı, nefsinin yedi kudreti Rab'binin elinde olan bir peygamber için mümkün değildir. Ancak kemal sıfatlarıyla donanmış bir Rab için ve O Rab'be karşı muhakkak günahları olacaktır ki; Günde yetmiş defa bulunduğu hale tevbe eden bir peygamber ayetler karşılığı olan, Şu hadis-i Şerifinde Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah sizi yok eder ve günah işleyip hemen arkasından da tevbe eden bir kavim yaratırdı." Müslim.

  O peygamber ki; Kemal olan Rab'bine karşı günahları için tevbe etmektedir.

  Peki Hazreti İsa'nın gelişi ne oluyor o zaman....???

  Rab'bi Hazreti İsa'ya ümmetleri gösteriyor ki; Bir ümmet görürüm Rab'bim, çok günah işlerler ancak bir tövbe ile günahlardan kurtuldukları gibi, günahlarıda haseneye tebdil olur. Bu kimin ümmetidir..?? Diye sorunca Rab'bi O'na, O Hazreti Muhammed Ümmetidir. Der. Rab'bim beni de O'na ümmet eyle diye dua eder. Bu Hazreti İsa'nın kaderi muvacehesinde olacaklar için, O'nunda buna dua ile katılmasının gereğidir. Rab'bi O'nu katında belli bir mühlete kadar alıkoyup vazife için tekrar yer'e indirecektir. Bu vazife Hazreti Muhammed (S.A.V.)'e biat ve O'nun dinini, O'nun emrinde ve imamlığında yayma görevidir.

  Allah-u Taala'nın Şan'ından değildir ki; Ümmet olma gayesi ile gelen bir peygamberi, Hazreti İsa'yı, bizzat peygamber olmayan birinin ardınca emir alır, uygular ve uyarır olarak göndermiş olsun. O bizzat Peygamber Efendimizin imamlığında, O'nun cemaatinde ve O'nun emrinde olarak, Peygamber Efendimizin arkasında namaz kılacaktır. Zira Rab'bi hiç bir peygamberi hiç bir ümmetin arkasında saf tutar halde koymaz. O Hatemen nebi olan peygamberliği sona erdirecek olan peygamberin arkasında ve o'na ümmet olarak, O'nu imam bilerek, O'nun arkasında namaz kılarki. Bu Rab'binin peygamberlerine vadeddiğidir. Onlar hiç bir ümmetin arkasında, O ümmete tabi olarak bulunmazlar. O ne Rab'bimizin, ne de peygamberlerinin şanından dır.

  Hülasa Peygamber Efendimiz(S.A.V.) Diridir. O zahiren öldü olarak kabul edilmiştir. Bizim algıladığımız hal üzere ölmüştür. Ancak ashabın algıladığı şekilde ölmemiştir. Diridir. Ancak zahiren öldü denilir. O'nu Rab'bi diri kılmıştır ki; Hala ümmeti üzerine şahit olandır.

  MAİDE SURESİ 116-117'ncı Ayeti Kerime...

  Diyanet İşleri Tefsiri: Ey Meryem Oğlu İsa! Sen mi insanlara, Beni ve annemi Allah'tan başka iki tanrı olarak benimseyin dedin? demişti De. Haşa, hak olmayan sözü söylemek bana yaraşmaz; eğer söylemişsem, şüphesiz sen onu bilirsin; Sen benim içimde olanı bilir; ben senin içinde olanı bilmem; doğrusu görülmeyeni bilen ancak sensin. Demişti. Ben onlara sadece Rab'bim ve Rab'biniz olan Allah'a kulluk edin diye bana emrettiğini söyledim. Aralarında bulunduğum müddetçe onlar hakkında şahiddim, beni aralarından aldığında onları sen gözlüyordun. Sen her şeye şahidsin.

  Bu ayet-i Kerime Hazreti İsa'nın hala yaşadığının bir kanıtı olarak önümüzdedir. Peygamber efendimiz ikinci vücud ile dünyaya teşrif ettiklerinde, Hazreti İsa(A.S.) O mubarek peygambere tabi olacak ve ümmet olarak bir peygamber diğer bir peygamberi kendine imam bilecek ve onun emrinden dışarıya çıkmayacaktır. O'nu kendine imam tayin eden rab'binin emri muvacehesinde itaatte kusur etmeyecektir. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

+ Yorum Gönder