+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birseye sag elimle baslamasam huzursuz oluyom Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. konya442
  (Cezalı)
  Reklam

  Birseye sag elimle baslamasam huzursuz oluyom

  Reklam

  Birseye sag elimle baslamasam huzursuz oluyom Mumsema Selamun Aleykum yürürkene felan mutaga gitcem bilmeden solla girdimde bazen geri cikip saglan giriyom oyun oyniyom sagya pas ver gibi dusunceler ne acaba yok sola veriyom yok senin icin huzursuz olur gibi düsünceler geliyor , cogu seyde oluyor bu halbuki camiye girdinde sagla giriler pisyerle girdinde solla ama normal unutsam bile yok , icin rahatsiz olur  bu vesvesemi ?

 2. sevgiii
  Devamlı Üye

  Cevap: Birseye sag elimle baslamasam huzursuz oluyom


  Reklam


  aynı şey bendede var asla sol elle bişey yemiyorum bazen unutup yesem hemn çıkarıp sağelle yiyorum.sol tarafıma yattıgımda çok rahatsız oluyorum normalde hep sağıma yatarım ama sırtım ağrıyor dönmek istiyorum soluma ozamanda içim rahatsız oluyor.bu konularda bende kafayı yiyeceğim işallah hemn birisi cevap yazar bize arkadaşım.

 3. konya442
  (Cezalı)
  insAllah,,,,,,,, InsAllah

 4. sevgiii
  Devamlı Üye
  kimse birşey yazmıyor

 5. konya442
  (Cezalı)
  Ben Allaha sükür halletim bu vesvesyi ,, vesvese deyip gecmek lazim

 6. HAMMADUN
  Emekli
  TAKVA ile VESVESE'yi birbirinden ayırt etmek gerekir.

  Şeytan'da TAKVA'dan vurur.

  Sol elle yemek, içmek, rızkı almak mekruhtur.

  Peki neden sol el....???

  Sizden biriniz, yemek kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. (Zehir + Panzehir) O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur. Buhari'den nakille.

  Taharet alırkende, sol el kullanırız. Abdest alırkende, burnumuzu sol el ile temizleriz. Kötü amel defterleri de, sol elle verilecektir. Şeytan Aleyyullana'da, yiyeceğini sol el ile yer. Küffarda, sağ eliyle bıçak tutup, sol eliyle yiyeceğini ağzına taşır. Daha buna benzer bir sürü sebep sunulabilir.

  Sağ elle yiyip içmek bu halde VESVESE değil TAKVA'dır.

  Sağ elle yiyip içmeye devam ediniz inşaallah. TAKVA'nın gereği ve şifanın özüde odur. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

+ Yorum Gönder