+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Secdeye bakarken gözümün içi yanıyor gözümüzü kapatarak namaz kılsak olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. komite
  Devamlı Üye
  Reklam

  Secdeye bakarken gözümün içi yanıyor gözümüzü kapatarak namaz kılsak olur mu?

  Reklam

  Secdeye bakarken gözümün içi yanıyor gözümüzü kapatarak namaz kılsak olur mu? Mumsema Selamun aleyküm öncelikle herkese.Secdeye bakarken gözümün içi yanıyor,sulanıyor bazı zamanlar.O vakit gözümüzü kapatıp namaz kılsak günah olur mu?

 2. enegarip
  Üye

  Cevap: Secdeye bakarken gözümün içi yanıyor gözümüzü kapatarak namaz kılsak olur mu?


  Reklam


  a.s bir zaruret olmaksizin gözleri kapamak mekruhdur

 3. komite
  Devamlı Üye
  a.s bir zaruret olmaksizin gözleri kapamak mekruhdur
  bu zaruret sayılır mı?

 4. enegarip
  Üye
  s.a zannimca zaruriyete giriyor ama konu dişi gözlerine baktir kardeş sabit noktalara bakmada .

 5. HAMMADUN
  Emekli
  gözlerine baktir kardeş sabit noktalara bakmada .
  Elhamdulillah, enegarip kardeşim doğru söyler. Gözlerinize bir baktırınız. Olaki göz tansiyonunuz olabilir. Namazda secdeden gözün ayrılmaması gereği şunun icabıdır ki; göz şuasından cin ve şeytan aleyyullana taifesi ürkerler. Buna halk dilinde nazar etme de denir. Bu cin ve şeytan aleyyullana için bir tür azap gibidir. Karanlıkta bir ormanda el feneri ile dolaştığınızda çevreye tuttuğunuz fenerin ışığında parlayan gözler görürsünüz bunlar hayvanata ait gözlerdir ve ışıl ışıl fosfor gibi parlarlar. Yalnız yanınızdaki insanın gözüne tuttuğunuzda onun gözünün parlamadığını görürsünüz ki; yaratılmışlar içinde gözü parlamayan tek mahluktur insan. Tüm ışığı ve ışını çekip alır. Yansıtmaz. Şeytan aleyyullana ve cin taifesi içinde bu çok büyüz azaplardandır. O yüzden rab'binizin makamında bu tür taifelerin bulunmamasını istiyorsak gözümüz secde edeceğimiz yerden ayrılmamalıdır. Tabi vahşi bir ormanda veya zorunluluklar dışında bu hal geçerlidir. O yüzdendir ki mezhepler insanlar için bir tür kurtuluş yoludur. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 6. komite
  Devamlı Üye
  Elhamdulillah, enegarip kardeşim doğru söyler. Gözlerinize bir baktırınız. Olaki göz tansiyonunuz olabilir. Namazda secdeden gözün ayrılmaması gereği şunun icabıdır ki; göz şuasından cin ve şeytan aleyyullana taifesi ürkerler. Buna halk dilinde nazar etme de denir. Bu cin ve şeytan aleyyullana için bir tür azap gibidir. Karanlıkta bir ormanda el feneri ile dolaştığınızda çevreye tuttuğunuz fenerin ışığında parlayan gözler görürsünüz bunlar hayvanata ait gözlerdir ve ışıl ışıl fosfor gibi parlarlar. Yalnız yanınızdaki insanın gözüne tuttuğunuzda onun gözünün parlamadığını görürsünüz ki; yaratılmışlar içinde gözü parlamayan tek mahluktur insan. Tüm ışığı ve ışını çekip alır. Yansıtmaz. Şeytan aleyyullana ve cin taifesi içinde bu çok büyüz azaplardandır. O yüzden rab'binizin makamında bu tür taifelerin bulunmamasını istiyorsak gözümüz secde edeceğimiz yerden ayrılmamalıdır. Tabi vahşi bir ormanda veya zorunluluklar dışında bu hal geçerlidir. O yüzdendir ki mezhepler insanlar için bir tür kurtuluş yoludur. Allah cümlemizden razı olsun
  ALLAH razı olsun Hammadun gözlerimde sorun yok aslında ama sabit bir noktaya baktığımda özellikle ayak uçlarına doğru gözümde yanma oluyor.Bi gideyim doktora fakat doktora gittikten sonrada bu devam ederse gözlerimi kapatmalı mıyım sizce?Gözlerim bozulmaz değil mi?

+ Yorum Gönder
secdede gözlerinizi kapatmayın,  secdede gözler kapatılır mı,  secdede gözleri kapatmak