+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvalet adabı ve taharetle ilgili vesvese Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hanne_65
  Üye
  Reklam

  Tuvalet adabı ve taharetle ilgili vesvese

  Reklam

  Tuvalet adabı ve taharetle ilgili vesvese Mumsema tuvalete gıttıgımde dızlerıme kadar katlıyorum. ve kendımı yıkadıkca suyun sıcradıgını zannedıp defalarce yıkıyorum. ve abdest almaya gıdınce bır o kadar da dızlerıme kadar yıkanıyorum. su sıcradı dıye.abdest lamasamda tuvalate gıdınce yıne dızlerıme kadar yıkanıyorum.arkadaslarım abdest ıcın olmasa coraplı bıle gıdıyorlar tuvalete yardımcı olursanız sevınırım. sımdıden tsk ederım.

 2. kanarya
  Devamlı Üye

  Cevap: tuvalet adabı


  Reklam


  tuvalete gıttıgımde dızlerıme kadar katlıyorum. ve kendımı yıkadıkca suyun sıcradıgını zannedıp defalarce yıkıyorum. ve abdest almaya gıdınce bır o kadar da dızlerıme kadar yıkanıyorum. su sıcradı dıye.abdest lamasamda tuvalate gıdınce yıne dızlerıme kadar yıkanıyorum.arkadaslarım abdest ıcın olmasa coraplı bıle gıdıyorlar tuvalete yardımcı olursanız sevınırım. sımdıden tsk ederım.
  Bu vesvesedir. Vesvese manevi bir hastalıktır. size en yakın bir hoca hanıma gidip derdinizi anlatmanızı öneririm.

 3. hanne_65
  Üye
  yakınımda bılen bırılerı yok ondan buraya yazdım tuvalet adabını bılen varsa cevaplayabılırmı. her defasında dızlere kadar yıkanılırmı.

 4. imam
  Üye
  tuvalete gıttıgımde dızlerıme kadar katlıyorum. ve kendımı yıkadıkca suyun sıcradıgını zannedıp defalarce yıkıyorum. ve abdest almaya gıdınce bır o kadar da dızlerıme kadar yıkanıyorum. su sıcradı dıye.abdest lamasamda tuvalate gıdınce yıne dızlerıme kadar yıkanıyorum.arkadaslarım abdest ıcın olmasa coraplı bıle gıdıyorlar tuvalete yardımcı olursanız sevınırım. sımdıden tsk ederım.
  Çorap ile namaz kılınacaksa, tuvalete girmeden çıkarılması en iyisidir.
  hanne_65,
  sizin durumunuz vesvesedir hastalıktır. tuvalet adabı ile alakası yok.

 5. hanne_65
  Üye
  benım vesvese oldugunu bılıyorum yalnız sunu anlamıyorum abdest almak dısında tuvalete gırdıklerınde coraplı gırıyorlar sızce bu dogru bırseymı

 6. imam
  Üye
  abdest almak dısında tuvalete gırdıklerınde coraplı gırıyorlar sızce bu dogru bırseymı
  Çoraba sıçratmayacaklarsa sorun olmaz ama her ihtimale karşı çorabı çıkarmak ve paçaları sıvamak takvadandır.

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Elhamdulillah, TAKVA'dandır. İmam kardeşim doğru söyler.

  Şeytan'da TAKVA'dan vurur. O yüzden TAKVA sahipleri Rab'binin katında çok değerlidir.

  TAKVA ile VESVESE'yi birbirinden ayırmak, net çizgilerle ayırmak gerekir.

  Tuvalete giriyoruz. Necaset var. Sol ayakla ve sağ elle açarak kapısını.

  Tuvaletten çıkıyoruz. Çıkışımız sağ ayakla ve kapıyı kapatışımız yine sağ elle.

  Peki neden sol ayakla gireriz tuvalete'de sağ ayakla girmeyiz....????

  Çünkü insana bir araz hali vücut bulduğunda insan sağ ayağı üzere düşer. Bu durumda tuvalete girerken sol ayakla girilir ki; araz halinde dışarıya düşsün. Çıkarkende sağ ayakla çıkılırki, yine sağ ayağı üzere düşsün.

  Camilerin giriş çıkış adabında da aynı usul kullanılır. Bu sefer camiye girişte SAĞ AYAK'la girilir ve çıkışta SOL AYAKLA çıkılır. Araz halinde camiye düşmeyi sağlamak adına.

  Çorap çıkartmak necaseti dışarı taşımamak içindir. Şeytan Aleyyullana bir üşengeçlikle çorabı ayağınızda görmek ister. Halbuki çıkışınızda zaten abdest almak için çıkartacaksınızdır. Ama o çorapla gir tuvalete der. Başka da bir hükmü yoktur zaten..... Vıdı Vıdı konuşur. Çenesine kuvvet. Boştan yere üfürür durur. Bastığınız yerde veya sonradan sıçraması muhtemel bir mahalde çoraplı olmak necaseti taşıyıcı olmak demektir ki; kul hakkına girmiş ve insanların namaz kılacakları yerlerede çorabımızla necaseti taşımış oluruz ki; sorumluluğumuz çok fazladır bu hususda. Özellikle cemaatin bulunduğu mahallerde.

  her ihtimale karşı çorabı çıkarmak ve paçaları sıvamak takvadandır.
  Elhamdulillah, İmam kardeşim. Allah razı olsun. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 8. konya442
  (Cezalı)
  Amiiiiiiiiiiiiin

 9. imam
  Üye
  Vesveseden kurtulmanın yolları (video)
 10. Misafir
  Kardeşim şunu söyliyim vesveseye aşırı derecede aynı senin gibi kapılan biriydim ama şüpheye düşersen devam et a şuraya sıçradımı şuraya sıçramışmıdır şurayada dökim falan deme bendede oldu ama zaten eğer necaset yeri taşlıklar orası temizse istediği kadar su sıçrasın zarar vermez tuvalete girdin hortomu taşlıga tut temizlendi sonra idrarını yap sonra yine su vur taşlıga ama vesvese yapmayarak 1 defa tek sonra kendi vücüduna dök sıçratmamaya çalış şerre şer hesabıda yapma :D sonrahafif tut orasıda temizlendi yine taşlıga dök kendini kurut çık ama bak idrar sıçraması ayrıdır suyun sıçraması ayrıdır zaten o su 1 defa vurdunmu idrar deyen yere orası tertemiz olur vesvese yapma.

 11. Misafir
  Bende ayni sizin durumunuzdayim.dahada kotuyum.ariyorum.butun heyatim vesveseede.boyle daha fazla yawanmaz

 12. halilcan
  Devamlı Üye

  Reklam


  "Şeytan evvela şüpheyi kalbe atar. Eğer kalb kabul etmezse şüpheden şetme döner. Hayale karşı şetme benzer bazı pis hâtıraları ve münâfi-i edep çirkin halleri tasvir eder. Kalbe 'Eyvah!' dedirtir. Ye'se düşürtür. Vesveseli adam zanneder ki, kalbi Rabbine karşı sû-i edepte bulunuyor. Müthiş bir halecan ve heyecan hisseder. Bundan kurtulmak için huzurdan kaçar, gaflete dalmak ister."

+ Yorum Gönder
tuvalette vesvese,  taharette vesvese,  tuvalet vesvesesi,  tuvalet adabı,  tuvalete girerken çorap çıkarmak,  taharet vesvesesi,  tuvalet adabı ile ilgili hadisler