+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusle baştan mı başlamak gerekir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. viast
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusle baştan mı başlamak gerekir

  Reklam

  Gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusle baştan mı başlamak gerekir Mumsema Selamın Aleyküm, cünüplükten kurtulmak için gusül abdesti almaya niyet ettim, gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusül abdestini bozup yeniden gusül abdesti almaya niyet edip gusül abdesti almamızı gerektirir mi ?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusül abdestini bozup yeniden gusül abdesti almaya ni


  Reklam


  Selamın Aleyküm, cünüplükten kurtulmak için gusül abdesti almaya niyet ettim, gusül abdesti alma esnasında yellenmek, tuvaletimizi yapmak gusül abdestini bozup yeniden gusül abdesti almaya niyet edip gusül abdesti almamızı gerektirir mi?
  ve aleykumusselam.
  Gusül abdesti sırasında abdesti bozacak bir durumun meydana gelmesi, guslü yeniden almayı gerektirmez ama almış olduğumuz gusül ile ibadet yapamayız.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  Elhamdulillah, Güzel bir ilim oldu inşaallah.... ŞEM'A HOCAM bu durumda, guslü yenilesek, hem gusül, hemde namaz abdestini beraber almış oluruz inşaallah, öyle değilmi. Bunda nasıl olsa abdest için yeniden su kullanacağımızdan, guslü yenileyerek israfa gitmemiş mi oluruz. TAKVA'en de bu böylemidir. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 4. viast
  Üye
  ben gusül bozuldu, cünüplüğüm gitmedi diye düşünerek yeniden gusül alıyordum.. demek boşuna tekrar yıkanıyomuşum.. Allah Razı Olsun..

 5. MMc
  Üye
  Benmde Kafamı KArıştıran Bi Soruydu Allah c.c. Sizden Ve BU Siteyi Kuranlardan Razı Olsun...

 6. Misafir
  gusle niyet edip baslarken agza veya burna su verdigimiz anda yellenme olurda gusle yenidenmi baslamaliyiz ?

+ Yorum Gönder
gusül esnasında yellenmek,  guslun basinda yellenmek