+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467810 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 73
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?

  Reklam  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi? yedinci sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?
  Peki o zaman hangi namazi kildigimi bilmiyorum. Hangi namazi kilicam ve ne namazini ? Zaten o zaman namaz kilip kilmadigimida hatirlamiyorum.

 2. 74
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?


  Reklam


  Namaz kılıp kılmadığını bilmiyorsan veya hangi namazlarını bu şekilde kıldığını da bilmiyorsan o zaman tahmini olarak bir hesap yapmalısın ve ona göre o namazlarını kaza etmelisin.

 3. 75
  Misafir
  Selamun Aleyküm sabah kalktığımda idrarımı yaptım. Sonra bir sıkıyım dedim mezi gibi bir şey geldi. Ardındanda idrar damlası. Sonra 1-2 saat sonra gusül aldım. (Meni olabileceğine karşı) tam gusül abdestimi alıcam Öğle Namazının Ezanı okundu hemen idrarimi yaptim. Gusul aldım. Simdi namaz kılabilir miyim ikindiyi vb. Gusul almadan ezan okunmasi guslumu kabul edermi ? Şimdiden teşekkür ederim.

 4. 76
  Selam2
  Devamlı Üye
  Önemli olan ezanın okunup okunmaması değildir. Önemli olan şey namaz kaçırmamaktır. O yüzden bir vakit kadar deniliyor.

 5. 77
  Misafir
  Selamun Aleyküm , bazı görüntülere baktım. Ardından bir şevhetsiz sıvı geldi elimle kurcaladım biraz ve bu sıvı bembeyaz oldu. Cünüp oldum galiba. O zamanda dışarı çıkmam gerekiyordu. Sonra çıktım. Eve gelip gidene kadar hiç Ezan ve Namaz Vakti de geçmedi. Eve gelince cünüp olup olmama karşı gusül aldım. Dışarı cıktığım icin bir sorun olur mu günaha girdim mi ?

 6. 78
  Selam2
  Devamlı Üye
  Dışarı çıktığın için sorun olmaz. Namazını kılmadığın için bir sorun söz konusu.

 7. 79
  Misafir
  Selamun Aleykum. Hayırlı cumalar.
  Ben bugün şeytana uydum ve cünup oldum 30 dk bekledim daha sonra idrarımı yaptım. idrarım(beyzımsıydı.)
  Guslümü güzelce aldım tam bitirirken sanki meni gelmiş gibi oldu ucuna baktım sanki beyaz bişe daha sonra kafamdan bi damla su geldi kayboldu tam göremedim. Tenasül uzvum kalkmamıştı. Vesvese olduğunu biliyorum ama sizce guslü yenileyeyim mi?

 8. 80
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Vesvese olduğu biliyorum diyorsun ve yinede soruyorsun kardeşim.

  30 dakika yeterli bir süredir meni dahi olasa bundan dolayı gusül gerekmez.

 9. 81
  Misafir
  - Gusul abdesti aldim ancak aradan sure gecmeden aldim ve sonra banyodan cikinca akinti oldu gusul abdesti gerektirirmi


  - Mastürbasyon yaptiktan sonra hemen idrarimi yaptim idrarimi yaptiktan sonra dusa girecektim ama yapiskanimsi bir sivi geldi sonra dusa girdim ciktim bir dahaki sefere idrarimi yaptigimda gusuk abdestim bozulur mu?

  - Hocam istimnadan sonra idrar ve yürüyüş yapmadan direk gusül aldıktan sonra gelen beyaz su gibi olan sıvı akıntı gusül tekrarı gerektirir mi acaba ?

 10. 82
  arifselim
  Yönetici
  - Daha sonra gelen meni şehvetle akmaya devam etmişse guslünü yeniden alman gerekir.

  - Daha sonra gelen bu yapışkan sıvı mezidir. Mezi yeniden gusül almayı gerektirmez.

  - Su gibi sıvı olan şey mezidir. Boşalmadan hemen sonra değil bir miktar bekledikten veya idrar yaptıktan sonra gusül alınmalıdır.

 11. 83
  Misafir
  Yarin cuma ben yapabildigim sivi tuvaletimi taptim bosaldiktan sonra kontrol ettim sivi cikarmi diye cikmadi, sonra 10 dakka icinde iyice yikandim abdestimi aldim, kurulandiktan sonra ustumu giydim ve baktigimda seffafimsi bir sivi ciktigini gordum, ne yapmam lazim, namaz kilabilirmiyim acil lütfen.

 12. 84
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu gelen şeffaf sıvı meni değildir. Bu sıvı mezidir ve mezi kişiyi cünüp yapmaz. Ancak meni şehvetle çıkarsa kişiyi cünüp eder.

+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467810 ... SonuncuSonuncu

gusülden sonra gelen akıntı

gusül aldıktan sonra gelen akıntı

gusul aldıktan sonra akıntı gelmesi

gusülden sonra gelen mezi

gusülden sonra akıntı

gusülden sonra meninin gelmesi

gusül abdesti aldıktan sonra gelen akıntı