+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 61
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?

  Reklam  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?
  Gusul abdesti almadan önce idrarimi yapmayi unuttum. Cunuplukten hemen sonra gusul aldim zaten yuremedim. Idrarimi yapmadigim icin idrarimi yapip tekrar gusul aldim dogru bisey yaptim mi ? Birde gusul alirken belirli yerler kapatilmali mi ?

 2. 62
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusülden sonra akıntı gelmesi tekrar guslü gerektirir mi?


  Reklam


  Gusül alırken bir yerlerini kapatman gerekmez. Eğer meninin akması kesilmişse ne idrar nede başka bir şey gerekir. Önemli olan meninin artık şehvetle çıkmamasıdır.

 3. 63
  Misafir
  Cünüp oldum hemen gusül almaya başladım. Niyet ettim. Sırtımda kirli bir leke vardı. Onu yıkadım.Sonra idrarımı yapmayi unuttuğumu fark ettim.Meni akmaya devam ediyor muydu etmiyormuydu bilmiyorum. Sonra idrarımı yapıp tekrar gusle niyet ettim ve gusul aldim. Kabul oldu mu ve doğru bişey yaptım mı ??

 4. 64
  arifselim
  Yönetici
  İdrarını yapmış olman artık meni gelse bile gusül abdestin geçerli olur. Cünüp olduktan sonra idrar yaptıktan sonra artık meni şehvetle gelmesi kesilmiş olur.

 5. 65
  Misafir
  Selamun Aleyküm , sabah kalktığımda bir ıslaklık vardı. Ama bir yere gitmem gerekiyordu. O yüzden hemen gusül alamadım. Evden çıkmadan önce tuvaletimi yaptım. Sonra biraz sıkyım dedim. Meni mi vedi mi mezi mi bilemiyorum. Ne geldiğini. Sonra gittiğim yerde bir kuş koluma tuvaletini yaptı.Orda bir yaprak ile temizledim. Ondan sonra yanımdada kardesim ile birlikte eve geldik hemen gusül aldım. Simdi namaz kılabilir miyim ? Birde bu abdestim kabul oldu mu ? Namaz vaktini kacirmadimda evden 10 da çıktım. 11.45 gibi felanda geldim hic Ezan da okunmadı. Namaz vaktide gecirmedim. Böyle bir sey yaptıgım icin günaha girdim mi ?

 6. 66
  klav
  Özel Üye
  Saat ve ezanın önemi yok. Uzun süre cenabette kalabilirsin. Önemli olan namaz kaçırmamaktır.

 7. 67
  Misafir
  Selamun Aleykum hocam hocam ben üst üste
  3 kere cunup oldum kaç kez gusul almam gerekir

 8. 68
  klav
  Özel Üye
  Kaç defa üst üste ilişkiye girmiş olman veya meni akmış olmasının önemi yok. sadece bir sefer gusül alacaksın.

 9. 69
  Misafir
  idrari yaparken akiti geliyar ve camasirima bulasiyor aptes alip namaz kilarsam olurmu her lavaboya gitiyimde geliyor

 10. 70
  Selam2
  Devamlı Üye
  İdrar bulaşan yerleri yıkamalısın. Sonra namazını kılabilirsin.

 11. 71
  Misafir
  - Gusul almadan once ozel bolgemdeki killari kestim sonra gusul aldim Guslum kabul oldu mu ? Namaz kilabilir miyim ?


  - Selamun Aleyküm 2-3 ay önce cünüpken namaz kılınmayacağını bilmiyordum. Cunup bir kisinin Gusül alincağini bile bilmiyordum.Aksam mastribasyon yaptim ve sabah kalktiğımda (bilmedigim icin gusul almadim)
  O gün namaza gittim mi gitmedim mi bilmiorum gittysem nolur günah isledim mi ?

  1-2 ay önce akşam mastirbasyon yapmistim. Ama cünüp olunca gusul abdesti alinacaginida bilmiyodum. Ama biliyoda olabilir miyim bilmiyorum.Aksam mastirbasyondan sonra uyudum ve yarisi gun gusul aldim mi aldim mi almadim mi namaz kildim mi kilmadim mi bilmiyorum ne yapmam gerek ? Gunah isledim mi ? Kaza namazi kilicaksam nasil kilicam nabicam herhangi bir namazi kilabilir miyim mesela yatsiyi ?

 12. 72
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  - Evet gusülden çnce bu temizliği yapmakla guslüne hiç bir etkisi olmaz. Guslün geçerlidir ve namazda kılabilirsin.

  - Aleykum selam. Her müslüman temel olan helal ve haram bilgilerini bilmek zorundadır. Cünüp halde namaz kılmışsan günah işlemişsin. Tövbe ederek o namazlarını yeniden kaza etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 35679 ... SonuncuSonuncu

gusülden sonra gelen akıntı

gusül aldıktan sonra gelen akıntı

gusul aldıktan sonra akıntı gelmesi

gusülden sonra gelen mezi

gusülden sonra akıntı

gusülden sonra meninin gelmesi

gusül abdesti aldıktan sonra gelen akıntı