+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evlenmeyi düşündüğüm kızı ailem kabul etmiyor yardım edermisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yavuzerol
  Üye
  Reklam

  Evlenmeyi düşündüğüm kızı ailem kabul etmiyor yardım edermisiniz?

  Reklam

  Evlenmeyi düşündüğüm kızı ailem kabul etmiyor yardım edermisiniz? Mumsema Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim bu son senem.Benim beraber olduğum 2 yıllık bir sevdiğim var. onunla nişanlanmak istiyorum ama ailemin bana okulumu ve ablamın ve abimin olmasından dolayı beklememi söylüyorlar.Ama ikimizin adı akrabalar arasında çok duyulmuş ve hakkımızda dedikodular çıkıyor.Bu yüzden sevdiğim insanı ailemle nişanlanmak istediğimi nasıl ikna edebilirim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz bana şimdiden ALLAH razı olsun. hayırlı günler

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: S.a arkadaşlar


  Reklam


  Kerdeşim öncelikle sana şunu söylemek istiyorum.Senin bu birlikte olduğun kişiyle 2 yıl beraber olman yanlış bir davranıştır.İslamiyet böyle ilişkileri yasaklıyor.
  Evlenmeniz konusuna gelince bu dedikodunun daha fazla yayılmasını istemiyorsan bir an önce evlenin sıra konusuna gelince şunu anlıyorum haralde evde senden büyük kişiler vardır sıranı beklemeni istiyorlar.Ama bana kalırsa evliliğin sırası olmaz eğer onlar evlenmek istemiyorsa senin onları bekleyecek gibi bir halin yok.Sen ailene ne kadar ciddi olduğunu gösterirsen umarım o tutumlarından vazgeçip seni evlendirirler.

 3. yavuzerol
  Üye
  Anladım Mustafa ceylan kardeşim ama ben 2 yıldır beraber olmam ALLAH ın izniyle ciddi düşündüğüm için ve gerçekten namusum olduğu için beraberim. ben hiçbirzaman geçici bir birliktelik yapmadım yapmamda. Niyetmin ciddi olduktan sonra bence ben bir yanlışlık görmüyorum. evlenmek sünnettir ve güzeldir ama önemli olan evlenipte eşinin ve olacak çocukların rızkını bulmazsan bunu vebalini nasıl ödeyeceksin peki. ayrıca evlenmeyi şimdi düşünmüyorum sevgili kardeşim mesajıma verdiğin cevabın için teşekkür ederim ALLAH a emanet ol.

+ Yorum Gönder