+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinden çıkan insan nasıl tekrar dine gelir duası var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Dinden çıkan insan nasıl tekrar dine gelir duası var mıdır?

  Reklam  Yorum: Dinden çıkan insan nasıl tekrar dine gelir duası var mıdır? isimli konu Mumsema.com Yorum: Dinden çıkan insan nasıl tekrar dine gelir duası var mıdır?
  1.kisi biseyi inkar etse dinden çıkaracak birseyi ama bunun boyle olacagını dinden çıkaracağını bilmiyorsa yineden dinden cıkar mı?
  2.imandan/dinden çıkıyım demek şakasına dinden çıkarır mı çünkü böyle konularda saka olmadıgı icin

 2. 26
  klav
  Özel Üye

  Yorum: Dinden çıkan insan nasıl tekrar dine gelir duası var mıdır?


  Reklam


  Dinden imandan çıkayım demek cahilce ve ahmakça söylenen sözlerdir. Aklı başında bir insan imanıyla oyun oynamaz. Her tülü tövbeni et ve bu sözlerden uzak durmayada tövbe et.

 3. 27
  Misafir
  İnsan aklından mı yoksa vesvese ile midine küfür ettiğini nerden bbilecek eğer üzülüyorsa şeytandanmış ama vesvese olduğunu düşününce insan bir süre sonra üzülmemeye başlar bana bnu açıklar mısınız nasıl ayırt edecek kişi

  Dinden çıkıp giren insanın sevapları mı silinir yoksa hem günahları hem sevapları mı??

 4. 28
  arifselim
  Yönetici
  - Aklı başında normal olan her insan elbette neye küfür ettiğini bilir bunu bilmemek mümkün mü?
  - Ancak vesveseli birisinin aklına düşünceler gelir. İnanmadığı ve nefret ettiği şeyler vesvesedir.
  - Akla gelen vesveselerle insan dinden çıkmaz.

 5. 29
  Misafir
  Güzel kardeşim,

  Psikiyatrist değilim ancak anlattığın şeyler sende obsesif kompülsif bozukluk olarak adlandırılan bir rahatsızlığın olduğunu gösteren bazı olgular sunuyor. Bu sebeple en yakın zamanda psikiyatriste gitmeni öneririm. Bu rahatsızlık takıntılarla ilgilidir. Takıntıların büyüdükçe hayat kaliten azalır. Çünkü aklın takıntılarla uğraşırken sen günlük işlerini yapamayacak duruma gelirsin, hayat daha da zorlaşır ki bu da hayatını olumsuz etkilemeye başlar. Bildiğim kadarıyla basit bir tedavisi var. Hem ilaç hem de psikoterapiyle kısa sürede olumlu sonuç alabilirsin diye düşünüyorum. Ancak tekrar hatırlatıyorum; doktor değilim. Bu durum da teşhisi koyacak kişi de değilim.

 6. 30
  Misafir
  Tasavvuru küfür küfür değildir.Bediüzzaman Said Nursi O sözler senin kalbinin sözleri değil.Çünkü senin kalbin ondan müteessif ve müteellimdir. Yani ben bunu nasıl söylerim dersen rahatsızlık duysan o sözlerden korkuyor ve üzülüyorsan senin kalbinfen değil şeytanın söylediğine delildir.şeytanın kalp yakınında lümme denilen sözleri fısıldadığı bir yer vardır.kalbe yakındır o yer.bundan dolayı insan kendisi söylemiş sanar.ümitsizliğe kapılır her seyi bırakır onun isteği zatenjudur.ehemmiyet vermezsen söner .önem verme dua et

 7. 31
  Misafir
  Selamınaleyküm arkadaşlar beni aydınlatır sanız sevinirim. Bugün"BİLMEDEN" Dünya daki yaptığımız kötü şeylerin ahirette nasıl bir ceza sistemi olacağını düşündüm ve cehennemden korktuğum için sanki çekeceğim iz cezanın adil olmadığını düşündüm. Örn: arkadaşımızın kalbini kırmisiz mesela. Keşke öbür dünyada da o, ben ona ne yaptıysam o da bana aynı seyi yapsa diye düşündüm ve biliyorum ki bunu ALLAH bilir. Benim ne haddimeyse artık düşündüm ve ALLAH ' in işine karışamam. ALLAH tabii ki de her şeyin en iyisini bilir ama ben bunu düşünmüş oldum.Bu düşüncede cehennemden korkmamdan kaynaklanıyor. Acaba bu şeytanın bir oyunu mudur? Lütfen cevap verin.

 8. 32
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. İnsan ahiret ile ilgili hesap ile ilgili bir şeyler düşündüğü zaman aklına buna benzer bir şeyler gelebilir. Üzerinde çok durmaya gerek yoktur. En doğrusu insanın amellerini düşünmesi ve Allah'a vereceği hesabın muhasebesini yapmasıdır.

 9. 33
  Misafir
  nasihat : önce o yaptığı işi için tövbe edecek ,sonrada kelimei şehadet getirecek . Allah c.c , kesin af eder. birdahada yapmayacak.

 10. 34
  123asdf456
  Üye
  Dinden çıktım ateizm i benimsedim 2 sene kadar
  Tövbe ettim pişmanım ama inkar ettigim için bunun günahı affolur mu veya islama geri döne bilirmiyim

 11. 35
  arifselim
  Yönetici
  Şirke giren veya dinden çıkan bir kimsenin tövbe ederek yeniden İslam dinine girmesi mümkündür. Allah tövbe edenin tövbesini kabul eder. Sen yeter ki samimi ol ve Allah'ım pişman oldum de. Allah, tövbe ederek ona dönen kullarını affeder ve günahlarından yana tertemiz yapar.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

dinden çıkan ne yapmalı

dinden çıkan biri nasıl dine dönerdinden çıkan geri dönebilir mimüslüman dinden nasıl çıkarDinden cıkan insan ne yapmalıinsan dinden nasıl çıkardinden çıkan nasıl geri döner