+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezanla ilgili bir sorun :S Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Reklam

  Ezanla ilgili bir sorun :S

  Reklam

  Ezanla ilgili bir sorun :S Mumsema Bizim buradaki caminin hocası artık doğruysa günahı boynuna ya ezanı okumuyor yada çok kısık okuyor, aramızda pek bir mesafe yok ama ezan duyulmuyor..
  Namazı vaktinden erken bazen de geçte kılmış oluyorum.. Ha takvime bak diyeceksiniz ama buradaki hoca takvime uygun okumuyor ki(artık kafasına nasıl eserse)
  Mesela ben bugün kaza orucu tutuyorum. Sabah kalktım sahur yaptım. Ezanı bekliyorum.. Takvimde 5.10 yazıyor. Buradaki hoca olacak adam 5.38 de okudu.. Ayrıca sabah namazı yeri göğü inletir değil mi, bu sabah namazı çok zor duyuldu Yok böyle bir şey ya..! Geçen gün de akşam ezanı duyulmadı iftarı takvimde yazan vakitten 15 dk sonra yapmak zorunda kaldım.. Nedir bu Allah aşkına nasıl bir rezillik!?
  Ne yapacam bilmiyorum.. Sinirlerim tepemde bi de hoca olacak ezanı böyle kısık okuyor.. Hocalığından utansın.. İnsanları yanıltmaya ne hakkı var..
  Size sorum; acaba ezan yerine takvime uysam olur mu? Çünkü ezan vakti hem yanlış hem de duyulmuyor


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Ezanla ilgili bir sorun :S


  Reklam


  Bizim buradaki caminin hocası artık doğruysa günahı boynuna ya ezanı okumuyor yada çok kısık okuyor, aramızda pek bir mesafe yok ama ezan duyulmuyor
  Namazı vaktinden erken bazen de geçte kılmış oluyorum Ha takvime bak diyeceksiniz ama buradaki hoca takvime uygun okumuyor ki(artık kafasına nasıl eserse)
  Mesela ben bugün kaza orucu tutuyorum Sabah kalktım sahur yaptım Ezanı bekliyorum Takvimde 510 yazıyor Buradaki hoca olacak adam 538 de okudu Ayrıca sabah namazı yeri göğü inletir değil mi, bu sabah namazı çok zor duyuldu Yok böyle bir şey ya! Geçen gün de akşam ezanı duyulmadı iftarı takvimde yazan vakitten 15 dk sonra yapmak zorunda kaldım Nedir bu Allah aşkına nasıl bir rezillik!?
  Ne yapacam bilmiyorum Sinirlerim tepemde bi de hoca olacak ezanı böyle kısık okuyor Hocalığından utansın İnsanları yanıltmaya ne hakkı var
  Size sorum; acaba ezan yerine takvime uysam olur mu? Çünkü ezan vakti hem yanlış hem de duyulmuyor
  Kardeş
  1-Hoca ile git konuş
  2-Diyanetin emri var ezan 30 dk geç okunur.

 3. hande82
  Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ
  İslami kardeşim bazı yerlerde mesela bizim mahallede hoparlörün sesinin kısılmasını istemişler, bazıları yüksek ezan sesinden rahatsız oluyormuş da...Belki sizin ordada böyle bir durum olmuş olabilir (bir ihtimal)
  Oruç tutman konusunda da öncelikle ALLAH cc kabul etsin, gece sahura kalkıp imsak vaktine kadar yiyip-içebilirsin. İmsak vakti senin söylediğin gibi takvim yaprağında var yani ezan okunana kadar yemiyoruz ona göre

 4. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Allah razı olsun Hande kardeşim, Allah cümlemizinkini kabul etsin..
  Ezan sesinden rahatsız oluyorlarmış öyle mi!! Bir de kendilerine müslüman diyorlar, gerçek müslüman bırak ezan sesinden rahatsız olmayı, el açıp Allah'a bu ezanları asla susuturmasın diye dua eder artık diyecek birşeyim kalmadı, böyle müslümanlara yazıklar olsun


  1-Hoca ile git konuş
  Hande kardeşim dedi ya ezanı kıstırtmışlardır.. Artık kim yaptırdıysa tüm günahlar onu boynuna.. Kıstıran ne namaz kılar ne oruç tutar, ne de Allah'ı bilir, bizimde ibadetlerimizi vakitli yapmamıza engel olur.. Valla Allah ıslah etsin diyorum..


 5. imam
  Üye
  İslam kardeşimiiz.. sen 17 yaşında delikanlısın neden gidip imamla konuşup içindeki sıkıntıları gidermiyorsun?
  İmamları arkadan eleştirmek hiç hoş değil.

 6. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Haklısın İmam kardeşim kimsenin ardından konuşmamalıyız ancak gidip konuşmaya da çekiniyorum çünkü ben 17 yaşında bir genç kızım. Zaten çok şükür Allah dualarımı kabul etti. Ezan saati de sesi de düzeldi

 7. hande82
  Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ
  kardeşim gözün aydın, boşuna öfkelendin bak her şey yoluna girmiş..Ezanlarımız dinmez ALLAH'ın izni ile..selam ve dua ile..

 8. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  kardeşim gözün aydın, boşuna öfkelendin bak her şey yoluna girmişEzanlarımız dinmez ALLAH'ın izni ileselam ve dua ile
  Dinmez inşallah kardeşim..

  Kızdım çünkü oruçken biraz asabi oluyorum..
  Bugün de tutuyorum en ufak şeyde bile tepem atıyor..


+ Yorum Gönder