+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Harun Yahyanın Kurana Dayalı Kitapları Var onları okumamda sakınca varmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Harun Yahyanın Kurana Dayalı Kitapları Var onları okumamda sakınca varmıdır

  Reklam

  Harun Yahyanın Kurana Dayalı Kitapları Var onları okumamda sakınca varmıdır Mumsema Selamun Aleyküm Kardeşlerim Harun Yahyanın Kurana Dayalı Kitapları Var onları okumamda sakınca varmıdır Kuranda Tebliğ ve Tartışma Kuranda Vicdan Dinde Pasifizm ve Müminlerin Cesareti Gibi Kitaplar Kuran-ı Kerime Dayalı olduğu için sakınca yoktur diye düşünüyorum Hz.Mehdi İle Alakalı Yok Yani o yüzden dedim siz ne düşünüyorsunuz

 2. davetci1
  Emekli

  Cevap: Harun Yahyanın Kurana Dayalı Kitapları Var onları okumamda sakınca varmıdır


  Reklam


  Esvarvb.
  Değerli kardeşim kitap secçiminde aşağıdaki ölçüleri arayın..

  2/BAKARA-78: Ve minhum ummiyyûne lâ ya’lemûnel kitâbe illâ emâniyye ve in hum illâ yezunnûn(yezunnûne).
  Ve onlardan bir kısmı ümmîlerdir. Onlar (Allah'ın) Kitabı'nı bilmezler, sadece emaniyeyi (kişilerin yazdığı kitapları) bilirler. Ve onlar sadece zanda bulunuyorlar.


  2/BAKARA-79: Fe veylun lillezîne yektubûnel kitâbe bi eydîhim summe yekûlûne hâzâ min indillâhi li yeşterû bihî semenen kalîlâ(kalîlen), fe veylun lehum mimmâ ketebet eydîhim ve veylun lehum mimmâ yeksibûn(yeksibûne).
  Artık elleriyle (emaniye bilgiler içeren) kitabı yazanların vay haline! Sonra da onu (bu yazdıklarını) az bir bedel karşılığında satmak için: “Bu Allah'ın indindendir.” derler. İşte onlara yazıklar olsun , elleriyle yazdıkları şeylerden dolayı ve yazıklar olsun onlara, kazandıkları şeyler sebebiyle.


  2/BAKARA-80: Ve kâlû len temessenen nâru illâ eyyâmen ma’dûdeh(ma’dûdete), kul ettehaztum indallâhi ahden fe len yuhlifallâhu ahdehu(ahdehû) em tekûlûne alâllâhi mâ lâ ta’lemûn(ta’lemûne).
  Ve (emaniyeye tâbî olanlar): “Ateş bize, sayılı günlerden başka asla dokunmayacak (günahlarımız kadar yanıp cennete gireceğiz).” dediler. De ki: “Allah'ın katından bir ahd mi edindiniz?” O taktirde (Eğer böyle bir ahd almışsanız) Allah, ahdinden asla dönmez. Yoksa Allah'a karşı bilmediğiniz bir şey mi söylüyorsunuz?


  2/BAKARA-81: Belâ men kesebe seyyieten ve ehâtat bihî hatîetuhu fe ulâike ashâbun nâr(nâri), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).
  Hayır (sandığınız gibi değil), kim, günah kazanmış da hataları kendisini kuşatmışsa, işte onlar artık ateş ehlidir ve orada devamlı kalacak olanlardır.

+ Yorum Gönder