+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı?

  Reklam  Yorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı?
  Rasulullah sallellahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "YAKIN DA GORECEKSİNİZ;(BU)ADAM KOLTUĞUNA OYURACAK ,ONA BENİM HADİSLERİM OKUNACAK.BENİM HADİSLERİM ONA OKUNUNCA O(ve onun taraftarları) DİYECEKLER Kİ; SİZİNLE BİZİM ARAMIZDA KUR'AN VAR. KUR'AN DA BİZ NEYİ HELAL BULURSAK ONU KABUL EDERİZ .KUR'AN DA NEYİ HARAM BULURSAK BU DA HARAMDIR DERİZ (ELÂ) DİKKAT EDİN! PEYGAMBERİN HARAM KILDIĞI TIPKI ALLAH' IN HARAM KILDIĞI GİBİDİR" (İbni mâce) ALLAHU TEALÂ KUR'AN'I KERİM DE ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: " O (MUHAMMED sallallahu aleyhi ve sellem) SİZE GETİRDİĞİ ŞEYLERDE NEFSİNİN ARZUSUNA GÖRE KONUŞMAZ. O, KENDİSİNE VAHYEDİLENDEN BAŞKASI DEĞİLDİR." (Necm suresi 3-4. Ayeti kelimeler)
  Efendimiz ehl-i KUR'AN' ı anlatırken ne buyuruyor? " EHLİ KUR'AN ALLAH'IN HAS KADROSUNA DAHİLDİR." Peki kimdir EHLİ KUR'AN? KUR'AN'ı Kerime hamil olanlar, Peygamberle KUR'AN' ı anlayanlardir; çünkü Sünnet'i Seniyyeler KUR'AN ı Kerimin ete kemiğe bürünmüş halidir. Kendilerine Kuraniyyun ( KUR'AN talebeleri) diyen bir hareket var. Bu hareket ilk olarak Hindistan da ortaya çıktı. Hindistan da ortaya çıkan bu hareketin kurucu akılları İngilizlerdir. Önce mezhepleri reddettiler sonra kuraniyyunu çıkararak Hadisi Şerifleri reddettiler. Buhari'ye Müslim' e iftira ettiler.Bakalım ilerleyen zamanlarda ne ile İSLAMİ yıkmaya çalışacaklar . Allah istikametimizi ve itikadimizi bozmaya çalışanların bütün imkânlarını bertaraf etsin inşallah .

 2. Misafir

  Yorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı?


  Reklam


  Bursa Ulucami ye ziyaret amaçlı gitmek istiyoruz fakat adetliyim içine girmek caiz mı acaba

 3. abdullahbiri
  Üye
  Gusülsüz camiye girilmez. Camiyi dışarıdan avlusunu vs.. gezebilirsin.

 4. Misafir
  Merhabalar avusturyada yasiyorum burda camimizde bebek mevlütü okutacagiz ve malesefki hamilelikten sonra adet dönemini hesaplamayi akil edemedik. Bebegin annesi olarak mevlütte bulunmam gerekiyor ne yapmam gerek yardimci olurmusunuz..

 5. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Hamilelikten hemen sonra gelen akıntılara lohusalık dönemi denir. Bu dönem en fazla 40 gün sürebilir. Lohusalık ile adetin hükümleri aynıdır. Bu dönem içinde camiye girmek haramdır. Bunu cami dışında veya evde de yapabilirsin. İlla camide olacaksa bu dönem geçtikten sonra yaptırabilirsin.

 6. Misafir
  Merhaba

  Diyanetin yayınladığı bir yazı var bazı mezheplerde camii'yi kirletmeyeceği sürece girebilirler diyor hacca gitmiş bir kadın ömründe 1 kez gidebileceğinden girebilir diyor peygamber efendimizin mezarını ziyaret edebilir tavaf edebilir diyor ,peygamber efendimiz gayri müslümleri bile camiye almıştır diyor birde oy birliği ile karar verilmiştir diyor kim neye karar veriyor siz hadislerle birlikte giremez diyorsunuz kafam karıştı açıkcası yarın camii de bulunmam Lazım araştırıyorum ama doğru ne anlayamadım

 7. Misafir
  Adetliyken camiye girmek caiz değil fakat sadece camide sohbet dinlemek amacıyla girilir se bir sakıncası olur mu?

 8. @hmet
  Üye
  Adetli bir kadın mecbur kalmadığı sürece asla camiye girmemelidir . sohbet amaçlı camiye girilmez.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

adetliyken camiye girilir mi

adet iken camiye girilir miadetliyken camiye girilirmiadetli camiye girilir miadetliyken camiye girilir mi diyanetregl iken camiye girilir mihayızlı iken camiye girilir mi