Yorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Adet günlerinde camiye girilmesi günah mı?
Rasulullah sallellahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "YAKIN DA GORECEKSİNİZ;(BU)ADAM KOLTUĞUNA OYURACAK ,ONA BENİM HADİSLERİM OKUNACAK.BENİM HADİSLERİM ONA OKUNUNCA O(ve onun taraftarları) DİYECEKLER Kİ; SİZİNLE BİZİM ARAMIZDA KUR'AN VAR. KUR'AN DA BİZ NEYİ HELAL BULURSAK ONU KABUL EDERİZ .KUR'AN DA NEYİ HARAM BULURSAK BU DA HARAMDIR DERİZ (ELÂ) DİKKAT EDİN! PEYGAMBERİN HARAM KILDIĞI TIPKI ALLAH' IN HARAM KILDIĞI GİBİDİR" (İbni mâce) ALLAHU TEALÂ KUR'AN'I KERİM DE ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: " O (MUHAMMED sallallahu aleyhi ve sellem) SİZE GETİRDİĞİ ŞEYLERDE NEFSİNİN ARZUSUNA GÖRE KONUŞMAZ. O, KENDİSİNE VAHYEDİLENDEN BAŞKASI DEĞİLDİR." (Necm suresi 3-4. Ayeti kelimeler)
Efendimiz ehl-i KUR'AN' ı anlatırken ne buyuruyor? " EHLİ KUR'AN ALLAH'IN HAS KADROSUNA DAHİLDİR." Peki kimdir EHLİ KUR'AN? KUR'AN'ı Kerime hamil olanlar, Peygamberle KUR'AN' ı anlayanlardir; çünkü Sünnet'i Seniyyeler KUR'AN ı Kerimin ete kemiğe bürünmüş halidir. Kendilerine Kuraniyyun ( KUR'AN talebeleri) diyen bir hareket var. Bu hareket ilk olarak Hindistan da ortaya çıktı. Hindistan da ortaya çıkan bu hareketin kurucu akılları İngilizlerdir. Önce mezhepleri reddettiler sonra kuraniyyunu çıkararak Hadisi Şerifleri reddettiler. Buhari'ye Müslim' e iftira ettiler.Bakalım ilerleyen zamanlarda ne ile İSLAMİ yıkmaya çalışacaklar . Allah istikametimizi ve itikadimizi bozmaya çalışanların bütün imkânlarını bertaraf etsin inşallah .