+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sakallarım çıkmıyor... etkili sakal çıkarma yöntemleri var mı acaba? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. komite
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Sakallarım çıkmıyor... etkili sakal çıkarma yöntemleri var mı acaba?

  Reklam  Cevap: Sakallarım çıkmıyor... etkili sakal çıkarma yöntemleri var mı acaba? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Sakallarım çıkmıyor... etkili sakal çıkarma yöntemleri var mı acaba?
  Sarımsak sakalları gür çıkarmaya yarıyor.O zaman her gün jiletle traş ol ufak ufak olsa bile.Hadi sana kolay gele.

 2. aaööa
  Üye

  Cevap: Sakallarım çıkmıyor... etkili sakal çıkarma yöntemleri var mı acaba?


  Reklam


  Bunları biliyordum ya neyse yine de teşekkür ederim

 3. konya442
  (Cezalı)
  Sabir kardes Bismillahirrahmânirrahîm
  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…
  Velasri innel insane lefi husr
  İllallezine amenu veamilus salihati vetevasav bil hakki vetevasav bissabr.


  Bismillahirrahmânirrahîm
  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…
  Velasri innel insane lefi husr
  Ant olsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir
  İllallezine amenu veamilus salihati vetevasav bil hakki vetevasav bissabr.
  Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka... (Onlar ziyanda değillerdir).

 4. @mir
  âb ü kil
  uzun süre kıl kökleri gelişinceye kadar
  traş olmamalısın
  bu seni köse bırakabilir
  keskin makasla felan almayı dene

  jiletle de kılların uzama yönünde kes
  sakın tersten kesme

  badem yağı
  gebelik çatlaklarını önlemede kadınlar tarafından kullanılır
  ama kadınlar bunun tüylenme yaptığından şikayetçilerdir
  bir berber de saçımdaki dökülme için bana badem yağı tavsiye etti

  aktarlar bu konuda bilgi verebilirler

  sakal bırakacaksan hakkını ver
  insanlarla iyi geçin

 5. aziz83
  Emekli
  Öncelikle sakal genetik olan birşeydir.18 yaşına gelmiş bir kişide sakal olmayabilir ama en azından sarı sarı tüylerin çıkıyo olması gerekir.öncelikle bu sarı tüylerin ya da az sayıda çıkan kılların iyice uzaması beklenmelidir.iyice uzamalı ki dipte ki bir tüy gün ışığı görebilsin.sonra toptan imha edilir hepsi.

  gelelim sakal yoğunluğuna.ne kadar traş olursan ol jilet sakal çıkarmaz.mevcut olan sakalların güçlenmesini sağlar sadece.bunun içinde badem yağı ve zeytin yağı kullanılmalı.her ikiside e vitamini içermektedir ve makineyle traş olunduktan sonra yüze sürülüp iyice yedirildikten sonra yaklaşık 2-3 saat bekletilmelidir.yapılabiliyorsa hergün olmuyorsa 3 günde bir denenmeli.ayrıca yüze sürüldükten sonra yüzün az da olsa terlenmesi sağlanmalı.gerisi de artık zaman kalmıştır.

  sarımsak içerisinde barındırdığı birtakım asitler derie altında terleme yaparak tüy çıkmasına yardımcı olabilir.tabi bu en son denenmesi gereken yöntemdir.
  ayrıca genç arkadaşlar,yok sakal iyi değil,hergün traş olcan falan diyen kişileri sallayın gitsin.  Her gün jiletle traş ol
  Hanefi mezhebinde erkeğin yüzüne jilet sürmesi haramdır..Velevki sünneti yaşayacam diye sakal çıkartmak için bile olsa...

 6. aaööa
  Üye
  Eyvallah hocam çok açıklayıcı olmuş. Baya baya çıkmaya başladı. haftada bir traş olmasam rahatsız oluyorum faüllerimden aşağıya doğru iniyor. Çenemde de çıkmaya başladı. İnşallah bir an önce çıkar. Rüyalarıma girer oldu

 7. VanLi*
  Devamlı Üye
  Kardeşim bence oluruna bırak.
  Sünnet diye bırakacam diyorsun ama sakal bırakıp daha sonra kesmek doğru değildir.
  Said Nursi Hz. bu sebepten dolayı sakal bırakmamış bırakıp tekrar keserim diye bırakmamış.
  Bu konu ile ilgili video ekliyorum izleyiniz.
 8. nur1986
  Devamlı Üye
  merhaba öncelikle sana tavsiyem doktora git...ikinci olarak çalıştığım biyerde bir abi yüzünde sakalı çıkmıyordu ve çörek otu yağı sürerdi yüzüne hergün sende öle yap yanlış bilmiyorsam peygamber efendimizde çörek otu yermiş sağlıklı yaşam için çoğu şeye faydası var sarımsak genelde saç gren hastaları saçlarının dökülen yerlerine sürüyor ve yanma oluyor yüzüne sürme bence...sağlıcakla kalın!!!

 9. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı
  Yılan Yağı çok etkili berber de çalışan arkadaşımın babası var o söylemişti afedersiniz küçümseyerek demiyorum ama kellerin kafasına sürüyorlardı

 10. @mir
  âb ü kil
  Kardeşim bence oluruna bırak
  Sünnet diye bırakacam diyorsun ama sakal bırakıp daha sonra kesmek doğru değildir
  Said Nursi Hz bu sebepten dolayı sakal bırakmamış bırakıp tekrar keserim diye bırakmamış
  Bu konu ile ilgili video ekliyorum izleyiniz
  namazı terk etmek de büyük günahtır
  hatta hadislerde kişiyi dinden çıkarttığı ifade edilmiştir
  birgün gelir terk ederiz korkusu ile namaz da mı kılmayalım?
  oruç da mı tutmayalım?
  hem Kur'an'da Resulullah'a uymak ile emrolunuyoruz
  hocalarımıza değil

 11. BuRaK_DoĞaN
  Üye
  Cenâb-ı Hak bir Âyet-i Kerîme'de şöyle buyurur:

  “Rabbimiz şöyle buyurdu: Bana dua edin, icâbet edeyim. Çünkü bana ibadet (dua) etmeyi kendilerine yediremeyenler, cehenneme zelîl olmuş bir hâlde gireceklerdir.” (Mü’min, 60)

  Bir gün bir mecliste Kâinatın Efendisi otururlarken sakalları çok seyrek olan bir sahabi içeri giriyorlar. Sakalları gayet seyrek, tel tel. Âlemlerin Efendisi tebessüm buyuruyorlar. Sahabi bir anda endişeye kapılıyor acaba bu görüntümle Âlemlerin Efendisi'ni rahatsız mı ettim? Niçin güldüler? Hoş görünmüyor muyum? Gidip sakallarını kesiyor. Tekrar meclise geldiklerinde Gönüller Sultanı mahzun oluyor. Gözleri nemleniyor ve ağlıyorlar.
  O sahabinin halini bir düşünün şimdi bir anda bir önceki korkusundan daha fazla bir korkuyla ayaklarına kapanıyor “Ya Rasulullah biraz önce çok mütebessimdiniz şimdi ise mahzunsunuz, bu üzüntünüze ben mi sebebim?” Kâinatın Efendisi buyuruyorlar ki “Biraz önce geldiğinde o seyrek sakalında meleklerin oynaştığını gördüm ve ona sevindim, tebessümüm ondandı. Şimdi onların kiminin kolunu kiminin bacağını kesmişsin, onları perişan etmişsin. Buna üzüldüm, buna ağladım.”

  Kardeş En etkili şey ALLAH'tan istemek bundan daha etkili birşey yok...

  Dip NOT : Din kardeşlerim Doktora gider doktor beni iyileştirdi derseniz yada felan ilaç beni iyileştirdi derseniz günahkar olursunuz bu tür olayları yani iyileştirme şifa bulma v.s gibi şeyler ancak Rabbimiz vesile kılar bu tür hatalara düşmeyelim.şifada dertte rabbimizdendir.

 12. ikindi
  Devamlı Üye

  Reklam


  bende cikmasini isterim ama cikmiyor iste. kardesim sünnetleri yerine getiricene ilk önce farzlari yerine getir. sonra bidaha konusuruz

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
sakal çıkması için dua,  badem yağı sakal çıkarır mı,  sakal çıkarma,  sarımsakla sakal çıkarma,  sakal çıkarma yöntemleri sarımsak,  sakal çıkarma duası,  zeytinyağı sakal çıkarır mı