+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Muhteşem yüzyıl dizisinin izlenmesi sakıncalımıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. konya442
  (Cezalı)
  Reklam

  Cevap: Muhteşem yüzyıl dizisinin izlenmesi sakıncalımıdır?

  Reklam  Cevap: Muhteşem yüzyıl dizisinin izlenmesi sakıncalımıdır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Muhteşem yüzyıl dizisinin izlenmesi sakıncalımıdır?
  Futbol maclara bakmanin sakicasi varmi , ben sahsen seviyorum ve simdide acik mac sakincasi varmi

 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Cevap: Muhteşem yüzyıl dizisinin izlenmesi sakıncalımıdır?


  Reklam


  bi tane diktatör ülkesi için şöyle bi laf etmiş ben ülkemi üç F'yle idare ettim. (yani güttüm) futbol, fiesta, fado (oranın müzik türü)

  güdülmeyelim kardeş.

 3. konya442
  (Cezalı)
  nasil tam anlamadim , yani bakmanin sakincasi varmi yokmu

 4. bahadır emin
  Devamlı Üye
  tunusta mısırda filistinde afganistanda ırakda millet can derdinde biz maç mı izlicez.

  üstad necip fazıl bi şiirinde geç adam uyumak sana haram diyo. nerde kaldı maç seyretmek.

  haram demiyorum yanlış anlama. ben de milli maçları izliyorum.

 5. syseditenes
  Üye
  Futbol maçı izlemek haram mı ?..
  Futbol maçı izlemek ancak mâlâyânidir, eğlencedir, lehviyattır. Haramlık derecesinde değil tabii bu; sadece vakti boşa geçmiş oluyor. Kumar yok işin içinde... Bakalım kim yenecek diye müsabakayı takib var... Haram demek için insanın bir mesnedi olması lâzım!..
  Belki, adamların dizleri görünüyor, bacakları görünüyor denilebilir. Bazı mezheblerde bizim gibi değildir tesettür, biraz daha yukarıya müsaade vardır. O da ordan gider. Onun için, seyretmek haram diyemeyiz. Ama, doğru değildir. Vakit israfıdır, ömrü telef etmektir. Mekruhtur filân denilebilir.
  Kahveye gitmesin diye açıyorlarmış. Bu bir belâ... Çocuklar komşuya gitmesin diye eve televizyon alınıyor. Eve televizyon alınınca, adam evde olmadığı zaman, her türlü mel'un şeyler de seyredilebiliyor, her türlü kusurlu işler olabiliyor.
  Allah ıslah etsin... İyi şeylere kendimizi alıştıralım. Kötü şeylerin karşısında da dirençli durmayı öğrenebilelim diye temenni ediyorum.

 6. handond
  Üye
  Allah cümlenizden Allah razı olsun.Hammudun kardeşim yazın beni çok tatmin etti bunu yayınlıcam belki bazılarıda anlar.

 7. emirjan
  Üye
  can derdiyle futbol maçını bağdaştırdınız ne diyim artık Selam olsun

 8. HAMMADUN
  Emekli
  Handond kardeşim, bu yazılar dahi bizim bu site için yazdığımız yazılardır. Burada izin alınması gereken biz değil, mum kardeşimdir. Zira site onun yönetiminde ve biz dahi yazdıktan sonra onun sitesinin vasıtasını gözetiriz. Olaki site ismi verilerek alıntı yapmanızda mahsur yok diyebilir. Bizce hiç bir mahsuru yoktur. Allah sizden razı olsun. Ancak mum kardeşimdende bir gönül rızalığı alıp siteyide referans olarak gösterirseniz daha uygun olur kanaatindeyim. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 9. handond
  Üye
  zaten altına mumsema.com yazdım kardeşim Allah razı olsun.Mum kardeşimiz ferhat nickli(tam nick aklımda değil şuan)o ben yayınlıyorum hakınızı helal edin demiş oda olumlu yanıt vermiş bir sakınca olmıyacağı anlamında bir mesaj atmıştı onu okuduğum için sorma gereği duymadım.Uyarın için sağol

 10. rana
  Aciz Kul
  sitede paylasilan her bir ilim/bilgi paylasmak icin yayinlanmakta yani sitede paylasilan herseyi faydasi olmasi icin ilmimize ilim katmak icin hizmet verilmekte.. dilediginiz yaziyi baska yerde yayinlayabilirsiniz kardesler iciniz rahat olsun, mum hocamiz bu konuda asla karsi cikmamistir.

  nasil tam anlamadim , yani bakmanin sakincasi varmi yokmu
  tunusta mısırda filistinde afganistanda ırakda millet can derdinde biz maç mı izlicez

  üstad necip fazıl bi şiirinde geç adam uyumak sana haram diyo nerde kaldı maç seyretmek

  haram demiyorum yanlış anlama ben de milli maçları izliyorum
  bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim
  Nureddin Yıldız - Futbol oynamak ve seyretmek


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12