+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hizbullah ve al qaida bir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. konya442
  (Cezalı)
  Reklam

  Hizbullah ve al qaida bir mi?

  Reklam

  Hizbullah ve al qaida bir mi? Mumsema Selamun aleykum basliktaki gibi , onalarin 2 ismimi var yada baska gurup mu ikisi ?simdiden Allah razi olsun

 2. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Cevap: Selamun aleykum , hizbullah ve al qaida bir mi


  Reklam


  ve aleykumusselâm ve rahmetullah

  İkisi ayrıdır.. eL-Kaide lideri Usame bin Ladin
  Hizbullah lideri ise Hasan Nasrullah

  bu ikisininde ne için çalışıp ne yaptıkları belli değildir..

 3. bahadır emin
  Devamlı Üye
  ne için çalışıp ne yaptıkları belli hepsi kendi vatanını savunuyo aslanlar gibi.

  bizim de tarihimizde yaptığımız gibi.

 4. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  eL-Kaide nereleri savunuyor ?
  Hizbullah ne demek Allah'ın c.c Askeri demek peki bunlar Allah'ın askeri olmaya layıklarmı yane o ismin hakknı verebiliyolarmı ,?
  Hasan Nasrullah'ıda başına vermişler..

  eL-Kaide'nin Ruslarla Savaşması için CIA Tarafından kurulduğunu okumuşsunuzdur.. sanırım

 5. bahadır emin
  Devamlı Üye
  kafirler nasıl küresel çapta savaş veriyorlarsa el-kaide de uluslararası çapta kurulmuş içinde her milletten insanın olduğu bir yapılanma teferruatını bilemesek de.

  Hizbullah Allah'ın askeri olmaya layık mı değil mi orasını Allah bilir en iyisi.

  her taşın altında CIA aramayın bence. savaşmicak da ne yapcak kafasına bombaların düşmesini mi beklicek?

  el-kaide sadece ruslarla savaşmıyo zaten abd'yle de savaşıyo ki CIA kurdu diyemeyiz.

 6. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Güzel kardeşim..

  eL-Kaide aslen dinci ve ABD Düşmanı olarak tanımlanmasına bakma ladin'in ABD tarafından eğitildiğini dünya alem biliyor eL-Kaid! İslam aleime ve Bütün müslümanlara zarar veren bir yapılanmadır bunu biraz araştırın lütfen..
  CIA'nın FBI'nin Mossad'ın altına girmediği üstüne basmadığı taş kalmamışki kardeşim Hangi Taşı oynatsan altında bu Kafirler çıkıyor..  Hizbullah'a gelinze biz kendi duyup görüp inandıklarımızı yazıyor
  Özellikle Nasrullah'ın Kur'an'da olmayan ayetleri Kur'andaymış gibi okuması ve Ayetlere yanlış mana verdiğinide biliyorsunuzdur sanırım E . böyle birinin Allah'ın c.c Askeri olabilir bu nasıl bir anlayıştır aslında anlatacak o kadar çok şey varki boşverelim

 7. bahadır emin
  Devamlı Üye
  ladinin abd'nin adamı olduğu tam bir efsane. ladinin hayatını gerçek kaynaklardan okuyun. dezenformatik bilgilere aldanmayalım. abd kendi düşmanlarını bile kendi adamıymış gibi gösterir. klasik metoddur. ya esas düşmanlarından hiç bahsetmezler ya da o da zaten bizim adamımızdı diye mislümanları rehavete düşürmeye çalışırlar pensilvanyadaki ağlayan hocanı yaptığı gibi. adb de birsürü thin thank kuruluşu var bizim dedikodu yapmaktan başka bişey bildiğimiz yok. nasrallahın itikadi durumunu bilmiyorum ama vatanını emperyalistlere karşı savunuyosa desteklemeli bütün müslümanlar çünkü orası bizim kutsal beldemiz.

 8. istanbul2688
  Üye
  Yahu amaç Müslüman=terörist imajı oluşturmak bahadır kardeşim. Aç gözlerini oynanan oyunları gör, beyinleri yıkanan Müslümanları gör, özgür köleleri gör...

  Rus- Çeçen savaşını bilir misin ? Ruslar ne yaptı onu bilir misin ? Nerde masum insan varsa kaçırdı Çeçen direnişçiler adına, yine Çeçen direnişçiler adına haraç topladı...

  Buna psikolojik savaş, asimetrik savaş artık ne dersen o deniyor...  Ayrıca 11 Eylül'ün Amerika tarafından tezgahlandığına dair onlarca delil var. Aç biraz oku...

 9. bahadır emin
  Devamlı Üye
  çeçenlere laf yok. ben çeçen tarihini iyi bilirim. onlar emperyalistlerin oyunlarına alışık ve savaşçı bir millet. bizim gibi sünepeleşmiş değil. hepsi onbinlerce şehit verdi. ve hala aslanlar gibi çarpışıyolar. ruslar da hile çoktur. her türlü yalanı uydururlar.

  11 eylül abd'nin tezgahı onu biliyoz zaten.

 10. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Vatanını isterse Ufolar ile savunsun.

  Allah'ın ayetine Yanlış mana verip Kur'anda olmayan ayetleri okuyan kişi Ağzıyla kuş tutsa güvenmem itibar etmem .. ayrıca "İran Şii Hizbullah Harekatı" yapılanmasını okuyun lütfen haddim olmamakla beraber bu fakir kardeşinin bri tavsiyesi Tarihi biraz araştır bu kuruluşlar kim ne için neden nerde kurdu şuan ne için çalışıyorlar Masum insanları neden öldürüyorlar.

 11. bahadır emin
  Devamlı Üye
  masum insanlardan kastın israil vatandaşları mı?

  o israil vatandaşları ki geçen seneki binlerce müslümanı öldürdükleri saldırıda tvlerede yansıdı müzik eşliğinde dansediyodu. harun yahya iyi bilir bunların tıynetini. ama o da sonunda yahudi dostu oldu.

  yahudiler çocuklarını müslüman düşmalığıyla büyütür. savaşta hepsini öldürmek eğer zaruret durumuysa caizdir.


  2006 da hizbullah haddini bildirmişti israile. sünniler de içlerinde vardı. ordaki insanların psikolojisi şii sünni ayrımını kaldırmıyo. kefere seni kesmeye gelmiş hep beraber savaşırsın.

 12. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah

  Reklam


  Masum insanlardan kastım. Bu olaylarla hiç bir ilgisi olmayan insanlardır bunları öldürmek nasıl caiz olabilir ? eğer caiz dersen çıkayım dışarı ne kadar Hristiyan Yahudi Ateist Abd vatandaşı varsa öldüreyim böyle bir anlayış olurmu ?

  Yahudi olsun Hristiyan olsun, Suçsuz kimse öldürülmeyii hak etmez
  Biz Gaybı bilmediğimiz için Kimin çocuğu ne için yetiştirmiş onuda bilemiyoruz
  bütün çoluk çocukları olaylarla alakası olmayan insanları öldürmeye İslam izin veriyormu acaba ?

  Burda. amacım Yahudi Hristiyanı savunmak değil aksine Her namazdan sonra Mevlâ'ya Bunları helak etmesi için dua ederim ama ortada bir gerçek varsa bunuda saklamam..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu