+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu vesvese adama kafayı yedirtir.Kendimi kafir gibi hissediyorum yardım ! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sergen Osman
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Bu vesvese adama kafayı yedirtir.Kendimi kafir gibi hissediyorum yardım !

  Reklam  Cevap: Bu vesvese adama kafayı yedirtir.Kendimi kafir gibi hissediyorum yardım ! isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Bu vesvese adama kafayı yedirtir.Kendimi kafir gibi hissediyorum yardım !
  ALLAH c.c razi olsun,cok guzel cikartmissin hislerini. selam ve dua ile..

 2. yaseydi
  Devamlı Üye

  Cevap: Bu vesvese adama kafayı yedirtir.Kendimi kafir gibi hissediyorum yardım !


  Reklam


  Kalbimiz, bir tür misafirhane gibidir. Hayat boyu meydana gelen iç ve dış tesirlere ev sahipliği yapar durur. Bu tesirlerin en önemlisi de, irade dışı meydana gelen iç fısıltılardan oluşur. Bu fısıltıların bir kısmı iyi huylu, bir kısmı kötüdür. Bu durumda ev sahibine düşen; iyileri ağırlayıp, kötüleri uğurlamaktır.

  Vesvese ancak şeytanı dost edinen kimseleri etkiler. Bu durum Kur’an-ı Kerim’de şöyle dile getirilmiştir: “Şeytanın nüfuzu, ancak onu dost edinenlere ve Allah’a ortak koşanlaradır.” (Nahl, 100)

  Şeytanın salih kullar üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Nitekim Cenab-ı Hak şöyle buyurur: “Benim gerçek kullarım (var ya), senin onlar üzerinde hiçbir hakimiyetin yoktur.” (İsra, 65). Diğer yandan, iman edip Rablerine tevekkül eden kimselerin, kalplerine gelen vesveselerden etkilenmedikleri şöyle haber verilir: “İman edip Rablerine tevekkül edenler üzerinde şeytanın hiçbir nüfuzu yoktur.” (Nahl, 99)

 3. --> GüLüM <--
  Üye
  Selamün Aleyküm kardeslerim,

  ewet vesvese olaylari cok klasik bir hastalik. Benim tavsiyem: cok takmayin vesveseyi.

  Misal: Imandan ciktimmi cikmadimmi? Kalbin inanio ama aklinda soru isaretleri var ? Onu Seytan yapio daha derin sorular sokio aklina. Sonra Insan düsüniyor ben naptim dinden ciktimmi Allahim sen beni affet ben nasil böyle düsünebilirim vs... .

  O yüzden cok derin düsünmeyin. Inandinmi kapat konuyu. Bu yollara yeni yeni basladinmida vesveseler cok olior insanin aklina büssür sey gelebilio.

  Tavsiyem:

  - Allah c.c yardim isteyin
  - Ibadetlerinizi cogaltin (Misal: Zikir cekmek, Extra Namaz kilmak)
  - Hayir isleyin
  - Allah c.c sarilin

  Cübbeli Ahmet hocanin kitapi var yada sohbetlerinde söyliyor vesvese icin neyapmak gerek diye. Onuda takip edebilirsiniz.

  Namaza baslarken eger akliniza öyle birsey geliyorsa, sen nebicim namaz kiliosun, kildigin namaza bak, zamanindaki Alimler nasil kiliyordu sen 2 rekati bile düzgün beceremiyorsun diye, Seytan sizi huzursuz etmek istiyor orda. Vardinizya Allah c.c huzuruna. (Kariscak bir yandan)

  Unutmayinki Allah c.c cok merhametlidir, cok affedicidir ve onun yollarinda giden kullari cok sever.

 4. imam
  Üye
  Vesveseden kurtulmanın yolları (video)
 5. Misafir
  Selamun Aleykum.
  Benim durumum biraz daha farklı.Bir aralar imanimi artirmak için çok cabalamistim.Yine bir gün ilahi dinlerkenaklıma bir şey geldi inanın ne olduğunu hatırlamıyorum.Sonra Allah'in varlığını sorgulamaya başladim.Ama bundan çok rahatsız oldum.Sonraları rahatsız olmadan ciddi ciddi düşünmeye başladım.Sonra da ya nasıl diyecgimi bilemiyorum şeytana tapilir mi diye düşünmeye başladım haşa Allah'a ortak koşmay başladım gibime geliyor. sanki şeytanmisim gibi hissediyorum çok kötü bir durumdayım ne yapsam olmuyor sizce ne yapmalıyım ne olur yardım edin

 6. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Aleykumusselam ve rahmetullah . Bu Allaha yönelen insani şeytanın kandirma cabasidir. Bilginizden ve inandiginizdan vazgecmeyin aksine daha cok ilimle ve Allahla meşgul olun seytan pesedecektir. Ve vesvese den Allaha siginin

 7. Misafir
  Sevgili kardeşim boş kaldıkça aç kuranı mealinden oku. Bana çok yol gösterdi ve imanım arttı çok şükür. Sana da gösterecektir Allah'ın izniyle.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
vesvese,  allahın varlığı ile ilgili vesvese,  allahtan uzaklastigini hissetmek,  Allahtan uzaklaştığını,  vesveseden kurtulmak icin zikir cekmek,  Allaha inanmıyorsun vesvesesi,  vesvese kafir olup olmamakla ilgili gelirmi