+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Risale-i Nur'u nasıl okuyabilirim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YaZaROW
  Emekli
  Reklam

  Risale-i Nur'u nasıl okuyabilirim?

  Reklam
 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Cevap: Risale-i Nur'u nasıl okuyabilirim?


  Reklam


  lügati de satılıyo. risalei nur lugati diye.

  bazı kitaplarda da dipnot var altında bilinmeyen kelime ve tamlamalar için.

 3. Ensar
  لا اله ا لا ا لله
  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Risale'yi yeni okuyacağınıza göre öncelikle Mesnev-i Nuriye (ya da Asayı Musa) isimli Risaleden başlayın ve hiç lügate bakmadan bu şekilde bitirin. Sonra da Sözler kitabıyla devam edin ve lügate bakmaya başlayın. Bundan kasıt lügatte durmadan bakarak bıkmamanız içindir. Isındırmak adına bu şekilde başlamanızı tavsiye ederim.


 4. burdayım
  Üye
  bilinmeyen kelimeler için lûgat'tan faydalanabilirsin ve bilen birinden de yardım alabilirsin

 5. VanLi*
  Devamlı Üye
  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Risale'yi yeni okuyacağınıza göre öncelikle Mesnev-i Nuriye isimli Risaleden başlayın ve hiç lügate bakmadan bu şekilde bitirin. Sonra da Sözler kitabıyla devam edin ve lügate bakmaya başlayın. Bundan kasıt lügatte durmadan bakarak bıkmamanız içindir. Isındırmak adına bu şekilde başlamanızı tavsiye ederim.
  Arkadaşa katılıyorum ilk başta mesnev-i nuriye yada iman ve küfür oku bunlar çok hafiftir.Daha sonra sözler v.s gidersin sen hele al bunları oku sonra neyi okuyacağını bilmiyorsan yardımcı oluruz.Lügatlı olanları al işine yarayacaktır.

 6. VanLi*
  Devamlı Üye
  bilinmeyen kelimeleri anlamları var bazılarında onu alacağım yere söylersin sana ondan verirler.Hangisinden başlamaya gelince bazısına göre a kitabı bazısına göre b kitabı kolaydır.Ama kolaylar arasında iman ve küfür, menev-i nuriye, sözler, asayı musayıda sayabiliriz bunlar var.Bunlar haricinde ötekiler biraz daha ağır.Mesela işaratül icaz en ağırı kimse sana bundan baila diyemez.

+ Yorum Gönder