+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmam Ali filmi ehli sünnete uygunmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aziz83
  Emekli
  Reklam

  İmam Ali filmi ehli sünnete uygunmu?

  Reklam
 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: İmam Ali filmi ehli sünnete uygunmu?


  Reklam


  Film halka sunulmadan çok kesilmesine rağmen uygun olmadığını düşünüyorum.
  Bu kendi kanaatim.

 3. VanLi*
  Devamlı Üye
  birkaç kere izleme niyetinde bulundum ama hiçbirşey anlamadım 5 10 dk boyunca birşey göremeyince kapattım.Hiç İslamin çok önemli bir şahsiyetini anlatıyor mesajını vermedi.

 4. aziz83
  Emekli
  Bende ilk bölümünü izliyim dedim Hz. Muaviye tarafını aşırı zalim göstermiş gibi geldi bana, o yüzden tereddütte kaldım. Cevaplar için saolun Allah razı olsun...

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Hristiyanlıkta bu ve benzeri tasfirler sonucu yok edildi. Eğer İsa ve havarileri tasvir edilmeye başlanmışsa, O tasvirler, zamanla tapılacak duruma, hurafelerle birlikte gelebilmektedir.

  Eğer Hazreti Ali (R.A.) diye bir şahıs varsa o filmdeki, olmaması mümkün değil. Sureti gösteriliyorsa ki göstermezlerse rahat etmezler, O film değil, islamın kalbine sokulmaya çalışılan bir hançerden ibarettir. Yani İSLAM'ı hristiyanlaştırma çabalarının bir ürünüdür.

  Bende geçmişte seyretmiştim ÇAĞRI diye bir film. O filmin başrol oyuncusunu yani, Hala hazreti hamza'yı ANTONY QUİN gibi zan ederim.  Kafamdan silip atabiliyormuyum....??? Hayır. Peki bu filmlerin amacı sizce ne...???

  Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Hz.Yusuf filmide İran yapımı, İmam Ali (ra) fimi de.
  Peygamber daha üstün olmasına rağmen neden Peygamberin yüzünü gösterdiler ama İmam Ali yüzünü göstermediler merak ettim.


 7. aziz83
  Emekli
  Hz.Yusuf filmide İran yapımı, İmam Ali (ra) fimi de.
  İran yapımı ise Hz. Muaviye(ra)'ı karalamaları, aşırı zalim göstermeleri doğal o zaman..Demekki bu filmi de izlememek gerekir..Çok saolun mum hocam ve Hamadun kardeş Allah razı olsun...

 8. zülfikar99
  Emekli
  ARKADAŞLAR.. SİZLERE SESLENİYORUM.SİZLER NASIL BU KADAR CAHİL OLABİLİYORSUNUZ.AZİZ83 NİKLİ VATANDAŞ HAZRETİ MUAVİYE DEMİŞ.DİĞER YAZISINDADA HZ MUAVİYE(RA) YAZMIŞ.YUH ARTIK YAAA.CEHENNEMLİK MUAVİYE,PEYGAMBERİMİZE EZİYET EDEN MUAVİYE NEZAMAN RADYALLAHU SIFATINI ALMIŞ YA.ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN NE DİYEYİM.aziz83 sana sesleniyorum.yahu muaviye ne zamandan beri hazreti oldu.bide utanmadan (RA) yazmıssın.insan azıcık utanma olur ya.

 9. islamyolu
  Emekli
  İran şia Mezhebinde. onların aşırı gidenleri bile var kafayı yiyip Hz Aliyi Tövbe Haşa ilahlaştıranlar bile var. Hz Ali Halifedir. Ve Hz Ömer ile Hz Ebubekir Hz Aliden üstünlerdir. Bunlar hadislerlede sabittir. Hz Alinin faziletleri coktur. onu sevmek ve ehlibeyti sevmek bizlere farzdır. ama aşırıya gidilmez. o filmi izlemedim ama İran yapımı dini filmleri asla izlemem. Kendi rezillikleri onların. Hz Muaviye yede Laf atan Ehli sünnet değildir. O kadar güzel hadislere övgülere mazhar olmuş birisine ne iftiralar ediliyor. onuda bırakın Hz ebubekir ve Hz Ömere Hz Ayşeyede (R.Anh) neler deniliyor. Sapık Fırka Şia dan herşey beklenir.. zülfikar99 da hak ettigi yere gitmiş ellerinize sağlık

 10. knc
  Emekli
  Gecenin bu saatinde bu yazıyı gördüm ve hala boyle insanaların var olduğunu bilmek gerçekten çok üzücü . Gerçekten yazık müslümanım diye geçinenlere Lanetlik muaviyeye hala hazreti diyenler var. Lanetin laneti olsun ona. insan biraz olsun ehlibeytten utanır ona hz demeye.Ben sünni bir ailede büyüdüm sünni geleneklere göre yetiştirildim. ama bu Hz Ali efendimzin konumunu değiştirmez zülfikar99 çok güzel özetlemiş konuya mutabık olduğu belli. islamyolu sen Hz Ömer Efendimiz ile Hz Osman Efendimiz Hz Ali Efendimizden üstün demişsin. Sana Hz Ali efendimizin kim olduğunu söylersem o İmanında da olursun mazallah ondan şüphe ederim. yetmedi mi Ehlibeytin önünü kapatmaya çalıştığınız , yetmedi mi yıllarca halkı yanlış yönlerdiğiniz . Ehlibeti karalamaya çalışıp önünü kapatanların hepsine lanet olsun

  knc ŞEREFSİZİ ALLAHIN LANETİ SENİN ÜZERİNE OLSUN ADİ KÖPEK

 11. Misafir
  islamyolu adlı kullanıcı hz ebu bekir ile hz ömerin daha üstün oldugunu neye dayanarak söyleyebiliyorsun sen bunu söylüyorsan hz aliyi yani hz muhammedin kanını inkar etmiş oluyorsun ''Ali’nin eti benim etimdir. Ali’nin canı benim canımdır. Ali’nin kanı benim kanımdır. Her kim ki Ali’yi severse, beni sever, Beni seven de Allahı sever. Her kim ki Ali’ye düşman olur, bana da düşman olur, Bana düşman olan da Allaha da düşman olur. Ali’nin dostluğunu kazanan benim dostluğumu, benim dostluğumu kazanan da Allahın dostluğunu kazanır '' hadisini unutma sakın dinden çıkıyorsun kafir herif..

 12. Misafir

  Reklam


  Doğduğunda peygamber efendimizin kucağında kendini bulen, onunla büyüyen asla puta tapmayan, harama düşmeyen, peygamberin peygamberliğinden önce de peygamberle namaz kılan tertemiz biri (Hz Ali) olsa bile, fazilet açısından 4. sahabedir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
imam ali filmi,  hz ali filmi,  imam ali filmi hakkındaki görüşler,  imam ali filmi izle,  on iki imam filmi,  iran yapımı hz.ali filmi