+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır kimdir?

  Reklam  Cevap: Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır kimdir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır kimdir?
  Mumsema sitesi hiçkimseye, hiçbir gruba karşı kin beslemez. Düşmanlık yapmaz.
  Süleymancılar da dahil.
  Ercan kardeş belki beni Süleyman efendi cemaatinden sandın ondan yazdın diye algıladım. ben bir cemaate Mensup değilim. Mübare arkadasımızın dedigi gibi sanki öcü gibi tanıtmışsın Süleyman efendi cemaati ehli sünnettir. Cemaatlerin arasında bozuk insanlar cıkabilir. bunlarıda cemaate mal etmek iyi degil. Cemaate girmek isterim ama vakitlerim müsait degil. Ama gönlüm ismailağa Cemaatinde. yanınada gitmesem Mahmut efendi Hazretlerin dedir. Yüzünü görünce bile tüylerim diken diken oluyor. Sebebi bir Allah dostu olmasıdır. ve Yetiştirdigi büyük Alim cübbeli Ahmet hoca.. Allah onlardan razı olsun. ben dinimi onlardan öğrendim. Neyin ne olduğunu onlardan öğrendim. beynim okudugum kitaplarda bunalımdaydı. hep şüphe içinde okurken. Aydınlatan Cübbeli Ahmet hoca oldu.. Sitede Pek sevilmez ama. işte ben çok severim şahıslarına edilen laflarda bana edilenden daha çok üzülürüm..

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır kimdir?


  Reklam


  Biz İNŞAALLAH DAVACIYIZ....

  Bir müslüman olarak TÜM İLİM ADAMLARI'ndan DAVACIYIZ.

  Zira birbirlerine şu yada bu sebeple, şu yada bu nedenle, okuduklarının tamamını islam şeriatı olarak kabul edip, onda bir eksik gedik arayan ve bulduklarında da diğer cemaate çatan ve o cematin tüm hışmını üzerine çekerek islamda cedelleşmeye giden her İLİM ADAMI ve CEMAATTEN DAVACIYIZ.

  DAVAMIZDAN, ancak şu şart veya şartlar manzumesi muvacehesinde vaz geçeriz.

  Tüm ilim adamları en az yılda dört defa, birbirlerini sevsinler, sevmesinler, cemaatlerine hakim olsunlar olmasınlar. Bir araya gelerek selamlaşmalarını, kucaklaşmalarını ve bir tür ŞURA oluşturmalarını beklerim.

  YÜKSEK İSLAM ŞURASI oluşmasını beklerim.

  ALİM sözünü, AVAM'a söyler. AVAM sözünü diğer AVAM'a ve kıyamet kopar. Tüm ilim adamları DİNDEN ÇIKAR, Haklarında KÜFFAR'a kadar giden nitelemeler oluşur. Sonuçta da yarayı benim din kardeşim ve dinim alır. Din yara almazda, aldı gibi görünür. Bunda da nefsine tabi ne kadar dinsiz imansız varsa nemalanma yoluna gider, sonuçta.... Dirlik ve birliğin olmadığı yerde çatışma çıkar ki; bu bizi ziyadesiyle üzer.

  BİZ İNŞAALLAH DAVACIYIZ.

  Bu İLİM ADAMLARI eğer YÜKSEK İSLAM ŞURASI'nı kurmaz ve AVAM'ın ağzına dinini sakız olarak verir ve çiğnetip bundan nemalanırsa, BİZ İNŞAALLAH DAVACI OLURUZ.

  Tüm ilim adamlarına gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirsiniz. HAMMADUN HEPİNİZDEN DAVACIDIR.

  Dinde baş olma sevdasındaysalar, Mezarlıkları ziyaret etsinler, nice başlar var orada şimdi sessiz ve dilsiz. Hepsi derisiz ve etsiz sırf kemik ve çaresiz. Zira dünya onlara verdiğini, ihtiyacı muvacehesinde geri almıştır.

  Söyleyin o ilim adamlarına, ya YÜKSEK İSLAM ŞURASI'nı kurup, islam adına karar alıp dinimizi o şurada konuşup konsensus yapıp dinimizi bize her ŞURA sonrası bir bildiri ile ortak kanaat arz etsinler. Hak'kı o ŞURA'da bulup, Birbirlerine Hak'kı o ŞURA'da tavsiye etsinler. Kapılar açılıpta müslümanın karşısına çıktıklarında DİNİNİZİN EMRİ BUDUR. İslam Şeriatı ve Hükmü budur diye bize tavsiyede bulunsunlar.

  Yoksa söyleyin o ilim adamlarına, HAMMADUN RAB'BİNİN MÜLKÜNDE YAŞADIĞI SÜRECE O İLİM ADAMLARI'ndan DAVACIDIR.

  Zira bizim kardeşlerimiz burada, diğer bir müslüman kardeşinin leşini yiyip, diğer kardeşinin suratına tükürür vaziyete gelmiştir.

  Söyleyin o ilim adamlarına, RAB'bimin katında HAMMADUN KARDEŞİNİZ, o İLİM ADAMLARINDAN DAVACIDIR.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

  Not.: Neden çok sever HAMMADUN MUM SEMA sitesini. Burada az bir ilimle dahi olsa bizler konsensus kurup dinimizde ortak bir noktayı yakalayabiliyorsak. MUM HOCAM çıkıpta Şafii'mi, Hanefimi kardeş, hangi mezhebe göre.... diye soru sorup ona göre cevap veriyorsa. Biz burada bir nevi ŞURA kurup çok çetin dalgalarla boğuşuyorsak, DALGAKIRAN olduğunu iddia eden İLİM ADAMLARI vazifelerini yapmıyorlarsa. Dalgalar bizim kardeşlerimizi etkiliyorsa, batan batıyor, çıkan iskeleye kendini bağlıyabiliyorsa..... İşte orada söyleyin O İLİM ADAMLARINA HAMMADUN kardeşiniz, ONLARDAN DAVACIDIR. Batanlar adına davacıdır.

 3. _müberra_
  Devamlı Üye
  Ercan kardeş belki beni Süleyman efendi cemaatinden sandın ondan yazdın diye algıladım
  size değil,banadır lafı

 4. Misafir
  arkadaslar nemelazim adamcagizin esrlerini okuyunca valla insanin akli bulaniyo gercekten uzak durmali. Allah razi olsun yorumlari okuyunca acik kendime geldim. Allah islah etdin böylelerini....

 5. Misafir
  ehlis sünnet vel cemaat itikatına uygun bir hayat yaşamak isteyenler bu adamın arkasından gitmesin!...

 6. Misafir
  kardeslerim biraz isin ciddiyetine varip hocayi dikkatli din;erseniz dogru oldugunun farkina varirsiniz inanip inanmamak size kalmis birsey,her konusmasini Kurani kerimden ayetlerle acikliyorsa ve insanin karsisina cikip hic bir hocasorusuna cevap veremiyorsa bunda biraz durup dusunmek lazim.

 7. Misafir
  Selamun eleyküm
  inanın şoktyım yukarıdaki bir çok yazıyı yorumları okuyunca şok oldum şun sormadanda geçemicem islamı anlatan hoca,prof,şeyh, cübbeli,sarıklı, şalvarlı,efendi gerçekten ne bunlar korku filimi kahramanlarımı bunlar .
  Ya arkadaşlar bütün yorumları okudum fakat yorumların hiç birinde Allah'ın kur-an ından yada Peygamber'in hadislerinden ziyade hocalar,proflar,şeyhler, cübbeliler,sarıklılar, şalvarlılar,efendilerden bahsediliyor onların söylemlerinden bahsediliyor .
  Şu soruyu sormadan geçemicem sizin Allah'ınız kim Peygamberiniz kim merak ediyorum

 8. Misafir
  Bilgiden yoksunlar okumayan lar neden hakaret ederler merkep ve diger benzetmeler cahilin yapacagi is fikri munazara degil hakaret

 9. Misafir
  çok güzel bir yorum aynı yorumu bende yapmıştım görünce mutlu oldum,elinize sağlık

 10. Misafir
  Gercekten sizler hicbirsey bilmiyorsunuz adami anlayamamissiniz yazik. Kalbinizle degil aklinizla görmeyi deneyin

 11. Misafir
  Bir insan hata ederse; uçuruma kendisi gider...
  Bir hoca hata ederse; uçuruma arkasındakileride götürür...

 12. Misafir

  Reklam


  Bence cübbeli ahmet hocayı dinleyin o size napmanızı der sevgili din kardeşlerim

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
abdülaziz bayındır kimdir,  abdulaziz bayindir kimdir,  abdulaziz bayındır kimdir,  abdülaziz bayindir kimdir,  prof. dr. abdülaziz bayındır kimdir,  abdülaziz bayındır kim,  abdülaziz bayındır süleymancı mı