+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şehitlikle ilgili: Başka dinde askerde ölenlere şehit demek günahmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dr.Amelee*
  Üye
  Reklam

  Şehitlikle ilgili: Başka dinde askerde ölenlere şehit demek günahmı?

  Reklam

  Şehitlikle ilgili: Başka dinde askerde ölenlere şehit demek günahmı? Mumsema Selamun aleykum.


  Başka dinde askerde ölenlere şehit demek günahmı?


  ben bir oyun oynarken dedim onlarda kendilerine göre şehit heralde dedim.
  olamazmı dedim.


  Günahmı?Dinden çıkarırmı?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Cevap: Şehitlikle ilgili


  Reklam


  Al-i İmran SERİSE 19'ncu Ayeti Kerime

  Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir.


  Muhammed SURESİ 4'ncü Ayeti Kerime

  (Savaşta) inkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın (esir alın). Savaş sona erince de artık ya karşılıksız veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, Allah dileseydi, onlardan intikam alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek ister. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.


  KEHF SURESİ 104'ncü Ayeti Kerime

  Dünya hayatında, çalışmaları boşa gitmiştir, oysa onlar güzel iş yaptıklarını sanıyorlardı.

  Al-i İmran SURESİ 169'ncu ayeti kerime....

  Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar.

  Bu ayeti kerimelere göre, Allah indinde din islamdır. Allah yolunda öldürülenlerin mükafatı Allahın nezdindedir ve Allah onların yaptıklarını boşa çıkartmaz. Oysa diğerleri (Küffarlar) iyi iş yaptıklarını sanıyorlardı, ancak tüm çalışmaları boşa gitmiştir. Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın ve en güzeli ise RABLERİ YANINDA RIZIKLARA MAZHAR OLUŞLARIDIR..... Bu esaslar muvacehesinde değerlendirmeyi de size bırakıyorum. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 3. Dr.Amelee*
  Üye
  Tam anlayamadim yani?gunaha girdimmi tobe hasa dinden ciktimmi bi cevap istiyorum? Senin verdigin cevabi tam anlayamadim?biraz acarmisin?

 4. VanLi*
  Devamlı Üye
  Dinden çıkmış olmazsınız kardeşim.

 5. HAMMADUN
  Emekli
  VanLi kardeşim gerçeğini söylemiş.

  Dine girmek bir kelime, dinden çıkmak, tövbe kapısı açık olduğu müddetçe, çok zor.

  Ancak bu zamana kadar bu hususu bilmediğiniz ve bu bilmemezliğin verdiği neticedir.

  Allah-u Taala duyurmadığı hiç bir nesneden dolayı da kimseyi hesaba çekmez. Ancak şu an itibariyle gördün ve okudun. BÖYLE AYETMİ OLUR YA... yada Bu ayetler beni bağlamaz, bu ayetler bana uymaz gibi bir fikre İMAN EDERSEN. Böyle bir fikir kafandan geçmez demiyorum. En azından şeytan bunu bir fikirmiş gibi zerkedebilir İMAN'ın ÜZERİNE.... Ancak bu fikre İMAN EDERSEN şüpheniz olmasın dinden çıkarsınız. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 6. Dr.Amelee*
  Üye
  yani biliyordum böyle başka askerlere heralde şehit demek günah diye

  işte aklıma geldi birden azımdan çıktı??????

+ Yorum Gönder