+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kul hakkına mı girmişim ? bu vicdan azabı nasıl geçer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. of ki ne of
  Üye
  Reklam

  Kul hakkına mı girmişim ? bu vicdan azabı nasıl geçer?

  Reklam

  Kul hakkına mı girmişim ? bu vicdan azabı nasıl geçer? Mumsema selamun aleyküm arkadaşlar.. çok önemli bi konuda bilgilerinize dayanmak istiyorum.. bugün yolun kenarında bir arkadaşımla yürüyordum.. kırmızı ışık vardı sol tarafımda ve ışıkta buton vardı ''karşıya geçmek için butona basınız '' diye ben ona bastım ama karşıya geçmek için değil öylesine bastım ve hemen akabinde 2-3 sn sonra yayalara yeşil yandı ve arabalar durdu.. bu durumda ben duran arabaların hakkına girmiş mi oluyorum? ya benim yüzümden bi kaza olursa ben nasıl yaşarım ?? Allah rızası için lütfen yardım edin??

 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: kul hakkına mı girmişim ? bu vicdan azabı nasıl geçer?


  Reklam


  Kardeşim derdini gayet iyi anlıyorum.
  Keyfiyetten basmaman daha iyi olurdu. Ama sen hatanı anlayıp tevbe etmen lazım.
  Umulurki affeden Allah affeder.

 3. Misafir
  bu ne sacma bi cvb haline sükret bende ki kul hakkını görsen kafana sıkarsın böle olayları büyüten insanlar daima nefretim sekil a da ki sema oldugu gibi sacma insanlar

 4. Şii
  Emekli
  Kaza olmamış işte niye kendinizi üzüyorsunuz? He kaza olsaydı bile sizin suçunuz kötü şaka anlayışından ya da çocukça bir hareketten ibaret olurdu. Orda kaza olsa yani siz adam yaralama suçu ya da öldürme suçu işlemiş olmazdınız. Zira kastınız yok. Hadisleri yeterince incelerseniz bu tür vesveselere kapılmazsınız. Hz. Ali der ki "kulların öyle günahları vardır ki Allah önemsemez affeder, ve kulların öyle günahları vardır ki onları yapana cehennem vardır." Bu yaptığınız nedir ki? Son cevabı yazana ben de biraz katılıyorum yani. Emin olun soruyu soran iyi niyetli kardeş sizde de bizde de örneğini verdiğiniz suçtan daha büyük suçlar vardır. Bu illa kul hakkı olmak zorunda değil. Namaz kılmamak, nahmahreme bakmak(sade yüzüne olsa dahi), farz orucu tutmamak gibi.

+ Yorum Gönder
vicdan azabı nasıl geçer