+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İman´dan cikmis sayilirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  İman´dan cikmis sayilirmi?

  Reklam

  İman´dan cikmis sayilirmi? Mumsema
  Bir evli bayan, bilerek veya bilmiyerek sinirli halde Iman´dan cikacak söylentilerde bulunursa..evli olan kocasi ile tekrar nikah tazelemesimi gerekir? yani halen kocasina helal midir?..ve iman´dan cikmis sayilirmi? 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: iman´dan cikmis sayilirmi?


  Reklam


  sinirli ol veya olma ağzından çıkan tüm kelimelerden sorumlusun.
  Eğer imandan çıkacak kelimeler telafuz ettiyse bu ondan sorumludur.
  Ve imandan çıkmıştırda Allahtan samimi bir şekilde tevbe etmesi lazım.
  Umulur ki affedilir.

 3. HAMMADUN
  Emekli
  İmandan çıkmanın bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum....

  Eğer bu soruyu burada soracak ve bunun karşılığında da tatmin edecek bir cevap bekleyen birinin imandan çıkmış olması diye bişey mevzubahis değildir.

  Sonra bir kadının nikahı boşlayabileceğini de bilmiyordum. Nikahı erkeğin boşlayabileceğini biliyordum. O yüzden ayeti kerimede

  TALAK SURESİ 4. Ayeti Kerime....

  Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

  Hülasa değerli kardeşim, söylediğin sözler için rabbinden bir tövbede bulunman ve erkek tarafıda eğer ASIL BEN SENİ BOŞUYORUM türü bir söz duyduysan o durumda nikahı tazelemende de yarar var. Bunun dışında nikah tazelemeyi dahi düşünecek kadar iman sahibi birinin imanını sorgulamak bizim haddimize değildir. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 4. almanyali67
  Devamlı Üye
  cevaplar icin tsk ederim, yalniz net bir cevap daha tam manada alamadim lütfen cevabi olan hocalarimiz sizlerinde fikirinizi alabilirsem memnun olurum saygi ve muhabbetlerimle Allah cc razi olsun herkesten.


+ Yorum Gönder