+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vitir Namazını Akşam Namazı Gibi Kıldım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Vitir Namazını Akşam Namazı Gibi Kıldım

  Reklam
 2. bahadır emin
  Devamlı Üye

  Yanıt: Vitir Namazını Akşam Namazı Gibi Kıldım


  Reklam


  sehiv secdesi yaptıysan geçerli. ama yapmadıysan 3. rekatte zammı sure okumak vacip olduğu için sehiv secdesi yapman gerekirdi.

  sehiv secdesi yapılmamışsa ne oluyordu bilmiyorum ama.

 3. Ferhat1991
  Emekli
  tamam ALLAH (CELLE CELALÜHÜ) RAZI OLSUN

 4. bahadır emin
  Devamlı Üye
  vitir namazında her rekatte fatihayı okumak vacip. ama her rekatte zammı sure okumak vacip miydi şüpheye düştüm şimdi.

 5. Ferhat1991
  Emekli
  evet kardeşim kunut dualarından ayırmak için 3.rekattada zammı sure okumak gerekiyormuş bunuda sonradan öğrendim ve uyguladım

 6. bahadır emin
  Devamlı Üye
  bişi sorcam kimse cevaplamadı. bi yerde okudum ramazanda kazası olan bi dahaki ramazana kadar kaza etmezse kefarette gerekiyomuş doğru mu?

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Bahadır kardeşim, beraatten sonra, kefaret gerekirmi....??? Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 8. bahadır emin
  Devamlı Üye
  Anlamadım dediğinizi.

 9. HAMMADUN
  Emekli
  Ameller niyetlere bağlıdır. İbadetin esası da niyettir. Eğer vitr namazını bir şaşkınlık haliyle akşam namazı gibi kıldıysa ve namazdan sonra akşam namazı gibi kıldığını hatırladıysa. Vitr namazına niyet etmiş bir insanın, akşam namazı gibi vitr namazını kılması, Oruç tutan bir insanın bilmeden yiyip içmesi gibi bir fiilin içerisinde değerlendirilmezmi....??? Allah cümlemizden razı olsun. amin.

+ Yorum Gönder
vitir namazını yanlış kıldım,  vitir namazı yanlış kılınırsa,  vitir namazını yanlış kılmak,  vitir namazını yanlış kılarsak,  vitir namazi yanlis kilinirsa,  vitir namazı yanlış kılınırsa ne olur,  vitir namazının en son rekatını yanlış kılmak