+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cinlerden korunmak için bildiğiniz dua var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Zeineb
  Küllinefsin zaikatül mevt
  Reklam

  Cinlerden korunmak için bildiğiniz dua var mı?

  Reklam

  Cinlerden korunmak için bildiğiniz dua var mı? Mumsema Kaç gündür balkondan aşırı derecede bir ses geliyor.
  Duamı okuyorum, dönüyorum sağıma tam uyuyacağım tıkır tıkır bir ses rahatsız ediyor beni, uyutmuyor kardeşler.
  Yardım edin ne olur.
  Saat 3:30 oldu hala daya uyuyamadım, melun nasıl birşeyse gözümü kapatır kapatmaz başlıyor tıkırtıya.
  İçim rahat, Allaha sığınıyorum ama tıkırtıdan uyuyamıyorum.

 2. Muhasibi
  Editör

  Yanıt: Cinlerden korunmak için bildiğiniz dua var mı?


  Reklam


  RABBİ İNNİ MESSENİYEŞŞEYTANU BİNUSBİN VE AZAB; RABBİ EUZU BİKE MİN HEMEZATİŞŞEYATİYNİ VE EUZU BİKE RABBİ EN YAHDURUN. VE HİFZAN MİN KÜLLİ ŞEYTANİN MARİD. (Sad: 41 / Mü’minuna: 97-98 Saffat: 7)
  Bu duâ kişinin beyninde cinleri son derece sıkan ve hatta yakan dalgalar yayınlanmasına vesile olur… Böylece de o kişiye musallat olan CİNLER o kişiden uzaklaşmak zorunda kalırlar
  Son olarak şunu da belirtmek istiyorum Allahın izni olmadan cinler insanlara zarar vermez.
  ayrıca yatmadan öncede ayetel kursi ve bismillehillezi le yedurru mea ismihi şey'un fil ardi vele fisseme ve huvessemi'ul alim duasınıda okumanı tavsiye ederim...

 3. bahadır emin
  Devamlı Üye
  şu ayeti de okuyabilirsin. tecrübe edilmiştir.

  besmele

  ve ilehüküm ilehün vahıd. la ilahe illa hüver rahmenür rahim.

  (vahiddeki h harfi kalın he. hırıltısız olan ama)

  hadiste bu ayetin azgın cinleri çok rahatsız ettiği söyleniyor.

  bir de yatarken ayağını kabeye çevirme.

 4. Zeineb
  Küllinefsin zaikatül mevt
  Allah razı olsun, kaçtı gitti valla.

 5. İsrafiL
  Üye
  Bismillahirrahmanirrahim. Ve Hakke, men Halekal Halaike ve Ahsahüm Adeden, ve kasseme rizkahü ala Cemiül ibad, velem yensi minhüm ahaden..

  Bu dua çok tesirli bir duadır.Tıkırtıyı yapan cinnide zararsızdır dalga geçmek için yapıyordur veya korkutmak için.Zarar verici olsa direk verir

 6. ebru 34
  Üye
  arkadaşlar benim sorunum çok büyük yazarken bile sıkıntıyla utanarak yazıyorum ben 3 yılldır evlıyım ve esımle sorunumuz evlendımızden beri var galiba eşimi bana karşı balamışlar önceleri buna ınanmadım doktorada gıttı ama hiçbir faydasını goremedık hocalarada gıttık hep aynı seylerı soluyolar eşini balamışlar dedıler ben napcamı bılmıyorum lütfen bilginiz varsa cvp yazın bana

 7. aziz83
  Emekli
  Soru: Yapılmış bir bedduadan, nazardan veya büyüden kurtulmanın yollarını öğrenmek istiyorum. Ayrıca kötü göz, söz ve nefesin değmemesi için neler yapılmalı? Şimdiden teşekkürler.

  Cevap:

  Gerçekten bazıları, büyüye, vesveseye ve şüphelere maruz kalmış ya da kötü ruhların hücumuna uğramış olabilirler. Bunlar genellikle Allah'tan uzaklaşma, Peygamber Efendimiz'e karşı mesafeli durma ve Kur'an'dan ayrı kalma neticesinde olur. Öyleyse, çareyi yakınlaşmada ve aradaki mesafeyi daraltmada aramak gerekir. İnsan, Allah'a yakın olmalı, Peygamber Efendimiz'e yakın durmalı ve Kur'an'a gönlünü açmalıdır ki, uzaklık ve yalnızlığın tehlikelerine karşı korunabilsin. Allah'a gönülden yönelmeli, içini O'na dökmeli ve şifayı sadece O'ndan istemelidir ki, duasına cevap verilsin. Ayrıca, bazı ağzı dualı kullar vardır; onlar yalnızca Allah rızası için dua ederler. Hastanın ismini alır, birkaç gece kalkar, secdeye kapanır ve yalvarırlar; "Bahtına düştüm Allah'ım, Şafi-i Hakiki Sen'sin. Şu kuluna şifa ihsan eyle; onu batıl peşinde koşan insanların eline düşürme; onların eline düşürüp perişan etme"der, yakarırlar. Allah Teâlâ da murad buyurursa, şifa ihsan eder. Bu yol, enbiyâ, evliyâ ve asfiyânın yoludur; bu hak dostlarının yolu dururken, Kur'an ve Sünnet gibi hiç yanıltmayan müracaat kaynakları bir kenarda beklerken başka kapılara yönelmek aldanmışlıktır. Bu hidayet rehberlerine müracaat edenler bütün dertlerine derman bulabilirler. Dertlerine derman bulamasalar da, sabır kalesine sığınır, az dişlerini sıkar ve musibeti vereni bildikleri için sabrederek evliyâ mertebesine yükselebilirler. Belki dünya hesabına biraz sarsılırlar; fakat ahiretlerini imar etmiş olurlar. Dolayısıyla, asıl başvurulması gereken kaynaklar Kur'an ve Sünnet'tir. Hiç yanıltmayan rehberler Peygamber Efendimiz ve her devirde Peygamberimizin takipçileri salih kullardır. Her meselede olduğu gibi metafizikle alakalı mevzularda da bu sağlam kaynakların ve yanıltmayan rehberlerin gösterdiği çizgi takip edilmelidir.

  Allah Rasûlü (aleyhi ekmelü't-tehâyâ) her gece yatmaya hazırlandığı zaman iki elini açarak birleştirir, İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyarak ellerinin içine üfler, sonra başından ve yüzünden başlayarak üç defa elinin eriştiği kadarıyla bütün vücudunu sıvazlar, ondan sonra yatardı. Hazreti Aişe validemiz, Peygamberimizin bunu her gece üç defa yaptığını rivayet etmektedir.
  Rasul-ü Ekrem Efendimiz, kendisine büyü yapıldığını farkettiği zaman da bu sureleri okuyarak Cenab-ı Hakk'a sığınmıştı. İki elini açıp yan yana getirmiş; İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyarak avucuna üflemiş ve baştan ayağa kadar bütün vücudunu meshetmişti. Nakledildiğine göre, Efendimiz bunu 11 defa yapmış; her defasında adeta bir düğümün çözüldüğünü hissetmiş ve rahatlamıştı.

  Dolayısıyla, o türlü durumlara, yani, büyüye, nazara, şüphelere maruz kalanlar İhlâs suresini ve "Muavvizeteyn"dediğimiz Felâk ve Nâs surelerini on birer kere okumalı ve Peygamber Efendimiz gibi yapmalıdırlar. Buna ilave olarak, Fatiha suresi, Âyete'l-Kürsî ve güvenilir dua mecmualarındaki Allah Rasulü'nden nakledilen dualar da okunup onlarla Allah'tan şifa dilenebilir. Mesela; cin çarpmasına maruz kaldığını düşünen bir insan Fatiha Suresi'ni, Bakara Suresi'nin 1, 2, 3, 4, 5, 163, 164, 255, 284, 285 ve 286. ayetlerini, Âl-i İmran Suresi'nin 18. ayetini, A'raf Suresi'nin 54, 55 ve 56. ayetlerini, Mü'minûn Suresi'nin 116, 117 ve 118. ayetlerini, Sâffât Suresi'nin ilk on ayetini, Haşr Suresi'nin son üç ayetini, Cin Suresi'nin 3. ayeti ile İhlâs, Felâk ve Nâs surelerini okumalıdır. (Bu duanın tam metni Işık Yayınları tarafından neşredilen Mealli Dua Mecmuası'nın Mart-2004 baskısının 161. sayfasında mevcuttur.) Bunları, o derde dûçar olan insan kendisi okuyabileceği gibi, eşler ve ailenin diğer fertleri de birbirlerine okuyabilirler. Ayrıca, gecesi aydın, ağzı dualı, hiçbir beklentisi ve iddiası olmayan samimi kimselere dua ettirme de bu hususta şifa adına başvurulması gereken yollardan biri sayılabilir.
  Bu arada, bu duaları okuma kadar önemli olan bir husus da, büyü ve benzerleriyle imtihan olan şahsın, onu Allah'ın giderebileceğine tam inanmasıdır. Şayet insanın inancı zayıfsa, yani Allah'ın kendisine şifa ihsan edebileceğine dair şüphesi varsa, bütün bu okumalar, yalvarmalar ve dualar şifaya vesile olmayabilir. Fakat, Kur'an'ın bereketiyle ve sağlam bir niyetle Allah'a teveccüh edilirse o dert -inşaallah- zâil olur.
  Saygılar..

  'alıntı'

 8. bahadır emin
  Devamlı Üye
  imkanınız varsa evinizi değiştirin. ve evinize güvenmediğiniz kimseyi sokmayın. akrabalar olursa yalnız bırakmayın.

 9. Fetva Meclisi
  Moderatör
  İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken, gece, bir handa kaldılar. (Bu gece bir bela zuhur edecektir. Besmele ile, "Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim" duasını üç defa okuyun, buyurdu. Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı.

  Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Âyât-i hırz okununca da, bu duayı okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

  "Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez." (İbni Mace)

  Korkulu yerde ve düşman karşısında, emin ve rahat olmak için Li ilafi’yi [Kureyş suresini> okumalıdır. Tecrübe edilmiştir. Gece ve gündüz, hiç olmazsa, 11 defa okumalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

  “Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” "Bütün yaratıkların şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına (âyetlerine yani Kur'ana) sığınırım." duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez." (Müslim)

  "Hasbiyallahü ve ni’mel vekil sözü her korku için bir emniyettir." (Deylemi)

  Korkulu şeyden kurtulmak ve bir dileğe kavuşmak için Taha suresinin 37. âyetinden "velekaddan" 39. âyetin sonuna "ala ayniye" kadar olan kısım, okunabilir veya üzerinde taşınabilir.

  İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, "Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim" okunmasını emrederdi.

  Muhammed Masum hazretleri buyuruyor ki:

  Dertlerden kurtulmak ve murada kavuşmak için 500 kere Lâ havle velâ kuvvete illâ billah demeli, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüzer kere salevât-ı şerife okuyup dua etmelidir.

  Dertlerin, belaların gitmesi için, istiğfar okumak da çok faydalıdır, çok tecrübe edilmiştir. Hadis-i şerifte, (İstiğfara devam edeni, çok okuyanı, Allahü teâlâ, dertlerden, sıkıntılardan kurtarır. Onu, hiç ummadığı yerden rızıklandırır) buyuruldu. İstiğfar, insanı her murada kavuşturur. Tevbe etmeli, istiğfarı çok okumalı. Bütün dertlere, sıkıntılara karşı faydalıdır. Allahü teâlâ, (İstiğfar okuyun; imdadınıza yetişirim) buyurdu. (Hud 52)

  Tehlikeyi önleme duası:

  Şeyh Şihâbüddin Sühreverdi hazretleri buyurdu ki:

  Her sabah üç defa bu duayı okuyanı Hak teâlâ yanmaktan, boğulmaktan ve ani ölümden emin kılar:

  Bismillâhi mâ şâallah lâ kuvvete illâ billâh. Bismillâhi mâ şâallah lâ yesűkul hayre illallah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yekşifüssűe illallah. Bismillâhi mâ şâallah küllü ni’metin minallah. Bismillâhi mâ şâallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yasrifüssűe illallah. Bismillâhi mâ şâallah mâ kâne min ni’metin fe minallah.

 10. -UGUR-
  Emekli
  evvela Cinler vesvese verir. . Musallatları vardır. Ama Ayetel kürsi cok önemlidir bol bol oku.

 11. Misafir
  Allah razı olsun bn şeytandan ve cinden çok korkuyodum ayrıca şeytan benle çok uğraşıyodu namaz kılarken fln ama bu dua yı okuduktan sonra içim rahat etti.....

 12. Misafir

  Reklam


  A'raf suresi 200 ve Mü'minun suresi 97 ve 98 ayetler.
  Ayrıca Felak ve Nas süreleri bi iznillah onları yanınızdan , yakınınızdan uzaklaşırır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rabbi inni messeniyeşşeytanu binusbin ve azab,  rabbi inni messeniyeşşeytanu,  rabbi inni messeniyeşşeytanu duası,  rabbi euzü bike min hemezatişşeyatiyni,  marid duası,  rabbi inni ,  rabbi euzu bike min hemezatişşeyatiyni ve euzu bike rabbi yahdurun