+ Yorum Gönder
21. Sayfa BirinciBirinci ... 182021
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Harun Yahya & Cübbeli Ahmet Hoca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Reklam  dini yönü zayıf olan siteye girip bu konulara baksa. Kafayı yer. Öyle bir zamana gelmişizki millet diyor kime inanacagız kimi dinleyecegiz. hepsi farklı birşeyler diyor diyorlar. Bende Eskilerin kitaplarını al oku onlardan şaşma. Şimdikilerin çoğu sapıtmış diyorum.

  bir konu üzerinde ne siz benim fikirlerimi kabul edersiniz , nede ben sizin. Çünkü her konuda sayfalar dolusu tartıştık. orta yolu bulamayız. Sizler Ne zaman Evliyaullahın kitaplarını okursanız o zaman orta yolu bulabiliriz. Ama Yok okumuyorsunuz. Hiç İmam gazalinin kitabını , imam suyutinin kitabını , imam rabbani hazretlerinin mektubatını okudun mu. Onlar görüş olarak benle aynılar. Yani benim görüşüm onlara uyuyor. Sizlerin görüşünü araştırınca 4 mezhepten hiç birine uymuyor. Selefi yolunda Giden acaba kim ?

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Reklam


  imam gazaliyi çok okudum, imam rabbani mektuplarına arada denk geldiğim oldu özellikle açıp okumuşluğum yoktur. 4 mezhebin içtihadına ters gelen görüşüm illaki olmuştur, ki zaten 4 mezhep de birbirine ters çokça içtihadı barındırır.

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  bana bunu diyorsun da sen ön yargısız olarak ibni teymiyye kitaplarını okuyabilir misin, madem ilk sen diyorsun hadi başlayalım o zaman ben de imam rabbani nin mektubat ına başlayacağım okumaya. sen de "Rahman'ın Dostları ile Şeytan'ın Dostları Arasındaki Fark" kitabını oku bence ibni teymiyye nin. hatta direk pdf linki atayım:
  http://d1.islamhouse.com/data/tk/ih_...del_Diablo.pdf

 4. islamyolu
  Emekli
  kardeşim ben zaten Hem ibni Teymiyye hemde İbni kayyimin kitabını okudum. İbni kayyimin özellikle çok güzel görüşleride vardır ben onlarıda inkar etmiyorum. onuda sizler için delil getirmiştim ruhların tasarrufu hakkında ve islamda uğursuzluk hakkında. ama İbni kayyim ve İbni Teymiyye çok övüyor kendilerini. birisine ibni Kayyimin Ruh kitabını okumasını istedim adam biraz okudu daha okumam dedi bu ne kadar kendini övüyor diyor hatta Rabıta konusu hakkında İbni Teymiyye den de örnekler getirmiştim. yani onların bile bir çok konuyu inkar etmiyor. Sizler ediyorsunuz

  Ehli sünnet alimleri İbni teymiyye için cehennemin sonu vardır sözüne reddiyeler etmiş ve bir kaç görüşüne reddiyeler etmiştir. Acaba o ehli sünnet Alimleri sizlerin görüşlerini görselerdi ibni teymiyyeyi baş üstünde Tutarlardı. Yani sizler onlara bile rahmet okutursunuz.

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  ibni teymiyye rabıtaya işaret etmiş he? ibni teymiyye nin kitaplarına dair bazı iftiralar var, yazmadığı şeyler kitabındanmış gibi gösterilebiliyor. bahsettiğim kitabında rabıtayı, el almayı ve bidat ehli sözde velileri reddeden güzel yazıları vardır.

 6. islamyolu
  Emekli
  ibni teymiyye rabıtaya işaret etmiş he? ibni teymiyye nin kitaplarına dair bazı iftiralar var, yazmadığı şeyler kitabındanmış gibi gösterilebiliyor. bahsettiğim kitabında rabıtayı, el almayı ve bidat ehli sözde velileri reddeden güzel yazıları vardır.
  bulursan getirsene merak ettim. biliyormusun Vehabiler İbni teymiyyeyi önderleri olarak görürler. ve Onlar çoğu sözünü kendilerine doğru çekmişlerdir.

  tabiki çok yanlış görüşleride vardır.

  ne bileyim kaza namazı yoktur demesi

  Cehennem azabı sonsuz olmadığını söylerdi. Kâfirlerin Cehennemde sonsuz kalacaklarına dair bir çok âyet-i kerime vardır. (Bekara 81, Ahzab 65, Fussilet 28, Zuhruf 74)

  Sadreddin-i Konevi, İbni Arabi hazretleri gibi tasavvuf büyüklerine de saldırmıştır. “Gazali’nin kitapları uydurma hadis ile dolu” derdi. (Hadika)

  İmam-ı Şarani hazretleri buyuruyor ki:
  (İbni Teymiye, tasavvufu inkâr eder, evliyaya, ariflere dil uzatırdı. Kitaplarını okumaktan, yırtıcı hayvandan kaçar gibi kaçmalıdır.) [Tabakat-ül-kübra]

  İmam-ı Süyuti hazretleri buyuruyor ki:
  (İbni Teymiye kibirliydi. Kendini beğenirdi. Herkesten üstün görünmek, karşısındakini küçümsemek, büyüklerle alay etmek âdeti idi.) [Kam-ul Muarıd]

  İbni Hacer-i Askalani hazretleri buyuruyor ki:
  (İbni Teymiye; “Kabri Nebeviyi ziyaret için sefere çıkmak haramdır. [Hazret-i] Ali iman ettiği zaman çocuk olduğu için Müslümanlığı sahih olmadı. [Hazret-i] Osman malı çok severdi” diyerek eshab-ı kiramın büyüklerine dil uzattı.) [Ed-Dürer-ül-Kamine]

  İbni Hacer-i Mekki hazretleri buyuruyor ki:
  (İbni Teymiye, Peygamberlerin masumiyetini (günahtan korunmuş olduklarını) reddetmiştir. Halbuki, masumiyet Peygamberlerin sıfatlarındandır.
  Başta Peygamber efendimizin kabri şerifleri olmak üzere eshab-ı kiramın, velilerin, âlimlerin ve salih Müslümanların kabirlerinin ziyaret edilmesine karşı çıkmış, bunları şefaate vesile kılmayı da haram saymıştır.) [Fetava-i Hadisiyye]

  İbni Teymiye, Kitab-ül Arş isimli eserinde, “Allah Arş'ın üzerinde oturur, kendisi ile beraber oturması için Resulullaha da yer bırakır” diyor. Essırat-ul-müstekim kitabında da, ibni Abbas gibi büyük sahabilere kâfir demiştir. (Keşfüzzunun)

  (Kitab-ül Arş onun en çirkin kitaplarındandır. Ona Şeyh-ül-İslam diyenin kâfir olacağını söyleyen âlimler vardır.) [İmam-ı Sübki] (Nebras haşiyesinde bildiriliyor.)
  yani ben birşey demiyorum bak Ehli sünnetin büyük alimleri bunu diyorlar. ben yinede ibni teymiyye için birşey demiyorum. Ona hakarette etmem. benim sizlerden bir ayrıcalığım olsun.

 7. karadamlalar
  Kesintili Üye
  alıntıladıklarında ithamlar var fakat bunların ibni teymiyye kitaplarından delillendirmesi var mıdır? ibni teymiyye yi okudukça yukarıda söylediğin ibni teymiyye ye ait olduğu iddia edilen batıl görüşleri reddettiğini görüyorum. ha tabi yukarıda aktarılanlardan kabul edeceklerim var, mesela

  "Sadreddin-i Konevi, İbni Arabi hazretleri gibi tasavvuf büyüklerine de saldırmıştır “Gazali’nin kitapları uydurma hadis ile dolu” derdi (Hadika)"
  ibni arabi ve sadreddin konevi vahdet i vücudcudur ki bu da ehli sünnet itikadına terstir, kendisi dışında da ibni arabiyi tekfir eden onlarca alim vardır. imam gazali nin kitabında uydurma hadisler boldur, ihyasında özellikle kendisinden başka aktaranın olmadığı pek çok uydurma hadis vardır. gazali hadis alimi değildir.

 8. islamyolu
  Emekli
  gazali hadis alimi değildir.
  biliyormusun GAzalinin İhya kitabına o zamanın bir alimi uydurma vardır dedi. ve Mana Aleminde Rasulüllah , 4 halife ve sahabeler bunu diyeni baya hırpaladılar.
  neyse ben bunu demem boş aslında Hurafe dersin sıyrılırsın aradan.

  Gazali Huccetül islamdır İslamın delilidir. Şafi mezhebinde çok büyük alimdir.

 9. karadamlalar
  Kesintili Üye
  alim böyle savunulmaz. neyse vaktim yok şu an gazali nin sadece kendi aktardığı uydurma hadisleri bir ara koyarım inşaAllah. kimse islamın delili olamaz bu dediğiniz tehlikeye götürebilecek bir laftır "her dediği islamda delildir" denirse bu şirke dahi götürür Allah korusun, Allahın rasulleri ve nebileri dışında kimsenin sözü hüccet değildir beşer olarak.

+ Yorum Gönder
21. Sayfa BirinciBirinci ... 182021
zilkaddeyn seddi