+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Harun Yahya & Cübbeli Ahmet Hoca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Reklam  beni iftiracı ilan etmeye taktın sen kafayı, tabi yaptığınız iftiralar kol gezerken ben iftira atmadan bu tartışmada bulunursam bi dengesizlik olur. cübbelinin ve ismailağanın hali hazırda yaydığı itikad bir kötülüktür, ben de bunu kastettim.

 2. ugurdogan
  Emekli

  Reklam


  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  beni iftiracı ilan etmeye taktın sen kafayı, tabi yaptığınız iftiralar kol gezerken ben iftira atmadan bu tartışmada bulunursam bi dengesizlik olur. cübbelinin ve ismailağanın hali hazırda yaydığı itikad bir kötülüktür, ben de bunu kastettim.
  Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaydığı itikadın kötülük olduğuna dair bir örnek verebilir misin?

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  cübbeli ahmet tövbe(el) alma, rabıta, kabirlerden yardım isteme gibi şirk olan pek çok şeyi doğru görür. forumdaki tasavvuf tartışması başlıkları var sayfalarca olmuş olabilen, oralarda görebilirsiniz neler olduğunu.

 4. islamyolu
  Emekli
  cübbeli ahmet tövbe(el) alma, rabıta, kabirlerden yardım isteme gibi şirk olan pek çok şeyi doğru görür. forumdaki tasavvuf tartışması başlıkları var sayfalarca olmuş olabilen, oralarda görebilirsiniz neler olduğunu.
  bunları bir tane inkar eden ehli sünnet alimi söylermisin. siz değilmisiniz diriden yardım istenir ama ölüden istenmez diyen. tövbe almadada bir Allah dostuna gidip onu şahit gösterip Allaha tövbe ediliyor bunun hem kur'an dan hemde hadisten delili var ben sitedede yaptım zaten.

  Rabıta kavramını sayfalar dolusu delilini getirdim. kabirden yardım istemeye gelince bununda hadisi şeriflerden dolu delili var. Eğerki Yardımı yaradan Allah oldugunu bilmiyorsan Diriden de yardım dilemek şirk olur. acaba şahı nakşibendiler, İmam rabbaniler, mevlana halid ler , daha sayamayacagım o kadar alim şirk batagındaymış hepsi cehennemlik olmuş bir sizmi cennetliksiniz. Allah için cübbeli Ahmet hocanın Fatiha tefsiri yaptıgı konuşmasını youtubeden bak izle bir.

  bunları hiç bir ehli sünnet alimi inkar etmiyor. sizler gelmişsiniz inkar ediyorsunuz ondan sonra sapık fikir diyorsunuz. Acaba kimler sapıtmış bir bilseniz.

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "bunları hiç bir ehli sünnet alimi inkar etmiyor"

  ehli sünnetten anladığımız şeyler tamamen olmasa da çoğunlukla farklı. getirdiğin delillerde saptırmalar olduğunu o başlıklarda kaç kere tartıştık, alakasız şeyleri delil diye alıp getirenlerin nakillerini yaptınız. rabıtaya tek bir ehli sünnet alimi cevaz vermemiştir, çünkü rabıta dediğiniz şey islamda ilk yüzyıllarda görülmüş bir şey değildi. ki zaten sonraki yüzyıllarda da elhamdulillah ehli sünnet alimler bunların sapıklık olduğunu her daim yinelediler. diriden yardım istemekten kastımız bizden binlerce kilometre uzaktaki şeyhten "yetiş ya şeyh gider susuzluğumu" demek değildir, yanında oturan çocuğundan "çocuğum bir su getir" dir.

  tekrar uzun uzun sizlerle onları tartışmaya yeterli sabırda ve güçte değilim, dileyen o başlıkları okusun Allah dilediğine doğruyu gösterir.

 6. çelebiler
  Emekli
  Alıntı Kırlangıç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cübbeli Ahmet Hoca özünde nasıl bir insandır cemaati ne faaliyetlerde bulunur bilemem ama arada Lalegül Fm'de sohbetlerini dinlerim. Şu ana kadar anlattıklarında Kuran'a sünnete aykırı bir şeye rastlamadım. Oldukça hoş, esprili bir anlatımı var. Mesela bir seferinde "Adama namaz kılmıyor musun diyorum adam kendimi hazır hissetmiyorum diyor. Mübareğe evlenme teklif ettik sanki." demişti birkaç dakika aralıksız gülmüştüm. Bir de en sevdiğim yanı medyatik hoca bozuntuları gibi lafı gevelemiyor, Allah'ın hükümlerini sosyetiklere uydurma çabasına girişmiyor onlar gibi. Yani hiç de kötü, şarlatan bir insana benzemiyor bence. Oyleleri saniyesinde halinden tavrından laflarindan belli olur zaten.
  "Ağuyu(zehri) altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı." Demiş atalarımız.Doğruların içinde uydurmaları karıştıracaklar ki anlaşılmasın.

 7. Eşrefoğlu
  Emekli
  [QUOTECübbeli Ahmet Hoca özünde nasıl bir insandır cemaati ne faaliyetlerde bulunur bilemem ama arada Lalegül Fm'de sohbetlerini dinlerim. Şu ana kadar anlattıklarında Kuran'a sünnete aykırı bir şeye rastlamadım. Oldukça hoş, esprili bir anlatımı var. Mesela bir seferinde "Adama namaz kılmıyor musun diyorum adam kendimi hazır hissetmiyorum diyor. Mübareğe evlenme teklif ettik sanki." demişti birkaç dakika aralıksız gülmüştüm. Bir de en sevdiğim yanı medyatik hoca bozuntuları gibi lafı gevelemiyor, Allah'ın hükümlerini sosyetiklere uydurma çabasına girişmiyor onlar gibi. Yani hiç de kötü, şarlatan bir insana benzemiyor bence. Oyleleri saniyesinde halinden tavrından laflarindan belli olur zaten.][/QUOTE]

  Ahmet hoca ehl-i sünnet üzere bir alim..O nedende mezhepsiz taifesi pek sevmez.

 8. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Bana da öyle geliyor. Yani dediğim gibi bugüne kadar hiç Kuran'a sünnete aykırı bir söz duymadım onu dinlerken.

 9. islamyolu
  Emekli
  kişi sevdiği ile beraberdir. Cübbeli Ahmet hoca Büyük bir alimdir. Bizlerde onu seviyoruz. Mahmut efendi hazretlerini seviyoruz. Allaha çok şükür ki Ehli sünnet alimlerinin hepsini seviyoruz.

 10. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Birileri cübbeli hocayı kıskandığı açıktır...Hamdolsun O kuran ve sünnet yolundan Ayrılmamış ...EHLİSÜNNET ALİMİDİR...

 11. bicaree
  Üye
  Cübbeli Hoca gibi insanlar olmasa bu ülkeye ne belalar yağar kimse farkında değil bence bu dergahlar, sohbetler, hizmetler olmasa bu kadar günah içinde Allah Türkiye'yi yerle bir ederdi dua edelim Cübbeli gibi Adıyaman'daki o mübarek gibi Mahmut efendi gibi alimlerimiz var yoksa halimiz perişan...

 12. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Reklam


  Evet ehli sünnet alimlerinin hepsi bizdendir, Allah cümlesinden razı olsun bizi de onların ahlakıyla ahlaklandırsın ilimlerinden faydalanmayı nasip etsin. AMİN.

+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 810111214 ... SonuncuSonuncu
zilkaddeyn seddi