+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 79101113 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Harun Yahya & Cübbeli Ahmet Hoca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Cevap: Harun Yahya & Cübbeli Ahmet Hoca

  Reklam  kesinlikle haklısınız bu konuda, fakat bu yine de dinimizde tv lerde atatürkü övmesine cevaz verecek bir durum değildir. madem tv lerde rahatça dini konuşamayacaksın(ki cübbeli tvlere çıkanlardan din öğrenmeyin diyen adamdı) çıkma o zaman o tv lere, kendin sanki video yayınlayamıyor musun, youtube ve web sayfaların var çark etmemek için gayet uygun şeyler bunlar.

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Harun Yahya & Cübbeli Ahmet Hoca


  Reklam


  Karadamlalar Bak kardeşim. O sitedeki o cübbeli ahmet hocaya kin besleyen şahıs menzilede kin besliyor tarikatlerin hepsine kin besliyor. Büyük ehli sünnet alimlerede kin besliyor. o adam da sizler gibi ben bilirim diyip mezhepleri bile dışlayanlardan. Sen yol yakınken zehirlenme vallahi telafisi zor olur. sen bir çıkmazdasın anlıyorum. Aklını bulandırmışlar. Eskidende cübbeli ahmet hocayı dinliyordum diyorsun. ben buna inanamıyorum. çünkü onu dinlesen sen bunların hiç birine inanmazdın. nasıl karakterde oldugunu bilsen her türlü savunurdun. Adam delilsiz konuşmuyorki. bana göre böyledir demiyor ki. Ama Harun yahyacılar çımışlar youtube lerde onu karalamak için elinden geleni ediyorlar. ve bunlara sizlerde alet oluyorsunuz. Cübbeli Ahmet hoca buradaki videoların bir kısmına cevap verdi. hepsinin cevabı var. Ama sizler benim mantıgıma uymuyor diyorsunuz sonrada hemen hadisleri atıyorsunuz uydurma damgasıyla.

  sana ikaz ediyorum. inat etme, git cübbeli Ahmet hocanın videolarını izle. devam et. Biliyormusun. Çağlayanda duruşmaya kaç bin kişi geldigini. Fenerbahçe kulümünde o kadat taraftar varken 1000 kişi toplanamıyor aziz yıldırıma. diğerlerindede o şekil. AMa cübbeli Ahmet hocaya 10 000 kişiden fazla kişi yağmurun altından bekliyorlar. Ve Biliyorsun cübbeli Ahmet hoca suçsuz iftira kurbanı. o iftira eden kadın yurt dışında mektup gönderip beni zorla döverek söylettiler hoca sucsuzdur demiştir. ve mektubuda Arifan dergisinde çıkmıştır. veya çıkacaktır.

  bir mantık çalıştır 1 seneye yakındır içerde ve Deliller toplanamadı diye durmadan geçiştiriyorlar. Çünkü içerde tutmak kimilerinin çok işine yarayacak. Misyonerlik faaliyetleri varken kimse tv de konuşabildimi. Birisi Şia nın fikirlerini sunarken birisi gelip susturabildimi , Birisi islamda reform yapmak için tv lerde boy gösteriyor kimler bunlara reddiye yapabldi. Gerektigi yerde diyanet işlerinden tut başbakana kadar laflarını saydırıp doğruları konuşmadımı.

  düşün bakalım bu büyük ortadoğu projesinde kimler yer alıyor. Türkiyeyi bekleyen tehlikeler neler. ve Hocanın dışarıda olmasını istemeyen kimler. aslında çok güzel anlarsın bu işte kimlerin parmağı oldugunu.

  Meyve veren ağaç taşlanmaz. İsmailağayı bitiremezsek biz biteriz diye yabancı gazete manşetlerini okumadın mı. Şehit bayram hocadan tut hızır hocaya o cemaatin ön planlarını hep şehit ettiler. Mahmut efendi hazretlerine suikast yaptılar. Son olarak sırada cübbeli Ahmet hoca kaldı Onuda öldürme planları varken öldüremediler çünkü öldürseler kahraman oldugu anlaşılacak. Türkiyede en çok ismi duyulmuş biri. Ve Onuda milletin gözünden düşürmek için böyle planlar yaptılar.

  bu ülkede Vehabbi zihniyeti aşılanıyor. Osmanlı devleti 650 yıl ehli sünnet itikatında dünyaya hükmünü gerçekleştirmiştir. Şeyhülislamlarımız çok değerlidir. gerektiği yerde Padişahıda saltanatından edecek yetkiye sahiptiler. Ebu suud lar İbni kemal paşalar küçümseneecek alimler değildir. Ama onların bıraktıgı hak yolu gerçek ehli sünnet, selefi salihin yolunu bozmak için neler neler yapılıyor bu ülkede.

  bir yandan şia lık aşılanıyor. ve çok sevilen bir hoca tarafından . ehlibeyt mezhebi adı altında sunnilere sevdiriliyor. halbuki şia tehlikesi çok büyüktür. 20 kere savaşları var tarihlerinde hep müslümanlarla. bir tane kafirlerle savaşı yok. Suriyenin karışmasının sebebide onlardır.

  Misyonerlik faaliyetlerini hiç unutmayalım bu diyalogcuların yaptıgı tehlikeleri unutmayalım. Yahudi hıristiyanlarda cennete gidecek diyip müslümanları hıristiyanlaştıracaklar. bunun başınıda bizim profesör geçinen hocalar yapıyor.

  bu kadar büyük tehlike işte. her yerden bizlere saldırılıyor. sizlerde bu işe oyuncak olmuş durumdasınız. gözünüzü bir açın. onların oyunlarına alet olmayın.

  karadamlalar mezhebine sımsıkı sarıl, her mezhep Rasulüllah sallahu aleyhi ve sellem i buldurur. 4 mezhepten şaşma. Ehli sünnet alimlerimizin İmam rabbani imam gazali , imam suyuti abdulkadir geylani. bunlar hep bizlerin görüşünde. bunlardan sırt çevirme. bunlar Ümmete kendini sevdirmiş alimlerdir.

  aklının almadıgı birşeyi hurafe sanma. Şeytanlar Ahir zamanda kürsülerde vaaz verecek diyor rasulullah (SAV) bunlar hep uyarı hadisi şeriflerde bu günleri çok anlatıyor.

  benim burada sana karşı bir uyarım bir görevim bitiyor. sen çıkmazdasın. biliyorum ama hiç değilse dedigim alimlerin kitapları günümüzde var onları oku. şimdi yeni türeyen lere aldanma. Ben korkuyorum onlara aldanıp helak olacam diye. sende dikkat et.

  o videolar da kırpılma var. çoğu yerde lafları çarpıtmışlar , ve bunu yapanda Tarikat düşmanı birisi. o videolarıda adnan oktar yandaşları hazırlıyor.

 3. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kesinlikle haklısınız bu konuda, fakat bu yine de dinimizde tv lerde atatürkü övmesine cevaz verecek bir durum değildir. madem tv lerde rahatça dini konuşamayacaksın(ki cübbeli tvlere çıkanlardan din öğrenmeyin diyen adamdı) çıkma o zaman o tv lere, kendin sanki video yayınlayamıyor musun, youtube ve web sayfaların var çark etmemek için gayet uygun şeyler bunlar.
  Bu ne kin bune düşmanlık hakikaten müslüman insan bukadar müslümana kindar ve düşmalık diye taslarmı düşünmesi gerekir...

 4. karadamlalar
  Kesintili Üye
  (biraz parça parça sırasız cevap vereceğim sıkıntı olmaz inşaAllah)
  çıkmaz? yok elhamdulillah düşüncelerimi tamamladım, oturttum. ufak hatalarım var ve bunların üstüne düşmeye çalışıyorum onun dışında temelden bir sorunum yoktur. o sitedeki insanlar benim hidayete ulaşmama vesile olmuşlardır, ve ben de dini bidat ve hurafelerden öğrenmediğim için Allaha şükretmekteyim.

  cübbeli sohbetlerini dinledim evet, doğru bulduğum yerleri oldu fakat kafamda bu tip çelişik sözlerini gördüğümde kendisi hakkında şüphe oluştu. ki zaten dini öğrenmeme başlamam da başta basit denecek şüpheler sonucunda ilerledi ve elhamdulillah 1 sene önceki ben ile şimdiki ben arasında dağlar kadar fark var.

  ismailağa günümüzde yaygınlaştırılmaya çalışılan görüşlere muhaliftir, bunu inkar edecek değilim. ancak bu ismailağanın şirke götürdüğü gerçeğini değiştirmiyor.

  osmanlının ehli sünnetliği konusuna girersek çokça uzar bu başlık, konudan da sapar gideriz. osmanlı hatasız değildir, başta türbeciliğe karşı çıkmaması bir hatasıdır ki bunun etrafında da tekkeler osmanlı döneminde kök salmışlar ve hala da güçlerini sürdürmektedirler(tarikatlar olarak.) vahhabi itikadı dediğinden kimi neyi kastediyorsun emin değilim, ben kendisine selefi ismini takıp kitlelere kendini üstün gören üslupla ilim verdiğini sanan telefi suudculardan beriyim. itikadımı kişiler üstüne kurmama esasını öğrendim, kişiler itikadda ve fıkıhta delil değillerdir. türkiyede islam gerçekten karman çorman bir halde, yani birisi kuranı alıp müslüman olayım dese değil yetmiş iki , yedi bin yedi yüz yetmiş iki tane fırka var türkiyede kendini islama nispet eden. ve bu ortamın da birileri tarafından desteklendiği/kışkırtıldığı ihtimali bana da yakın gelmekte.

  her ne ise, sorun cübbelinin ismailağanın yaptığı iyi işler ise ben bunları inkar edecek değilim. ancak yaptıkları pek çok kötülük var ki bunlar iyiliklerine bakmamıza sıra dahi getirmemektedir. beni düşünüp yazmışsın, ben çıkmazda değilim merak etme. Allahın dini gayet açıktır, benim gibi kendini bir şey sanan bir cahil bile pek çok şey öğrenebilmiştir ve hala da öğrenmeye açığım elhamdulillah.

 5. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  her ne ise, sorun cübbelinin ismailağanın yaptığı iyi işler ise ben bunları inkar edecek değilim. ancak yaptıkları pek çok kötülük var ki bunlar iyiliklerine bakmamıza sıra dahi getirmemektedir.
  Eğere cübbeli hocanın ismailağa cemaatine yaptığı kötülükleri burda açıklamasanız ...Cübbeli hocaya büyük bir iftira atarak yalancı olduğunuzu bir kez daha kanıtlayacaksınız....

 6. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "cübbeli ismailağa cemaatine kötülük yaptı" mı demişim? öyle bir ifade kullanmadım, cübbeli ve ismailağanın müslümanları bozuk itikada götürdüğünü ise baştan beri söylemekteyim ikisini ayırmış değilim.

 7. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  her ne ise, sorun cübbelinin ismailağanın ancak yaptıkları pek çok kötülük var ki .
  Alıntı karadamlalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  "cübbeli ismailağa cemaatine kötülük yaptı" mı demişim? öyle bir ifade kullanmadım, cübbeli ve ismailağanın müslümanları bozuk itikada götürdüğünü ise baştan beri söylemekteyim ikisini ayırmış değilim.
  İsmail ağa ve cübbelinin yaptığı kötülükleri açkılamassanız büyük bir iftira atmış olacaksınız...Ve yalancılığınız birkez daha tastiklenecektir...

 8. @mir
  âb ü kil
  birinin biraz daha fazla mürekkeb yalamışlığı haricinde hiçbir farkları yoktur

 9. cihad38
  Emekli
  birinin biraz daha fazla mürekkeb yalamışlığı haricinde hiçbir farkları yoktur
  bence de sizin ilkokul talebesinden biraz fazla yaşamış olmanızdan başka bir farkınız yoktur. böyle bir cümle kurduğunuza göre.

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Cübbeli Ahmet Hoca özünde nasıl bir insandır cemaati ne faaliyetlerde bulunur bilemem ama arada Lalegül Fm'de sohbetlerini dinlerim. Şu ana kadar anlattıklarında Kuran'a sünnete aykırı bir şeye rastlamadım. Oldukça hoş, esprili bir anlatımı var. Mesela bir seferinde "Adama namaz kılmıyor musun diyorum adam kendimi hazır hissetmiyorum diyor. Mübareğe evlenme teklif ettik sanki." demişti birkaç dakika aralıksız gülmüştüm. Bir de en sevdiğim yanı medyatik hoca bozuntuları gibi lafı gevelemiyor, Allah'ın hükümlerini sosyetiklere uydurma çabasına girişmiyor onlar gibi. Yani hiç de kötü, şarlatan bir insana benzemiyor bence. Oyleleri saniyesinde halinden tavrından laflarindan belli olur zaten.

 11. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı Kırlangıç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cübbeli Ahmet Hoca özünde nasıl bir insandır cemaati ne faaliyetlerde bulunur bilemem ama arada Lalegül Fm'de sohbetlerini dinlerim. Şu ana kadar anlattıklarında Kuran'a sünnete aykırı bir şeye rastlamadım. Oldukça hoş, esprili bir anlatımı var. Mesela bir seferinde "Adama namaz kılmıyor musun diyorum adam kendimi hazır hissetmiyorum diyor. Mübareğe evlenme teklif ettik sanki." demişti birkaç dakika aralıksız gülmüştüm. Bir de en sevdiğim yanı medyatik hoca bozuntuları gibi lafı gevelemiyor, Allah'ın hükümlerini sosyetiklere uydurma çabasına girişmiyor onlar gibi. Yani hiç de kötü, şarlatan bir insana benzemiyor bence. Oyleleri saniyesinde halinden tavrından laflarindan belli olur zaten.
  Sözünde neyse Özünde Odur Cübbeli Ahmet Hoca Allah ondan razı olsun...Kırlangıç kardeşim Allah sizdende razı olsun...

 12. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Reklam


  Bak bu adamın neyin nesi olduğunu anlamak için birkaç saniye dinlemek yetiyor mesela

+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 79101113 ... SonuncuSonuncu
zilkaddeyn seddi