+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kopya Çekmek Günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Kopya Çekmek Günah mı?

  Reklam  Cevap: Kopya Çekmek Günah mı? isimli konu Mumsema.com Cevap: Kopya Çekmek Günah mı?
  Diyelimki ben normal sınavda kopya çektim ve o sınavda başkasınada verdim onun günahı varmıdır

 2. serife
  Üye

  Cevap: Kopya Çekmek Günah mı?


  Reklam


  ben de zamanında kopya çektim ama sınıfça da çektik yani ama şu var okul birincisi olunca ben bile üzüldüm biraz şimdi düşünüyorumda deli gibi çalışan bir arkadas vardı onun hakkıydı.bile bile yapmadım o dönem belki ama böylr durumlarda olabilecegi için,bu da haksız kazanc oldugu için dogru değildir diye düşünüyorum.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  o sınavda başkasınada verdim onun günahı varmıdır
  Kopya çekmek ve kopyaya sebep olmak da günahtır

 4. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  kopya çekmek haksizlıktır.
  ALLAH ta bundan razı olmaz zira haksız kazançtır.

 5. Misafir
  Ben kopya çekmedim ama cevaplarımı arkadaşımla aynı mı diye baktım hiçbir şekilde değiştirip başka şık işaretlemedim ama ona bakarak cevaplarımdan emin oldum ve bu normal bir sınavdı sene sonunda karne ortalamamız teog sınavıyla birlikte hangi liseye gideceğimiz belli oluyor ve bence sonuçta hangi liseye gideceğin
  senin mesleğini belirlemiyor sizcee

 6. Misafir
  Çalışıyorum ama olmuyo oladar çalışıyorum ki saat 12 ye kadar ama olmuyunca olmuyor. İnsan düşünüyor acaba ben köyümüzün ki allah bana şans , hak veya kazanacigim şeyler. Oysaki kopya cekdigim insanla saten ayniyiz. Aramızda fazla bi fark yok.

 7. Misafir
  Ben normalde kopya çok çıkıyorum ve çok üzülüyorum . Fakat ben çalışıyorum cabaliyorum ama sonunda kötü oluyordu. Bunun için kopya çıkıyorum . benim sorum su : ben çok mu günah işletim o yuzdenmi hiç bir sey iyi gitmiyo?

 8. Misafir
  bence kimse kopya çekmesin çünkü ya oda yanlış yaptıysa ben bunu yaşadım ve çok pişman oldum ve 5puanım o kopya yüzünden gitti bence her zaman ilk yaptığınız doğrudur.bildiğinizden hiçbir zaman şaşmayın sonra zararı kendinizde bulursunuz...

 9. Misafir
  ben kendime evde kopya hazırlayıp yazılıda yazılı kağıdının altına koyup ona bakıyordum günah yada kul hakkı mıdır acaba?

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kopya çekmek günahtır ve ayrıca kul hakkıdır. Nedeni ise bu işte aldatma olması ve hak edenlerin önüne geçmektir.

 11. #UguR
  mumsema ressamı
  Nureddin Yıldız'ın GENÇLER İÇİN ANAHTAR CEVAPLAR adlı kitabından alıntı:

  İmtihanlarda kopya çekmek caizmidir?

  Kopya bir hiledir ve başarısızlığa kılıftır. Müslümanlık ise,başarının ve çalışmanın adıdır. Hilekarlığın düşmanıdır. Müslüman savaş şartları dışında yalan ve hile ile tanınan biri olamaz. Müslüman berrak insandır.

  Önce kopyaya muhtaç hale gelmemek lazımdır. Biz, kütüphaneler dolusu kitaplar yazmış bir neslin devamıyız. Kopya değil,kitap yazarız. Yalan ve hileden,sahtelikten uzağız.

 12. Misafir

  Reklam


  Sınavda arkadasimiz anlamadiği soruya bakiyorsa ama kağdini biraktikan sonra hoca da kopya cektin diye zannediyorsa ne olur

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
kopya çekmek günah mı,  Kopya çekmek günah mıdır,  kopya çekmek haram mı,  sınavda kopya çekmek günah mı,  kopya çekmek günahmı,  sınavda kopya çekmek günah mıdır,  yazılıda kopya çekmek günah mı