+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vatan Sevgisi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yanıt: Vatan Sevgisi ?

  Reklam  Yanıt: Vatan Sevgisi ? isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Vatan Sevgisi ?
  "islami17" türk birliği dedik "Turancılık" fikri türkçülük dediler caiz değildir dediler ve hayla araştırıyorum caizmi değilmi diye kardeş bilgin varmı acaba

 2. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..

  Yanıt: Vatan Sevgisi ?


  Reklam


  Tüm Türkleri bir çatı altında toplamak ne zamandan beri caiz değil..
  Nerden duydun bunu


 3. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  bana dedikleri şey şu Turancılık fikri Türkçülük oda caiz değil. gibilerinden dediler

 4. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Her kim dedi bilmiyorum kardeşim ama şunu biliyorum ki dinimiz birliği beraberliği emreder..
  Bunun günah olan bir tarafı da yok..
  senin için Turancılık'ı biraz araştırdım;


  Turancılık, Irksal farklılıkları (fiziksel farklılıklar da diyebiliriz) yadsıyarak, Orta Asya’da yaşayan, Türk olmayan ancak Türk kültüründen etkilenmiş, bu arada da bir miktar melezleşmiş halkları (Türki) Türk sayan ve onlarla Tek ve Ortak Bir Devlet kurulmasını savunan bir görüştür.

  Rus baskısından bunalan Türk(1) ve Türki kökenli halklar arasında doğmuş ve Osmanlı İmparatorluğuna sığınan Türkiler tarafından Türkiye’de yayılmaya başlamıştır.

  Ancak Turancılık fikri gerek Osmanlı’da gerekse Türkiye’de tutmamış; Türki halklar ırksal, fiziksel, kültürel ve mezhepsel farklılıklardan, dilden veya tarihsel birlik olmaması gibi sebeplerden Türk Milletinin çoğunluğu tarafından hep yabancı kabul edilmişlerdir.
  1-Burada Rusya Türkleri ile kast edilen gerçekten Türk Irkının özelliklerini gösteren, fiziksel olarak Anadolu Türklerine benzeyen, ancak sınırın yanlış tarafında kalmış soydaşlarımızdır. Rusya, Ukrayna, Yunanistan gibi ülkelerde yaşayan, Gagavuzları veya Balkan Türkleri gibi Türk soylu halklar (Türkler) ile Kırgızlar gibi Türki halkları birbirleriyle karıştırmamaya dikkat etmek lazımdır.


 5. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  "islami17" birazdaha açıyım dünya üzerinde bulunan türk devletlerini tek çatı altında toplama tek dil tek bayrak tek millet tek devlet aynı şuanda uygulanan politaka gibi ama bu demek olmuyorki Türk milletini üstün görmek haşa kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur üstünlük Takva dadır.Türk devleti olması diğer ırkların yaşayamıyacağı anlamına gelmez sadece resmi olarak öyle olmalı bunun sebebide osmanlı gibi milliyetçi akımlarda dağılmamak için şimdi bakıyorum.Irkçılık yok,Turanın kurulması dünyanın en güçlü devletlerinden biri haline gelicek hemde bir İslam ülkesi, birlik var beraberlik var ama dedikleri Caiz değil kafamı kurcalayan buydu...

 6. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Ben yazdıklarımda; türk milleti olursa, diğer devletler olamaz, türk milleti herkesten üstündür gibi sözlere yer vermedim..
  Anladığım kadarıyla senin kafan karışmış.. Sana daha fazla yardımcı olamayacağım anlaşılan.. Sen bi sitemizin hocalarına danış istersen..
  Ama dediğim gibi vatanı sevmek, türklüğü sevmek caiz değildir diye birşey yok..
  İnsan elbette kendi ırkını sevmeli.. Yoksa nasıl ben türküm der..


 7. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  "islami17" yanlış anlaşıldı galiba ben orda tanım yaptım sadece bilgileriniz için tşk ederim Allah Razı Olsun...

 8. islami17
  Dua ibadetin kendisidir..
  Yok kardeş, yanlış anlamadım. Bu zamanda bu tür şeyler söyleyerek beyin yıkayan insanlar çoğaldı seni anlıyorum ancak daha fazlası hakkında bilgim yok. Ne yazık ki yardımcı olamayacağım
  Rica ederiz, Allah sen de razı olsun..


 9. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Allahın1kulu kardeşim aşağıdaki linkte mum hocanın
  konuyla ilgili paylaşımı var
  gayette açıklayıcı bilgiler,bakabilirsin tavsiye ediyorum...

  tıkla>>>

  http://www.mumsema.com/u-v/1763-vata...mda-vatan.html

 10. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  "desert.rose" Allah Razı Olsun...


 11. imam
  Üye
  "Vatan sevgisi imandandır" sözü hadis midir?

  İslam dini bir bütün olarak hayatın her yönünü içine alır. Bu nedenle vatan ve devlet anlayışını belirli sınırlar içerisinde değerlendirmiştir.

  Örneğin oturduğu eve veya malına saldırıldığı zaman onu korumak ve kendini müdafaa etmek dinimizin bir emridir. Bu yolda ölse şehit olur. Vatan ise bütün Müslümanların ortak evidir. Onu korumak ve muhafaza etmek ise Müslümanların ortak görevidir.

  Peygamber Efendimiz Medine’ye hicret edince orada bulunan Yahudilerle bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşma da geçen önemli maddelerden biri de Vatanları olan Medine’ye bir saldırı olursa beraber savunma yapacakları konusuydu. Demek ki vatanımızı korumak için gayr-i Müslimlerle bile anlaşma yapılabilir ve vatan ne pahasına olursa olsun korunması gerekir.

  Bir Müslüman dinini, namusunu, canını ve malını vatan ve devletiyle korur. Vatanına bir Müslüman devlet bile saldırsa onu korumak Dinimizin emridir.

  Yerler ve zamanlar içerisinde olan kimseler ve yapılan işlere göre değer kazanır. Bu açıdan bir İslam devleti olan bu memleketin, bu toprakların ve içinde yaşayanların korunması ve devam etmesi noktasından vatan, bayrak ve devletin varlığını zorunlu kılmaktadır.

  Bazı alimler “Vatan sevgisi imandandır” sözünün mevzu olduğunu söylese de manasının doğru olduğu ifade edilmiştir. (Acluni, Keşfu'l-hafa, I. 138)
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 12. Misafir

  Reklam


  Vatanını sevmeyen türklüğünü de sevmez

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
vatan sevgisi her sevgiden üstündür,  vatan sevgisi her şeyden üstündür,  vatan sevgisi her sevginin üstündedir ile ilgili paragraf kısaca,  vatan sevgisi her sevginin üstündür,  vatanini sevmek caiz midir