+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evcil hayvan ölümü veya kaybolması sahibi günahkar olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Evcil hayvan ölümü veya kaybolması sahibi günahkar olur mu?

  Reklam  Cevap: Evcil hayvan ölümü veya kaybolması sahibi günahkar olur mu? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Evcil hayvan ölümü veya kaybolması sahibi günahkar olur mu?
  Tavsanimizi parka goturduk, sonradan gelen kopekler tavsanimizi kovaladi ve tavsan kalp krizinden oldu, cok uzulduk acaba bunun gunahi var midir

 2. klav
  Özel Üye

  Cevap: Evcil hayvan ölümü veya kaybolması sahibi günahkar olur mu?


  Reklam


  Birinci soruyla sorun aynıdır haliyle cevabıda aynıdır.

 3. Misafir
  11 aylık bir kedim var 7 ay evde baktm eşim evde istemedigi için dışarı alıştırmaya valıstk ancak gunduz gıdıyor acıkınca yada uykusu gelınce eve geliyordu yani tam alışmadı ve de cok candan bir kediydi bize cok düşkündü. Arada 1 2 günlük şehir disaina gidiyordk döndugumzde bi şekilde dısarıda buluyordk. Bunun rahatlıgıyla en son 1 gunlugune yıne gittik biz yokken kapıda cok dolanmıs aglamıs ablam gorup yemek vermıs ablamın pesine takılıp onun aprtman onunde beklemıs orda oturan safça bi kız kedileei sevmiyor ve krız gecırıp bagırıp cagırıp mahalleyı toplamıs basına ne bulursa patates sogan fırlatmıs benm kedide korkup kacmıs ve eve dondugumde bulamadım bugun 3. gun. Fırlattıgı seyler hayvanımı yatalayıp oldu mu yoksa uzaklara kactı da evımı bulamıyr bılmıyrm 3 gundur heryerı aradm yok ve cok buyuk ızdırap cekıyrm vebalı var uzerımde diye. Gunahım var mı bu konuda lutfen yardımcı olun.

 4. Misafir
  Ben evde evcil hayvan beslemeyi bir yandan çok istiyorum bir yandan da hiç istemiyorum ya benim yüzümden başına bir şey olursa diye vicdan azabından naparım diye düşünüyorum bu yüzden hiç hayvan beslemedim.Beslersem başına bir şey gelmesin diye çok dikkat ederim de benim yüzümden ölürse günah işlemiş sayılıyoruz değil mi??

 5. arifselim
  Yönetici
  İnsan kasti olarak bir zarar vermediği sürece günahkar olmaz. Ama özellikle yaratılış gereği doğada olması gereken hayvanları eve veya kafese hapsetmez hayvanlara yapılan en büyük zulümdür. Ancak sırf evde yaşayabilen bir hayvan beslenebilir.

 6. Tümay
  Üye
  Kediler öleceği vakit bunu anlarlarmış.. Ve sahiplerinden uzaklaşıp bunu göstermezlermiş.. Bunu yaşayanlardan duymuştum

 7. Misafir
  Selamun aleyküm! İki tane muhabbet kuşuna sahiptim. Kuşun biri sağ biri ölmüş. Açlıktan galiba yemleri vardı ama açlıktan olsaydı ikiside ölürdü. Kuşumun tırnakları yoktu dökülmüştü hastaydı uzun lafın kısası ben o kuşun vebalini aldım mı ailemde dört kişi var kardesim beni suçluyor senin bakman gerekti diyor evdeydin diyor.. Cevaplarınızı bekliyorum..

 8. Sabır
  Devamlı Üye
  Suyunu yemini verip aç bırakmamışsın. Zamanı gelip ölmüştür vebali olmaz. Bir ihmalin yok.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
evcil hayvanlar,  hayvanların ölümü,  hayvanların ölüm sonrası,  hayvanım hastalıktan öldü benim icin günah mi,  evde olmadigim bi zaman kopegim oldu benim icin gunah yszilir mi,  evcil bi kus ölürse gunahi cok mu,  hayvanım hastalıktan öldü benim icin günahmı