+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda dua okurken yarıda kessip başa dönmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. buzadam01
  Üye
  Reklam

  Namazda dua okurken yarıda kessip başa dönmek

  Reklam

  Namazda dua okurken yarıda kessip başa dönmek Mumsema namazda dua okurken yarıda kessip başa dönmek

  namaz kılınca duları okuyunca duada dilim dönüyor bir cümleyi iki üç defa tekrarlıyorum. bazende duanın yarısında karıştırınca duayı yarıda bırakıp aynı duayı baştan okuyorum. bu iki olayda namaza bir zarar verirmi bozarmı sehiv secdesi yapmam gerekiyormu.(yanlız sürekli olyor bu)

  2
  şafilerde son oturuşta teş,sal,rab atina,rabena firli dualarını sırasıyla okuyorum.yanlız şafiler rab atina ve rab firli dualarını okunmuyormuş diye duydum.peki bunların yerine hangi dua yı okumam gerekir.

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: namazda dua okurken yarıda kessip başa dönmek


  Reklam


  namaz kılınca duları okuyunca duada dilim dönüyor bir cümleyi iki üç defa tekrarlıyorum bazende duanın yarısında karıştırınca duayı yarıda bırakıp aynı duayı baştan okuyorum bu iki olayda namaza bir zarar verirmi
  namaz kılındığı vakit ayet lerde tekrar etmenizin namaza bir engeli yoktur başa alıp tekrar okuyabilirsiniz.


  şafilerde son oturuşta teş,sal,rab atina,rabena firli dualarını sırasıyla okuyorumyanlız şafiler rab atina ve rab firli dualarını okunmuyormuş diye duydumpeki bunların yerine hangi dua yı okumam gerekir
  şafii mezhebinde okunmaz diye birşey yok okunması sünnettir şafiiler bu duaları son oturuşta okurlar bunları okumanız en güzelidir.

 3. @mir
  âb ü kil
  sürekli başa dönmek bıkkınlık verir ve namazdan soğutur
  yanlış okuduğunuz cümleyi başa almanız yeterlidir

  linkteki 4 nolu mesaja bakabilirsiniz:
  http://www.mumsema.com/sizden-gelen-...-takilmak.html

+ Yorum Gönder
namazda duaları tekrarlamak,  namazda duayı tekrarlamak,  namazda sureleri cok tekrarlamak