+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cemaat ve cemaat liderleri ile ilgili aklıma takılanlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAMMADUN
  Emekli
  Reklam

  Yanıt: Cemaat ve cemaat liderleri ile ilgili aklıma takılanlar

  Reklam  Yanıt: Cemaat ve cemaat liderleri ile ilgili aklıma takılanlar isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Cemaat ve cemaat liderleri ile ilgili aklıma takılanlar
  Canım kardeşim Ordal, biz orada dikkat edilirse genelde şöyle söylenir, böyle söylenir diye ifade ettik. Yoksa o kastı senin adına yazmadım. Eğer öyle algılandı isede, ifade kastı aştığı için, özrümün kabulünü arz ederim. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 2. enegarip
  Üye

  Yanıt: Cemaat ve cemaat liderleri ile ilgili aklıma takılanlar


  Reklam


  Dinler arası diyalog gibi bir söyleminde hoca efendinin kendini bağlar bir nitelik kazanacağını ve onun hesabını da hangi gaye ile böyle bişeye tevessül ettiğinide vereceği hesaplar arasına kaydetmesi yine onun takdiridir.

  kardeş benim sözlerim beni yada senin sözlerin seni baglar bireysel olarak ama cemaat lideriysen milyonları baglar egerki hocaefendi. kalamşörlerinin yahudi ve hırıstiyanları cennete sokma çabalarına karşı bir tenkit yada reddiye yayınlamadıgı müddetce maalesef gönül baglamış kişileride yaralıyo egerki dava adamıysan kelleni vermeye razı olacaksın ama ALLAH cc ve MUHAMMED s.a.s taviz vermiyeceksin.


 3. ordal
  Üye
  Yanlış anlamışım kusura bakma kardeşim hakkım varsa helal-hoş olsun.

 4. iliman
  ilim+iman
  hepimizin lisedeyken ışık evlerine yolumuz düştü. ışık evlerinin fonksiyonu kalbinde iman nuru parlamış yeni taze gençleri, okul ikbal derdine sürükleyip sisteme adapte etmek. halim selim dünyadan haberi yok. stv izler, zaman okur. sırıtıp durur. incirlik üssünden kalkan abd uçakları ırakta milyonları katleder. hocaefendi abdde keyif çatar, şakirtler de maklube yer test çözer.
  sen ne yapiyorsun çok merak ettim bu uçaklari nasil engelliyorsun yada bu hususta neler yapiyorsun bi açikla bakalim

  Hammadun kardes yine döktürmüssün hocalik taslamalari helal olsun

 5. HAMMADUN
  Emekli
  enegarip kardeşim, biz dahi cemaati, sırf bu söylemin, hocaefendinin kendisini bağladığından hareketle, bu iki satırda, islam şeriatına muhalif bir tarz olduğu hakikatinden yola çıkarak, cemaati o iki satır içerisinde değerlendirmedik. değerlendiremedik. Değerlendirmeyizde. Bunada hak ve selahiyetimiz yoktur. Kendi takdiridir. Cemaati bağlamaz ve cemaatte bundan dolayı sorumlu tutulamaz diye düşünmekteyim. inşaallah bu takdirinin yalnış olduğunu fark edip, bu yalnışdan döneceğini ve avf ve mağfiret dileyeceğini ummaktayım. Allah Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

  Elhamdulillah, Ordal kardeşim, Allah senden ve cümle kardeşlerimizdende razı olsun. Amin.

 6. enegarip
  Üye
  “Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan dinler arası diyalog için Papalık konseyi misyonunun (PCID) bir parçası olmak için burada bulunuyoruz. Ve bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” 9 Şubat 1998 Rabbin Aciz Kulu Fethullah Gülen
  “Kelimeyi tevhidin ikinci bölümünü yani ”Muhammed Allah’ın Resulüdür” kısmını söylemeksizin sadece ilk bölümünü ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakılmalıdır.” Fasıldan fasıla kitabı, Fethullah Gülen (alıntı) sözleri kendinden çok cemaatini etkiliyor.  “Allah katında asıl din, şüphesiz, İslam’dır. Kendilerine kitap indirilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonra, sırf aralarındaki kıskançlık sebebiyle ihtilafa düşmüşlerdir. Her kim Allah’ın ayetlerini inkar ederse, bilsin ki, Allah, hesabı çok çabuk görendir.” Ali-İmran Suresi 19. Ayet


  Mü’minler, mü’minlerin dışında (zaruri bir menfaat olmadıkça ve) kendilerinden sakınmadıkça, kafirleri ( yahudi ve hristiyanları) dost edinmesinler. Kim bunu yaparsa, hiçbir şeyde Allah’tan yardım göremez. (Böylece) Allah, sizi kendisinden sakındırıyor; (nasıl olsa) varış Allah’adır.” Ali- İmran Suresi 28. Ayet

 7. bahadır emin
  Devamlı Üye
  siz hocaefendi hazretlerinin Amerika'yı kınadığını duydunuz mu? ama nerde hakiki müslümanlar bişey yapsa hemen ininden açıklmam yapar "müslüman kimseye zarar vermez, sövene dilsiz gerek" filan. cübbeli hep bu diyalogcuları eleştiriyodu hemen cemaat kaset servis etti piyasaya, fettullahın en yakın dava arkadaşı bunun pisliklerini sayıp dökünce onun hakkında öldürme kararı çıkarttı. bunların hoşgörüsü kefereye. hatirlayacaksanız mavi marmara olayında da, gemidekileri suçlu bulan açıklama yapmıştı. otoiteye itaat etmedikleri için. ya işte böyle hala bu saatten sonra bunun söylediklerini dinleyen ve savunan varsa ya çok saftır, ya hipnoz altındadır, ya ekmek derdindedir, ya da münafıktır.

 8. VanLi*
  Devamlı Üye
  ya işte böyle hala bu saatten sonra bunun söylediklerini dinleyen ve savunan varsa ya çok saftır, ya hipnoz altındadır, ya ekmek derdindedir, ya da münafıktır.
  Milyonların hakkına girdiniz.Hadi burda klavyeden yazdınız öteki tarafta ne yapacaksınız düşünmedinizmi?

 9. oguz26
  acemi mücahid
  98 deki mektup konusundaki görüşleriniz nelerdir acaba ?
  son mavi marmara yorumu konusundaki görüşleriniz ehli-sunnet, VanLi* hocalarım ve diğer kardeşlerim ?

 10. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  hocalarım

  Değerli kardeşim bu hitabınız için teşekkürler ama bu Hitaba ben kendim layık değilim...

  Sorunuza gelince Eğer bunu söylemem kafanızdan 1 soru işaretini silmeye yarayacaka Ahmet Mahmut Ünlü'nün Malum olay içi yaptığı konuşmasını yazıyım ve bende aynı görüşteyim

  “Şimdi bazılarımız diyor ki, Filistin’e yardım götürürken izin alınmalıdır. İsrail’in sözlerine itaat etmek lazım onlarıda kırmamak lazım. Asla ve kat a doğru değildir. Bu lafı söyleyen şuur sahibi olamaz. Çünki İsrail ne zaman izin verdi ki mazluma yardım etti. Böyle bir şey olabilir mi? Boyun eğmek izin almak asla ve asla olmaz”

 11. VanLi*
  Devamlı Üye
  Değerli kardeşim bu hitabınız için teşekkürler ama bu Hitaba ben kendim layık değilim...
  Aynı şey benim içinde gerekli.


  Bunun için çok kişi eleştiride bulundu savunanlar çıktı eleştirip kötülüyenler oldu.Ben şahsen bu konuyu tam detaylı bilmediğimden yorum yapmayacağım lakin siz haklı yada haksız olabilirsiniz ama sizin yapacaklarınız size ister bırakırsınız ister takdir edersiniz.Herkesin yanlışları oluyor ve hocaefendinin yanlışı yok diyebilecek tek insan olmamalı ama bir 2 yanlış yüzündende onu tamamen yok saymak akla mantığa sığmaz.Yaptığı bir yanlış onun tüm yaptıklarını silip süpürmez günümüzde yaptığı şeyleri yapacak çokçok az sayıda insan var.


 12. oguz26
  acemi mücahid

  Reklam


  benim dikkat ettiğim nokta bu insan tarafından söylenen hangi söz veya oluşturulan hangi hareket olursa olsun ( doğru ya da yanlış) kendi cemaati tarafından sorgusuz sualsiz kabul görüp desteklenmesidir ..
  diğer bir nokta hata olduğu kabul edilmeyen açıklama ve mektuplar için herhangi bir kamuoyu açıklaması yapılmamakla birlikte yanlışa da devam edilmeye ısrar edilmektedir ..( dinlerarası dialog - biliyorsunuzki bu dialog oyununu papalık konseyi başlatmış ve devam ettirmektedir )

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
cemaatler ve liderleri,  cemaat liderleri