+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dindar Bir İnsanın Kalbine Gelen Vesvese ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dindar Bir İnsanın Kalbine Gelen Vesvese ?

  Reklam

  Dindar Bir İnsanın Kalbine Gelen Vesvese ? Mumsema SelamunAleyküm

  Dindar Bir İnsanın Kalbine tövbe haşa İnanmıyormuş hissi gelmesi şeytanın vesvesesimi sizce ?

 2. Star
  Devamlı Üye

  Yanıt: Dindar Bir İnsanın Kalbine Gelen Vesvese ?


  Reklam


  Tabikide.Bu konudaki her türlü olumsuz,inanmamaya yönelik düşünceler şeytanın vesvesesidir.Vesvese olduğunu bilmek ve iman etmeye devam etmek kısa zaman içinde vesveseyi unutturur.Zaten insan dindar,imanlı ve mümin olan insanlarla uğraşır

 3. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  ya kardeş hiç sorma takıldı peşime tövbe haşa Allah'a inanmıyorum gibi hissediyorum kendimi öyle kötü oluyorumki ağlıyorum artık ne yapcağımı bilmiyorum.

 4. HAMMADUN
  Emekli
  Eğer şeytan aleyyul lana peşine takılmış ve seni Allah'ın varlığı ile yokluğu gibi bir düşünceye sevk etmeye çalışıyorsa, şunu düşünmeni tavsiye ederim.

  -- Şeytanın hoşuna gitmeyen bir işle iştigal ettiğin kesin.

  -- Ya ibadetlerinde bir artış oldu.

  -- Ya bir yetimin gönlünü aldın.

  -- Ya çıkmaza girmiş bir kulun müşkülünü giderdin.

  -- Ya yolda kalmışa yardım ettin.

  -- Yada bizim bilmediğimiz, yalnız Allah-u Taalayla senin aranda olan bir fiilinden dolayı Allah'ın rızasını kazandın.

  -- Bunun dışında şeytan Aleyyul lana kolay kolay Allah-u Taala'nın inkarını insandan istemez. Her ne yaptıysan, hakkında hayırlı olduğu kesin kardeşim. Allah devamını nasip eylesin inşaallah. Allah cümlemizden razı olsun. Amin.

 5. Star
  Devamlı Üye
  İşte kardeşim işte aynısı benim başımada geldi.Bu böyle 3 gün falan devam etti.Okulda bile rahat vermiyo.Ama sen sürekli zıttını düşün.Allah'ın varolduğunu,senin birgün öleceğini,Ahiret gününe inandığını daha önemliside İslam'ı benimseyip inandığını düşün.Şeytanın vesvesesine karşı çık.Ve namazlardan önce ve sonra Rabbinden bu konuda yardımını iste ona dua et.

  Bunların yanı sıra dediğim gibi aynı sorun bendede vardı.Bunları yaparak ve vesveseyi pek fazla önemsemeyerek atlattım bunu.Nas suresini okumayıda ihmal etme


 6. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  "HAMMADUN" & "Star" Kardeşlerim Allah Sizden razı olsun.Bizim bir davamız var ben bu sıralar hedefi biraz daha genişlettim ve buda şeytanın hoşuna gitmeyecek işler olduğu %100 kesin ama hiç bu açıdan düşünmedim vay iblis vay "La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah" hedeflerime artık sımsıkı sarılıcam...ve eminim çok sürmeden belki şuan bile bu vesveseden kurtuldum Yüce Rabbim,Hz.Muhammed (sav) Cennette komşunuz eder...

 7. Star
  Devamlı Üye
  @Allahın1kulu

  Allah'ım sendende razı olsun din kardeşim.Umarım kısa sürede kurtulurun bu vesveseden

  @HAMMADUN

  -- Şeytanın hoşuna gitmeyen bir işle iştigal ettiğin kesin.
  -- Ya yolda kalmışa yardım ettin.

  Bu ikisini yapmıştım.Demek şeytan o yüzden bu vesveseyi verdi bana.Herneyse iyi şeyler yapmak isteyen herkezin başına gelebilir.


  Ve genel olarak son birşey daha söyleyeceğim.Şeytanın vesvesesine üzülenler aslında sevilmeliler.Çünkü şeytan sadece imanı olan insanlara vesvese verir Sendede iman var kardeşim..İkinizde Allah'a emanet olun..


 8. komite
  Devamlı Üye
  O vesvese arada banada geliyor.

 9. saabe
  Devamlı Üye
  Değerli kardeşim bir sahabe peygamberimizin sohbetine gelmiş ve demiş ki;Ey Allah'ın resulü ben vesveselerden kurtulamıyorum.Niye bana geliyorlar.Bende müslümanım ama sanki içimde hep inkar,isyan var demiş.Fahri Kainat'da ya Ali Kalk ve cevapla demiş.Hz.Ali'de şu cümleyi kurmuş; Boş,içinde mal mülk olmayan eve hırsız girer mi ?

  Kardeşim anlıcan imansıza şeytan vesvese verir mi ? O zaten ondandır.Kaybettiği kullarla uğraşır.Demekki sende boş değil aksine imanı kuvvetli,galiba kuvvetlenmeye de devam eden birisin.

  Esselamu Aleyküm...

 10. Allahın1Kulu
  Devamlı Üye
  komite Allah yardımcın olsun kardeşim saabe Allah razı olsun kardeşim

 11. Star
  Devamlı Üye
  Boş bir eve hırsızın girmeyeceği gibi imansız bir ruhada şeytan girmiyor

 12. imam
  Üye

  Reklam


  Vesveseden kurtulmanın yolları (video)
+ Yorum Gönder
sanki inanmiyorum vesvesesi