+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yaratılış ve evrim teorisi hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. iliman
  ilim+iman
  Reklam

  Yanıt: Yaratilis ve evrim teorisi hakkinda soru

  Reklam  Yanıt: Yaratilis ve evrim teorisi hakkinda soru isimli yazı www.Mumsema.comYanıt: Yaratilis ve evrim teorisi hakkinda soru
  Zaman faktörü nedir bana açıklayabilirmisin evrim geçiren hayvanlar hala geçirmeye devam ediyorda biz neden devam etmiyoruz yada insanlıktan başka bir şekle neden girmiyoruz
  o zaman olupta bugun olmayan sartlar olabilir ve bu 100lerce bin seneye yayilmistir bilmiyorum boyle oldugunuda iddia edemem.
  ama Hz Adem(as) 500seneden fazla yasamisdir ve boyu 18metre genisligi 2metre imis, Nuh'da (as) ayni sekilde çok yasamistir. bunuda dusunmek lazim


  Alıntı:
  faydasız bir sözden Allaha sığınırım.
  Hammadun kardes bisi biliorsan yardimci ol yok parazit yapacaksan mesgul etme burayi nedersin?

 2. HAMMADUN
  Emekli

  Yanıt: Yaratilis ve evrim teorisi hakkinda soru


  Reklam


  Kasıtlı soruyorsun ve tertemiz insanlardan sana bunun karşılığında ilmi cevap vermesini bekliyorsun.

  O zaman ilmi cevabı ben vereyim anladığın dilden anla.

  Moli balığı ile insan kromozomu aynı 46 ama balık.

  Maymunun kromozomu ise 48

  Yani beş şiddetindeki depremde sallanırsın ama yedi şiddetindeki depremde yıkılırsın.

  Eğer bu da yeterli değilse daha bir çok açıklamamda var. Sen iste ben o açıklamayı da sunayım. Ama buradaki temiz insanlarla dalga geçme gibi bir inisiyatifi sana kullandırmak gibi bir niyetim yok bunuda bilesin. İlmi istiyorsan, ilmi olarak açıklarım.

 3. iliman
  ilim+iman
  İlmi istiyorsan, ilmi olarak açıklarım
  diger yazilarini gormezlikten gelioyorum, tamam ilmi bilgi istiyorum bi zahmet açikliver

 4. yaso-123
  Devamlı Üye
  o zaman olupta bugun olmayan sartlar olabilir ve bu 100lerce bin seneye yayilmistir bilmiyorum boyle oldugunuda iddia edemem
  ama Hz Adem(as) 500seneden fazla yasamisdir ve boyu 18metre genisligi 2metre imis, Nuh'da (as) ayni sekilde çok yasamistir bunuda dusunmek lazim
  Peki sen bu ilim evrim geçiripte sonradan geçirmemeye başlayan bir canlıya rastladı mı ? Yani bunu kanıtlayabilir mi ? Peki bu şartlar nelerdir ? İlimin bu şartlarıda bilmesi gerekmez mi ?

  Boy meselesine gelirsek bunun evrimle ne alakası var, boy, ten ve diğer fiziksel özellikleri toplamda yalnızca iki kişiyi kapsadığına göre her biri farklı özelliklere sahip olan ırklar nasıl ortaya çıktı? Bu evrim değil fiziksel özellik olur çünkü toplumda uzun kısa her türlü insan hala mevcuttur...

 5. HAMMADUN
  Emekli
  Asla tereddütümüz yok. Allah tek yaratandır. O yeri gökleri ve içindekileri altı günde yaratmışdır. Bu altı gün neye tekabül eder o'da rabbimin katındadır. Bunun dışında bir ilim yaratma sanatına girerki, ben ve tüm müslümanlar bundan beriğdir. İlim adamları eğer kendilerinden bir şey yaratmayı başarırlarsa ki mümkün değil. Zira yaratılmışın yaratması olmaz.

  Pekala ilmi olarak açıklamalara başlıyorum.

  Maymunların parmak izleri yoktur. Ancak başka canlıların parmak izleri vardır. insanların parmak izleri ise asla birbirlerini tutmaz.

  Hatta retinalarıda


  Ben sakınanlar için öğüt olana uyarım. Bundan sonrası laf-ı güzaf. Boş bir ilim. Faydasız bir ilim. Faydasız bir söz. Faydasız bir ilim ve sözden de Allah'a sığınırım. Eğer iman ediyorsan. İşte sana ilim ve işte sana ayet.


  Cumartesi yasağını çiğneyenleri hatırlayın. Onlara ‘Aşağılık maymunlar olun!’ demiştik. Böylece bunu hem öncekiler hem sonrakiler için bir ibret ve sakınanlar için öğüt yaptık.” (Bakara; 2/65-66).

  Yani bu durumda insan maymundan gelmemiştir. Ancak maymun insandan gelmiştir. Evrim teorisi tepetaklak oldu bir anda.

 6. yaso-123
  Devamlı Üye
  Neden ilmi kanıt bekliyorsun bir şüphen mi var ?

 7. iliman
  ilim+iman
  Neden ilmi kanıt bekliyorsun bir şüphen mi var ?
  yazdiklarimi oku kardesim ya o zaman anlarsin, okumadan yazmayin lutfen.
  sanki ben maymundan geldigimizi yazdim ne kadar on yargilisiniz ya insaf, sadece bi fikir yuruttum olabilirmi diye hemen basladiniz hocalik taslamaya. verdiginiz cevaplarla benim sorumun hiç bi alakasi yok ama yinede Allah razi olsun.

 8. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  HAMMADUN kardeş formda flood yapmak yani üst üste mesaj göndermek
  yasaktır ama sen bunu üç kere tekrarlamışsın
  flood yapmamaya dikkat edelim kardeşim.

 9. HAMMADUN
  Emekli
  Allah razı olsun. Böyle bir kuralın varlığından haberdar değildim. Ancak şu andan itibaren haberdarım. Tekraren uyarınız için Allah razı olsun desert.rose kardeşim.

 10. oguz26
  acemi mücahid
  Sual: Evrim teorisi hakkında bilgi verir misiniz?
  CEVAP
  Darwin, materyalistlerin iddia ettiği gibi, insanların maymundan türediğini veya bir hayvandan başka bir hayvan geleceğini söylememiştir. Darwin böyle bir şey söylese bile bu sözün ilmi bir kıymeti olmaz.

  İnsan ile hayvanlar arasındaki en büyük fark, insanın ruhudur. İnsanlarda ruh vardır. İnsanlık şerefi bu ruhtan gelmektedir. Bu ruh, ilk olarak Hazret-i Âdem’e verildi. İnsanlara mahsus olan bu ruh hayvanlarda yoktur. Maddecilerin bu ruhtan haberleri olmadığı için, insanı maymuna yakın sananları çıkıyor. İlk insanların şekli, yapısı, maymuna benzese de, insan insandır. Çünkü ruhu vardır. Maymun ise hayvandır, insana mahsus olan ruhtan ve bu ruhun sağladığı üstünlüklerden mahrumdur. İnsan ile hayvan, tamamen ayrıdır. Aralarında, hiçbir zaman bir geçit olamaz.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12