+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdestinde burna su verirken aşırıya kaçıp ağıza kadar gelmesi tekrar gerektirir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusül abdestinde burna su verirken aşırıya kaçıp ağıza kadar gelmesi tekrar gerektirir mi ?

  Reklam  Yorum: Gusül abdestinde burna su verirken aşırıya kaçıp ağıza kadar gelmesi tekrar gerektirir mi ? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Gusül abdestinde burna su verirken aşırıya kaçıp ağıza kadar gelmesi tekrar gerektirir mi ?
  Arkadaşlar ben gusül abdesti alırken burnuma 3 kez su veriyorum ama sanki burnumun bir deliğine su gelmemiş gibi hissdeyorum gusül sizce kabul olurmu

  Selamun aleyküm arkadaşlar bende gusül alırken burnuma su gittiğinden emin olmuyorum bir deliğe gidiyor sanki diğerine gitmiyor gibi hissediyorum vede yeterince çekemiyor gibiyim bu Yüzden Burma su verirken 3 yerine 8-9 kez veriyorum sizce ne yapmalıyım.
  Allah rızası için yardım edin.Saygılar

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gusül abdestinde burna su verirken aşırıya kaçıp ağıza kadar gelmesi tekrar gerektirir mi ?


  Reklam


  Aleykum selam. Gusülde farz olan burna su verilmesi, burnun içerisine suyun girmesi şeklindedir. Bunu çok zorlamaya ve kendine zorlaştırmaya gerek yoktur. Avucunla suyu vermekle bile burnun içine su girmiş olur.

 3. 15
  Misafir
  Benim dün burnum çatladı ve kanadı bugün gusül almam gerekiyor burnuma suyu çekince kanayacağından korkuyorum nasıl almalıyım?

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Eğer burnuna su vermek sana zarar verecekse o zaman burnuna su vermek zorunda değilsin. Normal guslünü al ve yıkayamadığın yerleri hafifçe ve zarar vermeden elinle mesh edersen yeterli olur. Geçmiş olsun.

 5. 17
  Misafir
  Boy abdesti almada, gusülde buruna su alırken alırken burun yanması şart mı?

  Gusül alırken ağız be buruna su vermek hanefi ve hanbeli mezheplerine göre farzdır.
  Buruna su alırken burnu sızlatmak, burnun yanması şart değildir.


  aslında öğretilenler buruna su verirken iyice genize çekmek ve sızlamasını sağlamaktır fakat bunun aslında önemli olmadığını söylüyorlar buruna su vermel yeterlidir hanifi mesebinde farzdır

 6. 18
  Misafir
  BEn öncelikle mahrem yeri temizliyorum. Sonra lifle tum vücudumu yıkiyorum ve su ile temizliyorum. Daha sonra niyet ediyorum gusul abdesti almaya. Ağzımı ve burnumu üç kere yikiyorum. Daha sonra önce başımı yikiyorum. Sonra sağ ve sol kollarımı ve omuzlarımı üçer kere yikiyorum. Sonra bütün vücudumü yikiyorum. Ondan sonra normal abdest alıyorum ve tekrar tüm vücudumu yikiyorum. Acaba gusul abdestim geçerli sayılır mı

 7. 19
  ACİLSERVİS
  Administrator
  Bir kere yıkadıktan sonra ikinci kez tüm vücudunu yıkama gerek yok. Normal abdestini gusül başlamadan önce en başta al. Diğer yaptıklarını aynen yapabilirsin.

 8. 20
  Misafir
  aciladminstor .Gusulum geçerli sayılır mı. Nasıl yaptığımı yazdim. Geçerli sayılır mı cevap vermediniz

 9. 21
  ACİLSERVİS
  Administrator
  Guslün geçerli olması için ağza ve burna su verip tüm vücudu yıkamaktır. Sende bunları yaptığına göre guslün geçerlidir. Normal abdest en sonda değil en başta alınır ben onu anlatmaya çalıştım.

 10. 22
  Misafir
  Gusül abdesti alırken burnuma suyun fazla gitmediğini sanıyorum ( bana öyle geliyor) eğer böyle olursa gusül abdesti kabul olurmu

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

gusulde burna su vermek

gusulde buruna su vermek

gusül abdesti alırken burun yanması gerekir mi

gusül abdestinde geniz yanması

gusül abdestinde buruna nasıl su verilir

gusül abdesti alırken öksürmekgusül abdestinde burna nasıl su verilir